Злата значення імені

Злата отримала короткі звернення — Лата, Златочка, Златка, Златик, Златуся, Златуня, Залу.

У різних місцевостях є аналоги — Злоте, Голда, Злате, Голді, Хріса, Хрисия.

До імені звертаються російський, білоруський, український народи, іудеї, християни.

Походження імені

Ім’я Злата відомо з середніх віків, виникло, ймовірно, у єврейського народу ашкеназов перекладом назви старовинного шляхетного металу золота, від якого вже було на мові ідиш придумано ім’я Голда. З поширенням імені з’явилося звернення Злате у білорусів, литовців, поляків. У місцях проживання євреїв на польській, румунській, бессарабської, української територіях поширилося ім’я Злоте.

Існує твердження про його запозичення слов’янами з давньогрецької мови, на якому існувало слово «хріса» в значенні «золотий», «золотце». А може бути, що ім’я Злата вже було у православних, і за співзвучністю значень виникла ця версія. Підтвердженням є християнська свята Злата (або Хріса) Могленська. У слов’яномовних народів є фольклорний герой Золотоволоска, стародавні слов’яни давали жінкам ім’я Златоцвета, чоловікам однокореневі імена Златан, Златимир, Златослав (пара — Златослава), Златояр, Златко, Златозар, Златовлас, Златодан, Златосвет. Деякі з імен ще збереглися в Сербії, Болгарії, Хорватії, Чехії.

Серйозна і правдива

У дитячі роки названа цим ім’ям виглядає серйозно. Злата не вміє брехати і лестити, вона дивно правдива. Дівчинка з таким ім’ям не займається витівками та іграми як всі діти. Злата часто бентежить дорослих повідомленням своєї думки. З віком носителька імені не змінює свого характеру. Злата має великі здібності і в будь-якій справі показує відповідальність та розумність.

Господиня імені схильна до спілкування і розваг, відвідування пікніків або їх організації, хоча виглядає відстороненою і холоднуватої. Цьому сприяє рідкісна риса Злати — вона бридлива в жахливому масштабі. Злата навіть не може торкатися до їжі і брати участь у застіллях. Святкувати господиня імені воліє вдома, в колі рідних людей. Злата дбайливо ставиться до фінансів, не звертається з проханням дати в борг, які б матеріальні труднощі у неї були. Власниці імені не відмовиш у такті під час бесід — Злата чемна по природі. Злата не здатна образити співрозмовника, не відрізняється марнославством. Злата не повідомляє про свої успіхи всім і кожному.

Златі зручніше перебувати осторонь, вона спокійна серед близьких людей і щаслива. Злата любить бути в курсі подій, цікавість штовхає її до всезнання. Злата не проти дізнатися про своє майбутнє, але володарка імені не буде випробовувати долю, звернувшись за допомогою до ворожок. Інтелектуальні дані Злати середні, це обумовлено її підозрілістю і невірою в себе. Господиня імені жахливо боїться всіх складнощів, які можуть стати на її життєвому шляху. Злата щосили постарається позбавитися від них або хоч трохи пом’якшити їх.

Вона викликає симпатії у чоловічої частини населення. Шанувальники оточують Злату, однак заміж володарка імені виходить не відразу. Вона не меркантильна, тому жінку з цим ім’ям не хвилює матеріальний стан обранця. Злата більше цікавиться спільністю характерів, смаків, пристрастей. Власниця імені перетворюється в зразкову дружину і гостинну господиню. Злата буквально народжена для цього. Носій імені Злата утворює щасливу сім’ю, стосунки в якій складені.

Незважаючи на товариськість господині імені, у неї дуже мало близьких приятельок. Злата надто обережна, вимоглива в спілкуванні і виборі подруг. Але якщо Злата вибрала людину у своє близьке оточення, то уважна й ласкава до нього. Злата не сприйме чутки про близьку людину. Власниця імені візьме його під свій захист і особисто перевірить всі плітки, які ходять про нього. Якщо наклеп підтверджується, господиня імені безповоротно розриває відносини з такою людиною. Вона надзвичайно жаліслива і в разі потреби не залишить в біді.

Останнім часом ім’я стає поширеним, адже в минуле столітті Злата не була затребуваним ім’ям. Українці все частіше звертаються до нього, і ім’я Злата знаходиться в числі перших двадцяти. Останній рік не вніс особливостей, увагу до Златі як і раніше росте. Пік імені Злата припав на літо 2016 року.

Злата відзначає іменини восени — 13, 18, 26, 31 жовтня.

Езотерика
Додати коментар