Гордій: значення імені Гордій. Доля і характеристика імені

Іменем Гордій називають хлопчиків у православних і католицьких сім’ях східної Європи.

Ім’я Гордій виникло в древній Греції. За легендою селянин Гордій був призначений правителем поліса Фрігія богом Зевсом. Втім, єдине, чим цей цар прославився, це тим, що прив’язав біля храму свою колісницю вузлом, який довгий час ніхто не міг розв’язати. З часом цей вузол почали називати «гордієвим». Піфія передбачала, що людина, розпутавша повіддя колісниці, завоює весь світ. Коли Олександр Македонський завоював Фрігію, то просто розрубав своїм клинком поводи. Лінгвісти розходяться в думці щодо того, як правильно перекладається ім’я Гордій, але є думка, що воно має значення «владика».

Інша теорія припускає, що ім’я Гордій має старослов’янські корені і перекладається як «гордиться». В цьому випадку його аналогами будуть імена Гордобор, Гординя та ін.

Але деякі фахівці схиляються до грецької версії походження імені Гордій, переводячи його як «швидкий» або «грозний».

Інші варіанти прочитання імені Гордій — Гордій і Гордіан. Останнє ім’я носили деякі імператори Риму як до його поділу, так і після.

Ім’я Гордій є в іменословах обох конфесій християнства. У православній релігійній традиції вшановується великомученик Гордій, який в IV столітті н. е. захищав християн в Кесарії Кападокійській. За це його замучили до смерті. Православні іменини людей з ім’ям Гордій припадають на 16.01 і 18.06. Інші дати — з католицького іменослова.

Характер володаря імені Гордій

Гордій часто є вельми добродушним. По натурі він оптиміст, який ніколи не почне конфлікт першим. Всупереч образу скромного молодого чоловіка, який прагне злитися з людською масою, Гордя здатний творити великі справи.

Серед близьких людей носій імені Гордій буде душею компанії, з яким можна поговорити на різні теми. Гордя завжди може розповісти щось нове і цікаве. Що б не сталося, Гордія важко вивести з себе. Він завжди вислухає рада іншої людини. Але якщо цей чоловік святкує день народження взимку, то він може бути кілька імпульсивний.

Особисте життя і кар’єра володаря імені Гордій

Людина на ім’я Гордій дуже схильний до творчості. Нерідко він обирає професію філолога, танцюриста, дизайнера або репортера. Буває, що Гордя стає хорошим лікарем. Ці чоловіки часто домагаються успіху. У разі Гордія це проявляється в багатстві і повагу оточуючих.

Чоловік з ім’ям Гордій — яскравий інтроверт. Це допомагає йому завойовувати серця оточуючих. Гордя ніколи не обманює інших і відмінно розуміє, якщо хтось бреше. Ця людина добродушний, але завоювати його дружбу важко. Іноді імпульсивність Гордія і нездатність утримувати в собі негатив стають причиною сварки з близькими.

Якщо володар імені Гордій доглядає за дівчиною, то йде в це почуття з головою, навіть якщо вона не надає відповідних знаків уваги. Нерозділені почуття сильно зачіпають самооцінку Горді. Тоді він може вибрати шлях відлюдника. Гордія можна охарактеризувати як однолюба. Якщо він закохався, то ніколи не піде на подружню зраду. Чоловік спробує проводити з дружиною весь вільний час і потурати її бажанням. Але до обраниці Гордій пред’являє високі вимоги. Натомість Гордя стане для неї тим, на кого завжди можна покластися.

Ім’я Гордій має нестримною енергією як і той, кого так називають. Дійсно, Гордя дуже гордий. У тому разі, коли йому доводиться йти на поводу у когось, Гордію стає плювати на спільну справу.

На робочому місці чоловік з ім’ям Гордій проявляє колосальну відповідальність. Він привчений до праці і не боїться проявляти ініціативу. З-за того, що Гордя багато працює, у нього виходить швидко просуватися по кар’єрних сходах. При спілкуванні з колегами або партнерами Гордію притаманне почуття такту. Але він не здатний на відвертість, з-за чого схильний до депресій.

Носій імені Гордій — вірний друг. Він ніколи не кине близьких у біді. Гордя не терпить хвальків, але завжди готовий вислухати інших. У цього чоловіка багато вірних друзів. Але сам він може покластися лише на деяких з них. Тільки ці люди будуть знати, що на душі у Гордія. З їх підтримкою він долає всі життєві знегоди

У чоловіка з ім’ям Гордій іменини припадають на наступні дати: 3.01, 16.01, 10.05, 18.06, 17.09.

Езотерика
Додати коментар