9 днів після смерті: що робити і що відбувається в цю дату?

що означає 9 днів після смерті

9 днів — особлива дата за Християнськими канонами. Виконавши приписи, можна «полегшити» душі стежку в царство боже. Після втрати фізичної оболонки дух не відразу потрапляє до Творця. Він повинен пройти певні кола, щоб «відзвітувати» про земне життя. Скорботні можуть дотриматися традиції, дозволивши душі благополучно оселитися в небесній «колисці».

9 днів після смерті: рахуємо грамотно

Перший день — дата фактичної смерті. На цей фактор не впливає фаза дня: вечір, ранок, ніч. Тому відраховуємо від першого дня ще 8, і виходить 9. Найважливіше, що варто зробити членам сім’ї — спробувати не плакати. Сльози «прив’язують» душу до улюблених людей. Образно кажучи, від сліз вона «важчає» і не може піднятися вище. Якщо у покійного залишилися незавершені справи, рідним варто про це подбати. Так ви позбавите дух від хвилювання.

Що саме відбувається в цю дату?

За церковним писанням, ангели ведуть душу на поклоніння до Господа. Хвилюючись і тремтячи, вона постає перед Всевишнім. Найкращим способом вшанувати пам’ять стане замовлення молебню. В пам’ять про померлого треба читати молитви і просити дати душі спокій на тому світі. Це звичай поминання, коли потрібно посилено молитися про покійного.

Довідка: цифра 9 не випадково фігурує. Служителі церкви моляться, щоб дух зарахували до 9 чинів ангелів. Це прохання до Всевишнього розкрити обійми для свого сина, відпустити гріхи і відкрити ворота в своє Царство.

9 днів після смерті: традиції

Домашні готують православну кутю. Це каша, яка вариться з різної крупи (овес, рис, ячмінь). В неї додають мед, горіхи або родзинки. Вона так і називається — поминальна кутя. Головна особливість — блюдо повинне вийти дуже солодким. Символічно зерна крупи — надія на нове життя (воскресіння). А мед, родзинки — солодка млість у потойбічному світі. Пізніше, родичі і друзі йдуть в церкву, де ставлять свічки і моляться за упокій пішов з життя.

Згадувати покійного можна тільки добрим словом. Вести себе треба смиренно. Душа покійного з’являється перед творцем зі своїм життєвим «баластом». Це і побоювання і біль, і радість. Але в тому світі багаж не здається нездоланним. Дух набуває легкість.

Що точно потрібно зробити в особливу дату? Надати духу правильне християнське поминання. Сюди входить церковна молитва і приватна.

* Церковний звичай, поминання або сорокоуст. Також можна замовити панахиду, псалтир.9 днів після смерті

* У приватні молитви входить і псалтир. За упокій читається 17 — а кафізма. Також близькі родичі повинні бути присутніми на літургії. Панахида проводиться і над могилою покійного. Візьміть у батюшки скорочену версію молитви для мирян.

Ще важливий пункт — подача милостині. Продукти відносяться в найближчий монастир, церква. Туди ж зноситься одяг покійного або речі, які ви не будете носити. Подаючи милостиню, просіть молитися за упокоєння душі.

Як організувати застілля на 9 днів?

Вечеря називається поминальною трапезою. Хоча росіяни згадують дух алкоголем, церква забороняє розпивання горілки та інших алкогольних напоїв. Молитва триває і за столом. Близькі згадують добрі справи покійного, кажуть добрі слова. Намагайтеся не піддаватися емоціям — плакати, впадати у відчай. Місце, обране для проведення трапези, може бути будь-який: квартира або кафе. Столи оформляються стрічками чорного кольору, що символізують траур. Не ставте штучні квіти, тільки живі. Це означає початок нового життя. Традиційні страви на столі, крім куті — солодкі млинці і кисіль. Доброю традицією вважається подача улюбленої страви покійного. Добре, якщо їжа буде висвітлена в церкві, але можна просто скропити її святою водою. Першою стравою зазвичай готують борщ. Часто подають кашу (горохову) і рибу. Також печуть солодкі пиріжки, наприклад, з маком, щоб покійний наблизився до життя в раю. Їжа, яка залишається після трапези, роздають жебракам.

Що не можна робити на кладовищі

На 9 днів після смерті не ставлять чарку з алкоголем. Не має значення: чоловік любив випити за життя чи ні. Лити спиртне заборонено. У нас прийнято залишати на могилі пам’ятні речі, але церква нарікає за милостиню. Краще їх роздати, щоб люди продовжували молитися за душу.

Довідка: церковне поминання відбувається тільки для хрещених осіб.

Що робити на 9 днів після смерті, якщо покійний пішов з життя сам?душа 9 днів після смерті

Самогубство вважається найстрашнішим гріхом, і церква забороняє молитися за душу такої людини. Звичайно, тепер не ховають небіжчиків за межами кладовища, але не відспівують. Близькі та рідні можуть тільки допомогти грішної душі — ставлячи за неї свічки.

Духовне очищення

Церква говорить про страсті, які проходить душа на 9 днів після смерті. Всього існує 20 видів, наприклад, злодійство, лихослів’я і т. д. Біси будуть плутати дух, спокушаючи його таким чином. Коли душа відділяється від фізичної оболонки, вона гостріше сприймає духовне начало. Вона сильніше бажає того, чого так хотіла на землі. Близькі люди в цей період можуть тільки молитися і ще раз молитися, щоб дух коханої людини вибрав праведний шлях. Ангели також просять Всевишнього дарувати своєму підопічному нове життя, сповнене любов’ю та смиренням.

Важливо: на 9 днів після смерті, коли влаштовуються поминки, родичі нікого не запрошують. Люди, що належать до близького кола, дізнаються дату, місце і час проведення трапези і приходять самостійно.

Які молитви читати?

Найпоширеніша молитва, яку знають багато людей, які відвідують церкву — це «Отче наш».

Езотерика
Додати коментар