Значення імені Іван (Ваня) | Що означає ім'я Іван, характер і доля

Значення імені Іван (Ваня)

Ви знайдете цікаві дані про значення імені Іван, зрозумієте, як трактувати, дізнаєтеся історичні факти і як з’явилося ім’я Іван (Ваня).

Значення імені Іван

Дане ім’я поширене серед слов’янських народів і є практично найбільш вживаним. Так що означає ім’я Іван? У перекладі з івриту воно звучить як «божа благодать», «милостивий бог».

Скорочена форма

Ваня, Вано, Ванчик, Іванко, Іван, Івашка.

Історія появи і що означає ім’я Іван

Ваня – єврейське ім’я. В даний час його можна зустріти серед болгарських, македонських, російських, сербських, українських, хорватських та інших народів. Значення імені іван трактується як «Хай змилується Яхве (бог)». У деяких країнах ім’я звучить як Айван або Еван.

По батькові, утворене від імені Івана

Іванич, Іоанич, Іванович, Іванна, Івана, Іванівна.

Іменини і покровителі Івана

Особливі дні для Іванов існує цілий рік: у православному календарі відзначено близько десяти дат на кожен місяць. До речі, зрозуміти значення імені Іван допоможе знання про його покровителів, основні з яких:

6 лютого – Іван Казанський, священномученик.

21 травня – Іоанн Богослов, упорядник християнського заповіту.

3 жовтня – Іван Єгипетський, священномученик.

Позитивні сторони Івана

Людину з таким ім’ям можна вважати справжнім щасливчиком: до цього зобов’язує хоча б те, що означає ім’я Іван. Ваня зберігаємий самим Богом. Це дозволяє йому у важких ситуаціях зважувати всі «за» і «проти», а потім приймати вірне рішення. Навколишні захоплюються серйозністю, мужністю та високим почуттям відповідальності Івана. Як би там не було, в його характері є і негативні риси.

Негативні сторони Івана

Іноді значення імені Іван «стирається» під гнітом поведінки чоловіка. У деяких ситуаціях він може ставати просто нестерпним. По-перше, Ваню нерідко охоплюють сильні напади агресії. А по-друге, він може бути занадто прямолінійним і ставитися до образ навіть самих близьких людей.

Особливості характеру Івана

Знаючи значення імені Іван, можна зробити висновки про його ментальних особливостях. Наприклад, це дуже діяльна особистість, яка відзначається рішучістю та сміливістю. Це ріднить його з бувалими богатирями, з якими чоловік і сам себе нерідко асоціює. У дитинстві Ваня багато б’ється з однолітками, бажаючи продемонструвати свою силу. Увага до протилежної статі він починає виявляти ще в дитячому садку, і це зберігається протягом усього життя.

Ваню можна назвати досить-таки нестабільним чоловіком. Він, часто ігноруючи значення імені Іван, скоює дивні вчинки. Іноді він проявляє себе як активного, цікавого і доброго людини, а іноді стає різким, грубим і озлобленим. Усвідомлення всіх слабких рис свого характеру дозволить йому контролювати різкі перепади настрою.

З іншого боку, значення імені Іван трактує таку сторону як вірність. Він є надійним другом і чоловіком. З ним можна мати справу: він точно не «кине» і не «розведе» товариша по роботі.

Сумісність з жіночими іменами

Трактування значення імені – це дуже зручно. Знаючи, що означає ім’я Іван, можна зрозуміти, з якими жінками людині буде добре. Так, Вані краще всього буде даватися взаємодія з Марією, Тетяною, Алісою, Галиною, Лідією, Ольгою, Інною та Христиною. Нелегко йому буде знайти спільну мову з Анною Юлією, Дариною, Поліною, Стефанією, Олександрою.

Сім’я і Любов Івана

В молодості у Вані буває безліч романів. Однак майже ні один не триває більше місяця. При цьому дана якість буквально випаровується у справі підбору нареченої. Коли Ваня переходить до створення сім’ї, він стає максимально уважним. В такі моменти відповіддю на питання «Що означає ім’я Іван» буде слово «вибірковість». Ваньок вибирає для себе жінку, ідеально підходить йому за всіма параметрами. На жаль, в сім’ї він може бути трохи деспотичним і надмірно суворим до дітей.

Професія Вані

В даному пункті буде розказано, що означає ім’я Іван в справі вибору роботи. Ваня володіє такими якостями як підвищене почуття любові до себе. Він любить робити все на показ, а тому і професію обирає для себе найбільш статусну. Для Вані важлива престижність і високооплачуваність роботи.

Здоров’я

Часто Ваня піддається вродженим хронічних захворювань. Це можуть бути проблеми із зором або хребтом. Так чи інакше, якщо Ваня почне заняття спортом з малих років, то йому вдасться зберегти здоров’я на довгі роки.

Кар’єра Івана

Така людина, під стать того, що означає ім’я Іван, рухається по кар’єрній драбині швидко і впевнено. Він має мету, яка є для нього внутрішнім орієнтиром. Ваня йде до підвищення незважаючи ні на що, а тому і може «піти по головах» і вдатися до інших заборонених прийомів.

Великі Івани в історії

Федоров (основоположник книгодрукування), Сірко (полковник, отаман), Грозний (князь), Турчин (воєначальник), Айвазовський (художник), Франко (письменник), Ургант (шоумен), Дорн (музикант).

Сподобався запис? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь