Агапія: значення імені Агапія. Доля і характеристика імені

Ім’я Агапія породило і скорочені і пестливі імена — Агапитка, Агапка, Гапа, Ага, Аганя, Ганя, Агаша, Гаша, Гапонька, Гапочка, Гапуля, Гапуня, Гапуся, Гапка, Гасячи, Гашуня, Гашка.

Співзвучними до Агапії є імена Агафія, Агапа, Гапка, Агата.

Історія імені відносить його і на православ’я і католицизм, і Стародавню Грецію.

Відбулося воно від імені для чоловіків — Агапій. Пізніше замість нього стало використовуватися декілька змінене — Агапіт.

Давньогрецьке походження імені підтверджує слово «агапе», по-грецьки — «любов». Якщо переводити Агапию — «кохана», це не буде помилковим. Греки відзначали чотири види любові, які позначалися поняттями ерос, філія, сторге, агапе (або «агапе», «агапи»). У Стародавній Греції поняття «агапе» вживалося в значенні «любов до ближнього», тобто принесення в жертву, безкорисливість, м’якість до оточуючих. Тлумачення слова «агапе» показує, що мається на увазі не любов чоловіка і жінки. Це охоплення любов’ю всього людства.

У російського народу є ім’я Агафія (Агафія), поширена більше, ніж Агапія. Українці і білоруси переробили Агапію в Агапу, Гапку, у них менше використовується Агата. Це ім’я більше зустрічається за кордоном.

Однокорінними з ім’ям Агапія є імена жінок Агата і Агафія і імена чоловіків Агафон (його форми — Агафоник, Агапон, Гапон), Агап. Синонімічні Агапія і Агафія мають співзвуччя у вимові і їх можна прийняти і за одне ім’я, і за різні, адже їх походження не має нічого спільного. Споріднених за змістом вважається ім’я слов’янського походження Любов.

На Русі широко побутували в народі короткі звернення до імені.

Православні віруючі вклоняються перед мученицею Агапией Аквілейською. Вони відзначають іменини Агапії в кінці квітня — 29 числа. Католицтво шанує не одну святу з ім’ям Агапія. Для них вказані іменини в усі інші зазначені дні.

Характеристика імені Агапія

У дитячі роки дівчинка з таким ім’ям ніжна з батьками, намагається зробити все так, щоб їм сподобалося. Вона емоційна, чутлива, жаліслива. Агапія мучиться, почувши нерадісну звістку, навіть якщо вона невелика, але стосується членів її сім’ї чи близьких людей.

Носій імені прагне до активності, рухливості, самостійності, займаючись дуже потрібними речами, зваливши на себе відповідальність. Агапії хочеться бачити навколо гармонію і спокій, щоб забезпечити їх, вона може забути про себе, спрямувати всі сили на реалізацію цього проекту.

Агапія подає приклад оточуючим, вселяє їм, що гармонія в світі важлива і необхідна. Носять це ім’я чудові організатори, стануть блискучими дипломатами, але їм заважають запальність і бурхливі емоції, з-за яких Агапія часто потрапляє в халепу.

В сім’ї володарка імені зайнята створенням затишку, комфорту, втіленням гармонії. Це здається Агапії головним в сімейному житті, адже нерозуміння може обернутися катастрофою для всіх. Вона ідеалізує сімейні відносини, тому Агапії важко жити в реальності, нерідко вона зайнята нездійсненними речами. Це призводить до нервування, від якої Агапії хочеться сховатися. Володарка імені має здібності до мистецтва, танців, музики.

Агапія здатна впоратися зі своїми почуттями, рішуче і енергійно кинутися в атаку, вирішуючи складні життєві завдання. Однак носителька імені швидко втомлюється в боротьбі з оточуючими, безуспішно доводячи важливість і потрібність моменту. Але від прийнятої на себе відповідальності дівчина не відступиться ніколи, що б не трапилося. Дівчина з ім’ям Агапія не зупиниться перед перешкодами, не злякається незвіданого. Вона продовжить рух, поки не досягне поставленої мети.

Будучи перфекціоністкою, дівчина з таким ім’ям вимоглива не лише до себе, але і оточуючим в рівній мірі. Агапія розуміє важливість порядку. Вона відчуває гордість за свої досягнення, схильна амбіціям, стає владною.

Названі цим ім’ям ділять свій час між досягненням визнання і створенням прекрасної сім’ї. Оскільки Агапія шукає у всьому гармонію, вона не досягає жодної з поставлених цілей. Вибираючи професію, вона прислухається до думки сім’ї та бажанням батьків. В результаті носійки імені Агапія вибирають не те, що подобається їм, а те, чого бажали батьки. Їй самій хотілося б працювати в сфері, що забезпечує реалізацію її мрії — втілити гармонію, яка допомогла б людям. Це може бути в галузі медицини, психології або точні науки, культура.

Сподобався запис? Будь ласка, поділіться з друзями:
Езотерика
Додати коментар