Чого чекати, якщо птах вдарився у вікно і полетів?

Серед усіх народних прикмет, найнегативнішим вважається удар птиці по склу, внаслідок чого воно розбивається. З цього приводу в народі існує чимало забобонів і не всі попереджають про сумну подію. Для правильного тлумачення того, що сталося, і розуміння чого чекати, якщо птах вдарився у вікно і полетів, потрібно врахувати все, до найдрібніших деталей.

Основне значення прикмети

У минуле століття після того, як птах ударявся об вікно і відлітав, люди чекали поганих звісток. Батьки вважали, що ця подія попереджає про швидке лихо, про тяжкі хвороби та смерть близького друга чи родича. Ще страшніше ставало, якщо у вікно врізався птах, що живе в лісі, наприклад, дятел або зозуля. Найгірше, якщо після зіткнення птах помирав — тоді неминуча й смерть людини.

Випадки, коли така подія не є прикметою

Є люди, які не сприймають прикмету серйозно і мають цілком логічне пояснення, чому пташки так поводиться. Швидше за все вона не помітила вікно, особливо якщо його щойно помили. Це може статися випадково. Іноді птахи літають біля вікон, сподіваючись знайти притулок від хижаків. Під час невдалих розворотів може статися зіткнення, яке лякає людей.

Не рідко перната врізається у вікно, тому що бачить своє відображення, і намагаються підлетіти ближче думаючи, що там знаходиться інший птах. Для привернення її уваги вона починає постукувати по склу, а іноді й битися про нього всім тілом. Враховуючи це все, не потрібно відразу лякатися і думати про погане, що поганих звісток уникнути не доведеться. До цього потрібно ставитися як до звичайної події, не думаючи, що це прикмета і вона обов’язково має здійснитися.

Види птахів

Далеко не кожна людина з першого погляду зможе відрізнити що за птах перед ним, але якщо це голуб або ворона він точно зрозуміє. Щоб правильно розтлумачити прикмету, потрібно зрозуміти, який конкретно птах врізався в скло.

 1. Ластівка. Пташка несе з собою тільки радісні звістки, особливо для тих людей, які бачать її дуже рідко.
 2. Лелеки попереджають про швидку вагітність. Особливо хороша ознака, якщо вона своєю вагою не змогла вибити скло. Найчастіше вони врізаються у транспортні засоби.
 3. Стриж. Побачивши стрижа, що врізається у вікно, можна чекати на поповнення в сім’ї, особливо якщо довгий час птах літав поруч.
 4. Синиця. Вона повідомляє, що незабаром людина досягне бажаних результатів, а її матеріальне становище значно поліпшиться. Побачити синичку вважається добрим знаком.
 5. Горобець. Якщо він врізається у вікно — сім’я ризикує втратити багато грошей, можливо, на них чекає пограбування або обдурить хтось із оточення. У деяких випадках вона попереджає, що незабаром доведеться ухвалити серйозне рішення, від якого залежатиме подальше майбутнє. До цього потрібно поставитися дуже уважно, оскільки є ризик бути обдуреним недоброзичливцями.
 6. Голуб. Птаха ототожнюють із посланцем зі світу мертвих. Якщо вона вріжеться у вікно – у будинку обов’язково буде смерть. Існує і менш страшне тлумачення, голуб врізається у вікно, оскільки його підіслав померлий родич, щоб попередити про тяжку хворобу домочадців.
 7. Ворона. Якщо вона врізається у вікно, то можливо людей, які проживають у цьому будинку, чекає смерть.
 8. Лісовий птах. Коли в скло вдаряється сова, зозуля або дятел, можуть статися навіть масові лиха. Особливо страшно, якщо будинок стоїть не поряд із лісом.

Поведінка птиці може змінювати тлумачення прикмети

Потрібно звернути увагу на те, яка саме була поведінка у пташки:

 • Коли вона врізається у вікно будинку, де проживають холостяки та незаміжні дівчата. це може говорити про наближення весілля.
 • Якщо удар по склу був не дуже сильним – у будинок прийдуть гості.
 • Птах ударився одразу кілька разів і тільки після цього відлетів. найближчим часом може відбутися весілля, якщо у будинку живе незаміжня дівчина. Якщо таких немає, значить прикмета нічого не означає.
 • У скло регулярно б’ється той самий або різні птахи — поганий знак. Два удари на тиждень часто. На саму сім’ю, або когось із близьких, можуть звалитися великі нещастя, наприклад, пожежа або потоп.
 • Якщо від удару скло розлетілося на частини — неприємностей уникнути буде дуже важко, якщо на ньому залишилися сліди крові або пір’я птиці.

Нейтралізувати дію поганих прикмет

Щоб прикмети не справдилися, людина може зробити таке:

 1. Помити шибки до блиску, особливу увагу, приділивши тому місцю, куди врізався птах і відмити сліди зіткнення.
 2. Якщо скло розбилося або тріснуло, його потрібно замінити найближчим часом.
 3. Виявивши біля будинку птаха або цілу зграю, їх треба нагодувати. У міській місцевості часто можна зустріти голуба чи горобця. Коли людина їх годує, вона задобрює злих духів, які принесли із собою птахи, врізавшись у вікно.
 4. Подібні прикмети є провісниками захворювань, тому рекомендується відразу запастися необхідними ліками. Люди, які мають хронічні захворювання точно знають, чого не вистачає в їх аптечці.
 5. Якщо передбачення стосувалося можливих фінансових втрат, людині рекомендується не брати найближчим часом жодних кредитів. У борг не треба брати навіть у знайомих.
 6. Птах попередив про вагітність — треба надійніше оберігатися, якщо найближчим часом немає бажання стати батьками. Коли дитина бажана, слід почати вести правильний спосіб життя, щоб вона народилася здоровою.

Загалом же, потрібно звертати увагу, який саме птах врізався у вікно, тільки так можна розібратися, чому він прилетів. Заспокоїти себе можна думкою про те, що вона просто втомилася та випадково врізалася.

Езотерика
Додати коментар