Яна значення імені

В основному ім’ям Яна звуть дочок українці, ім’я Яна популярно у слов’ян, християн і католиків.

Коротко Яну кличуть Яней, Янкою і Яночкою.

Аналогічні імені Яна — Янита, Яніна, Янесса, Яника і Янелла.

Ім’я Яна пішло від імені Ян, раніше від Іоанна, що з давнього єврейського трактується як «Божа милість». Сьогодні замість Івана вживається Іван.

Є, правда, припущення, що утворення імені Яна «посприяв» Янус, вельми шанований ранніми римлянами. Нагадаємо, що Янус зображується у вигляді фігури з 2-ма особами, одна з яких говорить про початок і кінець, інше — про вході і виході. До речі, в латиниці є подібне слово janua, котре тлумачать «початком» і «дверима».

Говорячи про слов’янські корені імені Яна, слід згадати, що ім’я споріднено з іншим іменем — Яніні. Є схожі з Яною і в інших країнах, їх підтвердженням є імена Янесса, Яніна, Янелла і Яника. Особливо популярне ім’я Яна в Скандинавії, а прибалти, поляки Яну частенько перетворюють в Яніті. У європейців ім’я Яна звучить як Івана, Жанна, Джоан, Джоанна, Джейн, Йоханна, Йоганна і т. д.

У Яну можуть перетворюватися скорочені жіночі імена (Ліана, Маріанна, Ліліана, Юліана, Гаяния, Уляна, Бояна і Юлияна), і чоловічі — Север’ян, Аріан, Гордіан.

Відомо, що Яна — ім’я тюрків чоловічого роду і трактується «новим життям» і «душею».

Яну можна сміливо вважати інтернаціональним ім’ям, так як воно в ходу у різних народів. Для прикладу: в американських індіанців, що жили на півночі Каліфорнії, було чотири племені, званих яна-яхи. При цьому «я» у них значила «людини», а «на» і «хі» — діалектні суфікси (північ або південь). Ці племена давно стерлися з лиця землі, але їх нащадки все ж існують.

Вплив імені на характер і долю

У Яни прекрасно розвинений розум і чудова інтуїція, завдяки яким господиня імені завжди постає живим співрозмовником, так як «сканує» думки та почуття інших. Через стійкості і врівноваженості Яни досить непросто вивести її з себе. Це дуже допомагає Яночці приходити до правильного рішення в найскладніших ситуаціях.

Панянка, названа ім’ям Яна, зрідка виявляє себе капризухою і впертою, але завжди об’єктивною у багатьох питаннях. У Яночці чудесним чином з’єднуються боязкість і впевненість у собі і власних силах. Коли Яні треба, вона блискуче справляється з роллю білої і пухнастої кішечки, яка своїми доброзичливістю і чарівністю підкорює всіх оточуючих її людей. Носительці імені Яна не властиво прив’язуватися до якоїсь певною обстановки — в голівці Яни вічно тісняться множинні плани та ідеї. Своїх цілей Яночка звикла добиватися в щоб те не стало, проявляючи наполегливість та щиро вірячи в свої можливості і сили. Всі ці якості незмінно відкривають перед нареченої ім’ям Яна безліч дверей.

Всі названі ім’ям Яна відмінно розбираються в чоловічій психології і використовують це в особистих цілях. А секрет в тому, що кожній Яні надзвичайно подобається, коли нею захоплюються і трохи поклоняються. Норов у Яночки, можна сказати, вибухонебезпечний. До того ж Яні притаманне вічно вбачати ревні і підозрілі приводи. Тому, якщо господиня імені Яна побачить або навіть просто відчує з боку партнера зраду, йому явно не поздоровиться. При цьому Яна може не подавати на розлучення, але життя йому Яночка псувати стане регулярно, тим більше, що чоловік Яни зазвичай відразу потрапляє під її каблучок і тримається завжди в строгості.

З матір’ю чоловіка у Яни відносини часто не складаються, і молоді з самого початку відправляються в окрему квартиру. Однак, незважаючи на свій вибухонебезпечний характер, Яна чудова господиня, хоча якщо чесно, ніколи не упустить моменту перекласти домашні обов’язки на когось з домочадців. Заміж носителька імені Яна зазвичай виходить дуже вдало і в шлюбі відчуває себе щасливою, коханою і бажаною. Єдине, Яночка мало коли повністю віддається домашнім справам — завжди знайде час для занять улюбленим хобі.

У професійній справі названу ім’ям Яна цікавить багато, тому, коли Яночка щось замислює, обов’язково домагається. Пристойна кар’єра чекає осіб з ім’ям Яна в області медицини, педагогіки і мистецтва. Непогано справи підуть у Ян, задіяних в рекламі, акторство і в сфері обслуговування.

Іменини Яна відзначає 10 липня і 28 грудня.

Езотерика
Додати коментар