Станіслав: значення імені Станіслав. Доля і характеристика імені

Іменем Станіслав батьки називають хлопчиків в католицьких сім’ях слов’янських народів.

Ім’я Станіслав виникло ще у давніх слов’ян. Воно утворилося шляхом злиття коренів «стан» (стати) і «слав» (слава). Лінгвісти по-різному трактують його на сучасну українську, але найчастіше зустрічається варіант «стане славним». Ім’я Станіслав було популярно в Речі Посполитій, але потім перейшло в Російську Імперію. Існує жіночий аналог цього імені Станіслава. Обидва ці імені поширені лише у слов’ян.

В Київських літописах зустрічається ім’я Станіслав, однак воно почало втрачати популярність після правління Володимира Хрестителя. А ось в Польщі або Болгарії це ім’я анітрохи не здало свої позиції. Іноді варіанти його прочитання можна зустріти і в західній Європі, де воно, переходячи в іншу мову, дещо змінилося. Так, французи називають Станіслава Станіслас, німці — Станистаус, а іспанці — Естанислао.

Серед англомовного населення зустрічається ім’я Стенлі, і деякі філологи вважають, що воно є одним з варіантів прочитання імені Станіслав. Проте панівна гіпотеза полягає в тому, що воно походить від терміна «stone lay», який означає «кам’яна заплава».

Ім’я Станіслав в історії

Серед російськомовних людей ім’я Станіслав стало популярним після Жовтневої революції. Тоді на хвилі відмови від релігійних догм дітей почали називати без урахування іменослова. Вже до кінця двадцятого століття це ім’я настільки поширилося, що наші сучасники вважають його споконвічно українським.

Найпопулярнішими скороченнями імені Станіслав є Слава, Стас і Стасик. У лінгвістів немає чітких правил щодо наголосу в повному імені.

Іменем Станіслав звали одного з дітей Володимира Святославовича. А ще був князь Київський Станіслав Іванович, теж з нащадків Рюриків. Але найчастіше так називали хлопчиків в сім’ях дворян і торговців. Однак після Хрещення Русі ім’я Станіслав витіснили з православного іменослова.

Але завдяки своїй популярності в Польщі ім’я Станіслав потрапило в католицькі святці. У 13-му столітті єпископ Станіслав Щепановський був зарахований до лику святих. Він є одним з небесних захисників польського народу. У Польщі одна з головних державних нагород називається «Орден Святого Станіслава». Коли в 19-му столітті Росія поділила Польщу з Австрією і Пруссією, ця нагорода з’явилася і в царській Росії. Її удостоювалися видатні імперські політики.

Скорочення Слава, крім імені Станіслав, також застосовується до всіх імен, які закінчуються на «-слав». До них відносяться Борислав, Ярослав, Ярослава, Радослав, Святослав, Ростислав, Владислав, Владислава, Броніслав, Данислав, В’ячеслав, Мирослава, Чеслава і багато інших.

Характер і доля чоловіка на ім’я Станіслав

Хлопчик, якого батьки назвали ім’ям Стас, буде відрізняти від однолітків примхливістю. Щоб домогтися бажаного, Слава нерідко буде вибирати навіть ганебні методи. При цьому всім Стасик буде добродушною дитиною. Однак спільну мову з іншими дітьми Станіславу знаходити буде проблематично. Це відбувається тому, що Стас дуже впертий, нестриманий і схильний все оцінювати за шкалою «погано-добре». Стасик часто б’ється і ображає дівчаток. Славу відрізняє грубість і невміння красиво подати неприємну правду.

Дитина з іменем Станіслав дуже активний і ніколи не стримує своїх емоцій. Це ім’я не здається грубим, однак повністю суперечить його справжнього характеру. Підлітком Стас постійно свариться з навколишніми, нерідко влаштовуючи розборки з однолітками. Проблема криється в тому, що Слава дуже образливий і практично кожен може зачепити його почуття. Школяр з ім’ям Стас часто отримує догану від вчителів з-за своєї поведінки і відсутність старання у навчанні. Однак Стасик схоплює все буквально нальоту, так що якщо йому щось дійсно цікаво, то Слава буде розбиратися в цьому набагато краще за своїх однокласників. У Станіслава незвичайний гумор, який розуміють далеко не всі. Стас вважає, що немає такої теми, над якою не можна було б жартувати. Жарти на свою адресу Слава сприймає дуже болісно, вони зачіпають його почуття.

Людини з ім’ям Стас навколишні сприймають як дивака, з-за того що він робить те, що йому подобається, навіть якщо інші вважають це не зовсім правильним. Слава не прагне виділитися. У Станіслава з кожного питання є своя особлива думка. Стас емоційно нестабільний, так що управління автомобілем — одна з тих речей, якими йому не слід займатися.

Коли володар імені Станіслав буде обирати майбутню спеціальність, йому слід уникати тих сфер, де йому доведеться виконувати доручення керівництва, не ставлячи зайвих питань. Стас ніколи не стане ідеальним начальником з-за своєї примхливості. Стасик вічно всім незадоволений, з-за того що стандартний результат його не влаштовує. Крім того, Стас рідко буває урівноважений. Всупереч його суперечливої особистості, Станіслава не можна назвати жадібним. Носій імені Стас готовий на досить великі жертви, завдяки чому його можуть оточувати корисливі люди. Щоб бути успішною людиною, Стасіку необхідно стримувати свої негативні пориви і не бути таким образливим. Інакше Стас буде животіти.

Чоловік з іменем Станіслав, як правило, одружується з добродушною дівчиною, не любить сварок. Інша особа банально не перенесе мінливий характер Стаса. До своєї другої половинки Стасик ставиться дуже уважно, хоча не завжди стримується. Його не можна назвати ідеальним господарем. Дружина часто дивується тому, що Стасик робить. Залицяння Станіслава не можна назвати стандартними. Несподіванка обраниці володар імені Стас може піднести навіть через кілька років. Слава мало п’є і не ревнивий.

Якщо людина хоче стати другом Стаса, то повинен готуватися до того, що можуть виникнути конфлікти з-за вразливості Стасика. Якщо Слава навчиться маскувати свої почуття, то буде виглядати самим позитивним людиною в світі. Якщо навчитися розуміти і підтримувати Станіслава, то кращого друга знайти буде складно.

У чоловіка, що носить ім’я Станіслав, іменини припадають на наступні дати: 11.04, 5.05, 7.05, 8.05, 17.09, 18.09, 13.11.

Езотерика
Додати коментар