Значення імені Заріна | Що означає ім'я Заріна, характер і доля

Заріна значення імені

З імені Заріна друзі і знайомі зробили багато пестливих імен — Зара, Зорі, Зоря, Зарка, Зорька, Зарин, Зарко, Зорін, Заряна, Ріна, Зарья, Іна, Зариночка.

В деяких місцевостях існують співзвучні імена — Заліна, Зоряна, Заряна, Зара, Зоріна, Зарині, Зарета, Заррина, Заринея.

Ім’ям користуються слов’яномовні народи і мусульмани — татари, осетини, казахи.

Історія виникнення імені

Про його утворення є не одне думку. Слов’яни вважають, що ім’я Заріна прийшли з праслов’янської мови від слова «зоря» в значенні «світанок». Або ж вона просто утворилося подовженням імені Зара.

Давньогрецький історик Ктесий виявив переказ про давнє плем’я войовничих саків-арійців, символом яких була цариця Зарину. Під проводом «золотоволосої» цариці середньоазіатські саки виступили проти Олександра Македонського. Золотокосу царицю, ймовірно, називали по кольору її волосся. Стародавні середньоазіатські племена арійців і їхні одноплемінники в інших місцях часто зверталися до цього відомого імені. Свою популярність ім’я зберігає в Північній Осетії. Її населення тлумачить ім’я від поняття «зарин» і, зберігаючи його давнє значення «золотий, золотистий», перекладають ще і як «промені сонця», «червоно сонечко».

Осетини вживають ще два імені, що мають відношення до Зарини — Зара і Заліна, друге, мабуть, сталося шляхом заміни однієї літери на іншу. У цього народу в ходу ім’я Зарета, схоже на Зарину, але по своїй етимології не схоже на походження імені Зарину. Воно сходить до слова «зарен» — співати, виходить значення «співоча». У татар Заріна означає «оздоблена золотом, візерунками». У них є варіант написання з двома «н» — Заррина. У Вірменії в результаті вимови під особливості їх мови вийшло Зарини.

Якщо ім’я пишеться через «о» — Зорина, Зоряна, воно дає зменшувальні Зорю, Зорьку. Одна з лагідних форм — Рина вже відноситься до самостійних іменами, в той же час будучи короткою формою до декількох жіночих імен.

Вплив імені на характер і долю

Він дійсно непростий у цих дівчат. Заріна проявляє примхливість. Характер дозволяє Зарині швидко звикати до людей, а розум, багатогранність, багата душевна структура виділяють її серед інших. Власниця імені зможе з честю вийти із самих скрутних ситуацій, не вдаючись при цьому до легких хитрощів. Заріна вміє аналізувати і міркувати.

Твердість характеру Заріна виявляє в складних ситуаціях, він допомагає не втрачати присутність духу. Господиня імені здатна займати керівну посаду. Роль підлеглого при своєму начальнику Заріна виконує набагато гірше, їй не вдається підпорядкувати себе. Заріна впливає на колег і використовує це у своїх цілях. Заріна скрупульозно ставиться до будь-якої справи, виконуючи його з повною віддачею сил.

Створивши сім’ю, Заріна прагне стати у неї головою, зайняти керівну позицію. При цьому в Зарині живе прагнення до складнощів, при їх відсутності вона сама ускладнить все просте й буденне. Зорина не терпить одноманітності. Власниці імені воліють зміни. Заріна довго затягує з заміжжям, але у сім’ї веде себе поступливо. Заріна наводить порядок в домі, містить його зразково. Носій імені воліє бути гостею, а не гостинною господинею, тому нечасто організовує прийом гостей у себе.

Народжені взимку носійки імені схильні конфліктувати і дратуватися. Зорина не хоче перебороти свою впертість. Заріна собі на умі і діє за заздалегідь складеним планом, попередньо обдумавши подальші дії. Власниці імені в більшості випадків віддають перевагу професіям у сфері педагогіки або медицини.

Зорина не дозволяє надавати на себе вплив при вирішенні будь-яких питань, на неї нелегко вплинути в цьому відношенні. Заріна правдива, висловлює свою думку прямолінійно, не визнає порожньої балаканини. У господині імені можна відзначити наполегливість і зарозумілість, судячи з прагнення домогтися свого.

Представниця імені віддається мріям. Заріна любить проводити дозвілля у галасливому товаристві. Заріна життєрадісна, чутлива, хоча піддається раптовим поривам. У важкій життєвій ситуації Заріна обов’язково прийде на допомогу всім, хто цього потребує, тим, кому ця допомога потрібна. З плином часу носійки імені починають занадто високо ставити себе.

Дівчатам притаманні влюбливість, легковажність, мінливість. Заріна повинна вибрати майбутнього чоловіка з твердим характером, здатним виявляти сильну волю, інакше сім’я не складеться, і шлюб виявиться під загрозою.

Жінки з цим ім’ям не піддаються зоровому обману, не покладаються лише на те, що їм показали. Заріна обов’язково постарається розібратися в суті питання. У судженнях вона швидше дотримується догми. Власниця імені може ризикнути не роздумуючи і часто невиправдано. Заріна спирається на природну інтуїцію, любов до затишку, уміння міркувати, сміливість і впевненість у собі. Ці риси характеру можуть призвести господиню імені до повного успіху.

День іменин не відзначено.

Сподобався запис? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь