Значення імені Динара | Що означає ім'я Динара, характер і доля

Динара значення імені

Зменшувально-пестливі форми імені Динара — Нара, Діна, Дін.

Схожі за звучанням — Данара.

Відомо у мусульманських народів — татар, казахів.

«Дорогоцінна» жінка

Походження імені можна простежити по ланцюжку слів: арабської назви «динар» (грошова одиниця), отриманого від назви срібної римської монети «денарія». У арабів вона була вже з золота, про що можна прочитати в Корані. Смисловий переклад відповідає змісту слова «цінна, як динар».

Іншим варіантом походження імені є правдоподібне припущення утворення від слова «дін» — ісламське позначення релігії.

Не виключена ймовірність виникнення імені від пари чоловічого роду — Динар. Іменем Динара особливо часто називають дівчаток татари, башкири, казахи. Зустрічаються звукові видозміни імені з вимовою Данара.

Одна з коротких форм від Динари — Діна виступає і в ролі окремого вільного імені.

Християнський календар включає згадку про царицю Динарі, дружину геретинского царя, що жила в 900 роки в західній частині Грузії. Хоча Геретия була лише однією з грузинських земель, дружину царя називали царицею Грузії, навіть Грузинською царицею. Прославилася Динара зверненням разом зі своїм сином народу Геретії в православну віру. Тому її ім’я увійшло у список святих благовірних.

Дослідники до цих пір не прийшли до єдиної думки про реальність персонажа з православних канонів. Є сумніви, не про царицю чи Тамарі йде мова, але дати царювання не збігаються. Мойсей Каланкатуюський залишив відомості, що про царицю з ім’ям Динара стало відомо від воїнів слов’янських народів, що доходять у набігах до Кавказу і Закавказзя і принесли з собою при поверненні розповіді про діяння дружини царя Динари.

Україна дізналася у другій половині 16 століття про життя відомої грузинської цариці Тамари з повісті «Про царицю Динарі», яка мала тоді широке поширення. Свята Тамара у творі перейменована в Динару. Ці відомості повідомив на початку 19 століття історик М. Н.Сперанський у своїй праці «Повість про Динару». У «Повісті про царицю Динарі» далекого XIV століття описані події, що мають відношення до легендарної Тамари, але точно встановити, чому автор дав їй ім’я Динара, не вдалося. На одній зі стін Тронного залу Кремля в Москві у вигляді переможниці ворогів на білому коні представлена цариця — свята Динар.

Здібна та самостійна

Дівчинка, названа так, дбайливо ставиться до зовнішнього світу. Динара здатна, не відволікається ні на що і віддає сили навчанні. Вже підлітком Динара виділяється серйозністю і хазяйновитістю. Для мами Динара стає помічницею у прибиранні будинку і готуванні. Власниця імені має хобі — збирає фотографії відомих людей і любить їх подовгу розглядати.

Ще до закінчення школи Динара стає самостійною і перестає прислухатися до думки батьків. Господиня імені обирає професію по душі.

Носій імені в компанії більше спілкується з хлопчиками, а не з однолітками. Динара заслуговує на повагу і авторитет у оточуючих вже в підлітковому періоді. У неї є відмінна інтуїція, але Динара не навчилася використовувати її у своїх цілях.

Динара при висловлюваннях не приховує своїх почуттів і дотримується своїх принципів. Господиня імені зневажає брехня і вітає правду в усьому. Динара погано переносить зміну обставин. Від природи власниці імені мають проникливий розум і чудову пам’ять.

Зимові носійки імені практичні, дивляться на речі з точки зору реальності. Динара рідко довіряє словами, самостійно шукає аргументи і доводи. Стихія Динари — робити нові відкриття, бути мобільною, не обмежувати спілкування.

Народжені восени Динари стануть відмінними організаторами, без зусиль можуть керувати колегами. Динара ініціативна, не допускає конфліктів і сварок або намагається від них ухилятися.

Літні господині імені потайливі і податливі. Динара боїться розчарування згодом, бо надовго затягує з заміжжям. Невірність майбутнього чоловіка Динара не перенесе, в усякому разі, ніколи не забуде. До оточуючих Динара висуває свої вимоги. В роботі володарка імені акуратна, виконавча, не допускає відношення абияк. Всі Динари мають задатки лідера. Особисті проблеми Динара вирішує тільки сама, не повідомляючи про них навіть самим близьким людям. У спілкуванні Динара воліє розмова по справі, а не пустопорожню балаканину.

З’явилися на світ навесні — люди настрою. Динара зможе прославитися, ставши актрисою. Сім’ю Динара створює зі старим другом, багато років знаючи про його почуття.

День іменин вказаний 13 липня.

Сподобався запис? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь