Значення імені Євдокія | Що означає ім'я Явдоха, характер і доля

Євдокія (Явдоха) значення імені

Для імені Євдокія скорочених варіантів багато — Евдя, Доня, Дону, Дося, Доша, Дуня, Душа, Дуся, Евдося, Доняха, Евдоня, Євдоха, Дуняра, Евдоша, Дуняха, Дунятка, Дуняша, Евдуша, Доняша, Евдуня, Евдокиюшка.

Схожі імена — Евдокея, Авдотья, Авдокея, Овдотья, Еудокия.

Вживається католиками, українцями, представниками християнської віри, греками.

Історія виникнення імені

Освітою своїм ім’я зобов’язана грекам, у яких виникло шляхом зміни імені Еудокия, перекладається як «благовоління». У Європі мало ходіння ім’я Євдоксії від слова «благославная». Під пару чоловічого імені Євдоким, що означає «має добру славу».

Російське населення отримало ім’я Євдокія з Хрещенням з візантійської культури. Спочатку ім’я використовували нижчі верстви населення, з часом його видозмінили і вийшло Овдотья або Авдотья, Евдокея. Українці і білоруси переінакшили ім’я в Явдоху.

Поступово до імені Євдокія почали звертатися знатні і родовиті сім’ї. Католички святкують іменини 1 березня. Православні власниці імені відзначають в інші зазначені дні.

Володарки рідкісного імені

Названі цим ім’ям дуже незалежні і самовіддані. Євдокія вміє долати труднощі, розбиратися зі складнощами, не дати себе в образу і поставити на своєму. Буває, що носителька імені замикається в собі від недовіри до людей. У ці моменти Євдокія сильно мучиться. Найчастіше власниця імені має лише одну вірну подругу, яку дуже любить і цінує. З цієї причини хоче тримати подругу при собі. Євдокія важко переносить найменші негаразди між ними. Але при сварках Євдокія не піде на примирення перша.

Дівчата з цим ім’ям красиві і мають струнку фігуру, притягають погляди чоловіків. Євдокія знає силу своєї привабливості. Господиня імені доглядає за своєю зовнішністю, постійно в курсі модних тенденцій. Наділена гордістю і зарозумілістю, не виносить критичних зауважень, по внутрішньому складу чутлива й уразлива дівчина.

Повним ім’ям мало хто називає його власниць, все життя вони залишаються Дусями, Дуняшами, а це дівчаткам здається некрасивим зверненням. Тому Євдокії зазвичай соромляться свого імені, хоча воно рідкісне, або ж намагаються створити собі імідж, маніпулюючи саме незвичністю свого імені. Але обидві лінії поведінки не розумні. Дорослим треба постаратися згладити ці крайнощі, привчивши Євдокію відчувати себе впевнено і намагатися самоствердитися в житті під своїм ім’ям. Досягти цієї позиції можна, налаштовуючи Євдокію на веселий і дотепний ставлення до себе. Дівчатка з цим ім’ям доброзичливі, рухливі. При спокійному ставленні до себе Євдокія сповнена оптимізму.

Євдокія не вміє логічно мислити, схильна до влади душі більше, ніж розуму. Вона довіряє тим, хто їй дорогий. Євдокія товариська і відверта, вміє розуміти жарт.

Євдокія енергійна і тверда і здатна досягти багато чого у своїй професії. Службові обов’язки не стануть заважати створенню гарної сім’ї.

В особистому житті дівчина стає призвідницею відносин. Євдокія воліє спілкуватися з представниками протилежної статі м’якого складу. У відносинах для неї немає середини — або ідеал, або нічого. Оскільки вимоги до вибору чоловіка завищені, з заміжжям Євдокія затягує. Однак пізній шлюб виявляється щасливим.

Іменин, як і коротких імен, безліч. Влітку 6 дат — 20 липня, 13 серпня, 17 серпня, 18 серпня, 26 серпня, 27 серпня. Стільки ж весни — 1 березня, 2 березня, 14 березня, 20 березня, 20 квітня, 30 травня. Не обійдені зимові іменинниці — 11 січня, 5 лютого, 8 лютого, 23 грудня. Осінні іменини — 24 вересня, 28 вересня, 16 листопада.

Сподобався запис? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь