Зоя значення імені

Від Зої, незважаючи на стислість імені, вийшли не те щоб скорочені, швидше, ласкаві звернення — Зоечка, Зая, Зойка, Зоюня, Зоха, Зося, Зоша, Зоюша.

У деяких країнах є подібні імена — Дзоэ, Зое, Зої, Шое.

В широкому обігу у католиків, греків, християн.

Ім’я від слова «життя»

Виникло в Древній Греції від слова «життя», тим самим підходячи за загальним значенням біблійній Єві (у древніх слов’ян — Жива). Для чоловіків смислового аналога не існує.

Зоя дуже спокійна жінка, з нормальною психікою і сильною волею. Жінка з таким ім’ям не чекає від життя чудес, а реально дивиться на речі. Зоя не з тих, хто прагне перевернути світ або стати дуже багатою, гроші її не цікавлять. Володарка імені стійко переносить удари долі, але з кожного повороту в житті отримує для себе досвід. Зоя не любителька переїздів, зміни обстановки, господиня імені втомлюється від численних вражень, отриманих від зміни місць.

Зося не прагне робити кар’єру будь-яким шляхом. Зоя взагалі не визнає службових сходів, їй досить маленької посади або маленького підвищення по службі. Зоя буде хорошим керівником малого підприємства, на якому працюють переважно жінки. Зоя вміє перешкоджати пліток і інтриг, якщо такі виникають в їх колективі, при цьому сама нічию сторону не приймає. Для Зоєчки бажано вибирати професію гуманітарія. Зої з її здібностями підійдуть професії в галузі живого світу. Вона не відмовиться працювати зоологом, біологом, в тваринництві. Зої здається, що малювання — жива справа, і вона із задоволенням буде займатися живописом.

Зоя не дуже щаслива в особистому житті. Власниця імені добре розуміє чоловіків, відчуває їх настрій, що впливає на їх спілкування і взаєморозуміння. Зоя воліє шанувальників, у яких за плечима життєвий досвід. Господиня імені шукає не просто чоловіка, а кращого з них. Якщо в партнері Зої хочеться бачити особливого чоловіка, дружина Зоя шукає довго і прискіпливо. Володарка імені не зовсім розуміє, який чоловік їй підходить. Після заміжжя вона проявляє до обранця повагу, Зоя ніжна і ласкава з ним. З Зої виходить господарська, вірна дружина, любляча мати і бабуся. Заміжжя не у всіх випадках дає їй щастя, однак Зоя щосили прагне для своєї сім’ї.

Зоя вміє зрозуміти і розпізнати хорошого і поганого людини, знає, з ким краще не перебувати поруч. Жінка з цим ім’ям легко вгадує будь настрою співрозмовника, дізнається, про що він думає по відтінках голосу і жестів. У спілкуванні вона не приховує своїх емоцій, робить категоричні заяви, однак залишається симпатичним і цікавим співрозмовником.

Зимова Зоя відзначає іменини 31 грудня, 26 лютого. Є весняна іменинниця — 15 травня.

Езотерика
Додати коментар