Добриня: значення імені Добриня. Доля і характеристика імені

Іменем Добриня батьки називають хлопчиків в сім’ях слов’ян.

Ім’я Добриня має давньоруські корені. На сучасний український воно перекладається як «добрий». Однак стародавні русичі надавали імені Добриня значення «кращий», ніяк не пов’язуючи з рисами особистості його власника. Повним ім’ям в ті часи вважалося Добрин. А Добриня було зменшувально-пестливим варіантом. Зараз же воно вважається окремим когнонимом. Навіть ім’я билинного героя дійшло до нас у вигляді Добриня.

Деякі лінгвісти вважають, що ім’я Добриня було короткою формою таких імен як Добрий, Добрав, Добрит, Добровест, Добровид, Доброга, Добродан, Добродух, Добромысл, Добролюб, Добромил, Добромир, Добросерд, Доброслав, Добростраж, Доброхвал, Доброход, Доброчест, Добрын, Добря та іншим. У такому разі як Добриня могли скорочуватися і жіночі імена, наприклад, Доброгнева.

Імені Добриня ні в християнських іменословах. Після хрещення Русі воно було поширене як родове ім’я або прізвисько, яке відображало особистість носія: доброту або велич.

Іменини Добрині підведені під іменини Антонія — візантійського архієпископа. Це 8.10 (смерть), 10.02 (Собор святителів Новгородських) і 2-я Тиждень (неділя) по П’ятидесятниці (Собор Новгородських святих). Дати вказані за старим стилем.

Характер чоловіка, що носить ім’я Добриня

Хлопчик, якого батьки назвали ім’ям Добриня, буде імпульсивним, непосидючим. Добря жадібно вивчає світ, в якому народився. Порівняно з однолітками володар цього імені розвинений не по роках. Добрині не судилося стати кращим учнем класу. Добрині важко відсидіти майже годину на одному місці і засвоювати великі обсяги інформації. Коли Добря виростає, то посидючості у нього не додається. Чоловік з цим ім’ям хапається відразу за кілька справ. Половину з них Добра не доводить до кінця. З-за такої неорганізованості оточуючі рідко бачать в Добрині щось хороше. Іноді Добря страждає від фобій. Добрині може бути страшно йти на атестацію, при цьому приводів для занепокоєння у Добрині насправді немає.

Людина з іменем Добриня любить ризик. З-за цього Добрий регулярно знаходить собі проблеми. Чоловік з таким ім’ям із працею зосереджується на головному. Одна і та ж робота швидко набридає Добрині. Часто Добря за життя змінює кілька професій.

Особисте життя чоловіка, що носить ім’я Добриня

Чоловік по імені Добриня рано виявляє інтерес до протилежної статі. Коли Добрині виповнюється 18, Добря встигає змінити кілька пасій. Дівчатам подобається в Добрині його манера спілкування. Їх вражає прагнення володаря цього імені виділятися з натовпу. Однак дама може розчаруватися в Добрині з-за того, що він багато базікає даремно. Добрині не властива сталість у відносинах. Вчорашня улюблена Добра швидко переміняється новою. Добрині потрібно, щоб життя вирувало. В іншому випадку Добру просто стає нудно.

Та, кого володар імені Добриня візьме в дружини, зобов’язана бути сильною і вольовою жінкою. На її плечі ляже обов’язок піклування про Добро. Обраниця буде підштовхувати чоловіка з цим ім’ям в потрібному напрямку. Дружині Добра повинно вистачати терпіння. Інакше вона не зможе звертати увагу Добрині на його недоліки і те, як можна впоратися з тією чи іншою задачею. При цьому дружина Добра повинна робити це досить м’яко. Нерідкі випадки, коли Добря робить щось непоправне, з-за чого сім’я Добрині валиться як картковий будиночок. Часто дружина Добрі страждає від нестачі уваги і співчуття з боку Добрині. Якщо таке трапиться, Добра дружина може піти з сім’ї. Втім, Добриню це, швидше за все, не затягне у вир депресії.

Людина з іменем Добриня обожнює веселитися. У Добрині завжди багато друзів, від спілкування з якими Добрий залежить буквально фізично. Чоловік з цим ім’ям ніколи не пропустить приводу для гулянки. Добря залучає таких же божевільних як і він.

Езотерика
Додати коментар