Ірина значення імені

Не всі ласкаві імена для Ірини поширені широко — Іра, Ірушка, Ірунька, Іришка, Іруся, Іринка, Ріна, Іна, Аринка, Арюша, Ариша, Рені, Арюха, Рена.

Ім’ям користуються різні народи у своїх інтерпретаціях — Ірена, Орина, Ярина, Іріні, Ірені, Ірен, Орина, Ірин, Ірені, Айрін, Ерін.

Поширене ім’я у католиків, християн, в Греції і Україні.

Любителька тиші і спокою

Стародавні греки утворили його переінакшуванням імені Ейрена, богині, що приносить мир і спокій. І тепер воно має ті ж значення. Ще одне — про Ірину можна сказати «любляча мирне життя». У християнських календарях вказані Іриней і Ириний — це однокореневі імена чоловічого роду. У католиків у календарі пишеться Іреней.

Українці мали таке ім’я ще в середині тисячоліття, про що можна дізнатися за народними висловлюванями із згадкою простонародної версії імені — Аріна: «Тітка Аріша надвоє сказала», «Патоку з інбирем варив дядько Симеон; тітонька Аріна їла, хвалила», «Сидить Аріна, рот роззява» — загадка про комину, «Три Аріни у році живуть: Аріна — разривательніця льоду, Аріна — по весні розсадниця, Аріна — журавлиний політ» — останнє прислів’я говорить про настання свята святої Ірини. Вищі верстви населення користувались версією Ірина, а простолюд і купецтво давали дочкам ім’я Орися.

Варіації не обмежувалися Аріною, слов’яномовні народи придумали свої співзвучні імена — Єріна, Ярина, Іринья і запозичили у чужинців їх варіанти — Ірен, Ірена, Ірен, Ірена. Церковнослужителі ім’я вживали у вигляді Орина, Іринея. В сучасності Орина, Ярина відокремилися від початкового Ірина і стали самостійними іменами.

Три скорочення імені — Іра, Рена, Ріна отримали такий же подальший розвиток.

Вплив імені на характер і долю

У дитинстві Іра дуже ранима. Власниця імені любить батьків і добре поводиться. Або навпаки, Іра стає лінивою, байдужою, замкнутою. Ірина надзвичайно справедлива, чутливість заважає їй пробачити кривдника і не впадати в гнів.

Володарка імені граціозна, вона любить гармонію і врівноваженість. Господиня імені відрізняється благородством, вона хоче викликати симпатії і не любить грубості та жорстокості. Вона мироносиця, не любить сварок, адже жінка цього імені цінує мир і спокій. Ірина вище всього ставить відданість, естетику, гордість, вона буде прагнути досягти всього цього. Якщо обставини того вимагають, Ірина буде триматися сміливо. Власниці імені притаманний перфекціонізм, вона вибере чоловіка по красі, лиску, дотепності, розуму і якостям характеру.

Володіючи силою волі, жінка з цим ім’ям боїться брати відповідальність. Однак взяте на себе справу Ірина зробить повністю. Ірина інтелектуалка, книголюб, живе не хлібом єдиним.

Краще освоїть професії, пов’язані з людьми. Наприклад, Ірина стане педагогом, медиком, продавцем, слідчим, нотаріусом, артисткою, психотерапевтом. Вона прагне до яскравого життя. Ірина з задоволенням приймає похвали, від яких отримує ще більший заряд працездатності. Кожна справа, в якому бере участь Ірина, буде на належному рівні. Вона впевнена в самій собі при будь-яких обставин. Швидко знаходячи спільну мову з людьми, Ірина легко вирішує з ними ділові питання, якщо тільки не кине всі справи на півдорозі.

Активна, чуйна, з високим рівнем інтелекту Ірина реально ставиться до навколишнього світу і рідко мріє, тому не схильна романтики. У справі і розмові Ірина напористі, незалежна, тверда, розкута. Ірина здається байдужою і самостійною, а самій їй хочеться ніжності і турботи, від яких власниця імені стане зовсім інший і віддячить коханої людини своєю любов’ю.

Вона розважлива, але іноді схильна до необачних дій, наприклад, купувати щось за щохвилинного пориву. В іншому Ірина зважує варіанти і контролює себе.

Має творчі схильності з дитинства, господиня імені на навчання може не витрачати багато сил. Ірина тверезо дивиться на речі, вміє визначитися з заняттям, важливим на даний час. Ірина красива і володіє увагою чоловіків. У ній є риси екстраверта. Ірина швидко адаптується в нових умовах. З представниками сильної статі Ірина не сумує, воліючи їх суспільству жінок. У компанії друзів Ірина не комплексує, особливо за столом з келихом вина в руках.

Ірина ставить перед собою мету, вибирає життєвий орієнтир — знайти собі справу. Ірина може присвятити себе сім’ї, суспільно-корисної діяльності або релігії. Маючи невичерпне терпіння, представниця імені вірить в жіночу логіку і контролює себе. Господиня імені має таку інтуїцію, що її важко розжалобити. Вона займається багатьма справами, має хорошу пам’ять. У Ірині живе справжній дипломат, ці здібності часто допомагають їй у прийнятті важливих рішень.

Це могла б бути досконала жінка, однак Ірина має образливим серцем. Вона ображається на слова. Злопам’ятність і мстивість не в її характері, хоча в хвилину образи Ірина накоїть поганих справ і зробить необачні кроки, піде в неправильному напрямку. Вона завжди прийде на допомогу, адже Ірина чуйна.

Це любляча і віддана у всьому дружина, хороша мати — турботлива і уважна. Ірина стає центром сім’ї для чоловіка і дітей, без неї не приймаються рішення, її думка враховується на сімейній раді. Але не все своє життя Ірина прагне жити за законами сім’ї. Ірина хоче свободи від домашнього вогнища, розкутості, при тому, що не може жити без сім’ї. Найбільше Ірина любить читати, захоплюється пригодницької, фантастичною літературою. Ірина стежить за новинами моди в різних сферах життя.

Зимові Іри будуть іменинниця 12, 16 січня, 26 лютого. Народжені навесні Ірини можуть відзначати свято 7 березня, 29 квітня, 18 і 26 травня. Літні Іринки святкують в день свого ангела 10, 17, 22 серпня. Є осіння іменинниця Іра — 1 жовтня.

Езотерика
Додати коментар