Єсенія значення імені

Історія жіночого імені Єсенія загадкова. Достеменно відомо лише те, що у нього є — чоловіче ім’я Есений. Ряд дослідників роблять висновок, що від нього і було утворено жіноче ім’я.

За однією з версій ім’я Єсенія — це похідна від слов’янського слова, яке звучало як «весняна». Однак у словнику Володимира Даля можна знайти зовсім інше трактування, суть якої в тому, що «есень» в староруською мовою означало «осінь». Тому дитини, що з’явилася на світ восени, часто могли назвати Есением або Есенией.

Абсолютно фантастичною виглядає теорія про те, що ім’я Єсенія з’явилося і набуло якусь популярність у 20 роках минулого століття. Нібито так дівчаток так і хлопчиків могли називати на честь великого російського поета Сергія Єсеніна.

Інші вчені знаходять коріння жіночого імені Єсенія в Греції. Так жителі цієї країни могли називати чужинців. Невипадково ім’я Єсенія співзвучно Ксенії, що в перекладі з мови стародавніх еллінів як раз і означає — «іноземка» або «гостя».

Втім, вчені все ж більше схильні розглядати дві версії виникнення співучого, ніжного імені Єсенія. Про першу, що пов’язана зі слов’янським, українським словом «осінь», ми вже згадали. А друга відносить нас до арабського чоловічому імені Хасан, що означає «красивий», «гожу», «хороший».
Як би те ні було, але імена Єсенія і Есений зустрічаються вкрай рідко. Сплеск популярності був помічений в кінці 70 років минулого століття, коли на телеекрани СРСР вийшов фільм «Єсенія». У головній ролі красуні циганки блищала Жаклін Андере. Після прокату цієї мелодрами в Росії різко зросла кількість дітей, названих на честь головної героїні кінокартини. Сьогодні ім’я Єсенія в варіації — Хесения, досить популярно для наречення новонароджених дівчаток в іспаномовних країнах.

В побуті, в розмовній мові для стислості до Єсенія можуть звертатися як до Ене, Есе, Есеньке, Сіні, Сення. Синонімічні форми імені — Весна, Хессения і Ессения.

Вплив імені на характер і долю

Пощастило тим, у кого в друзях є дівчина з ім’ям Єсенія. Вона надійна, чесна, чуйна, завжди готова прийти на допомогу. Володарка цього імені добросердечна, чуйна. Іноді Єсенія навіть занадто м’яка по відношенню до людей — швидко забуває і прощає образи. Вона приймає людей такими, які вони є, з їхніми вадами, пристрастями і недоліками. Але що цікаво, Єсенія зовсім не наївна або дурна. Вона володіє певною діловою хваткою, практична і вертка.

Єсенія обожнює домашніх вихованців. Але, як правило, дівчина з таким ім’ям типова «сова», що обожнює подовше поспати. Тому з собакою, яку заведе Єсенія, доведеться гуляти вранці її рідним. Втім, якщо за родом служби або іншим важливим справах треба встати раніше, то Єсенія поставить будильник і нікуди не запізниться. Єсенія відповідальна і терпляча.

Характер Есений може бути полярно різним в залежності від дати народження. Так, жінки з ім’ям Єсенія, народжені взимку, нетерплячі, запальні. Вони завзяті спорщицы. В розмові можуть перебити співрозмовника. Не давши висловитися опоненту, зимові Єсенія, між тим, втрачають нитку розмови і нерідко самі не можуть висловити свою думку, озвучити свої думки.

При цьому Єсенія, яка з’явилася на світ взимку, дуже добра до людей. Часом це глибоко і щиро віруюча людина, що регулярно відвідує храм. Однак зимова Єсенія намагається приховати свою доброчесність і доброт під маскою напускної байдужості і цинізму. Панянка з ім’ям Єсенія чарівна, тендітна, ніжна. Але іноді вона може показати характер — посперечатися, продемонструвати якусь меркантильність, розрахунок. Це допомагає зимової Єсенія просунутися по кар’єрних сходах. До того ж вона може похвалитися витримкою і «сталевими» нервами. Така Єсенія самостійно приймає рішення, але перед цим ретельно обмірковує всі «за» і «проти». Це також допомагає Єсенія заробити авторитет у колег і начальства.

Єсенія, народжена восени, теж вважається відмінним працівником. Вона розуміє це і знає собі ціну. Головна особливість «осінньої» Єсенія в тому, що вона надзвичайно прониклива. Так що співробітниця з таким ім’ям відразу бачить, як насправді до неї ставляться колеги та керівництво. Тому осінні Єсенія вміють знаходити вірних союзників і не повіряють своїх секретів кому попало.

В шлюб Єсенія входить зазвичай досить пізно. Дівчина з ім’ям Єсенія прагматично припускає, що спочатку треба отримати освіту, знайти хорошу роботу і лише потім думати про створення сім’ї. Єсенія, на відміну від багатьох панянок, вважає, що має бути фінансово незалежною, спочатку від батьків, а потім від чоловіка. Навіть якщо її чоловік буде заможним паном, Єсенія не залишить цікаву та прибуткову роботу. При цьому Єсенія відмінна господиня, турботлива мама і дружина. Вона чудово готує, у її будинку завжди порядок.

Цікаво, що навіть ставши зовсім дорослою жінкою, Єсенія продовжує зберігати свої дитячі іграшки. Однак її не можна назвати інфантильною. Навпроти, у родині жінка з таким ім’ям прагне зайняти позицію лідера. Чутлива, тонка Єсенія вкрай образлива. І її можна образити навіть грубим словом.

З подругами дитинства, юності, навіть ставши заміжньою дамою, Єсенія продовжує підтримувати добрі відносини. З нею легко і приємно спілкуватися, тому що Єсенія володіє розвиненою інтуїцією і ніколи не лицемірить. Вона прекрасно бачить недоліки оточуючих, але поблажливо ставиться до них.

Невпевненість характерна для більшості Есений. Зокрема, це стосується дружніх міжособистісних відносин. Дівчина з таким ім’ям не відразу відкриє свої таємниці. Єсенія довго придивляється до людини, перш ніж впустити його в свій «ближнє коло», назвати одним.

А от веселі свята і торжества Єсенія обожнює. Вона любить бувати на весіллях, взяти участь у веселих ритуалах.

Езотерика
Додати коментар