Афіна значення імені

У імені Афіна немає загальновідомих коротких форм.

Спорідненими є Атіна, Афинея, Атхена.

З’явилося воно в Стародавній Греції.

У гомерівський період ім’я мало дещо іншу орфоепію — Атхена. Дослідники тлумачили його від слова «Афіни», тобто «мешканка Афін». Виникло воно від поклоніння городян богині.

Богиню ж Афіну назвали так від слів «афеоноа», «теона», «феона», які, в свою чергу, тлумачилися як «божество», божественний». За словом «теона» ім’я отримало близькі за змістом Діана, Алла, Теона.

Платон же вважав, що ім’я богині склали з назв якостей, які стародавні греки вважали наявними у неї — від вимови по-грецьки слів «розум» та «інтелект». З’єднавши частини цих слів, дослівно отримували поняття «божественний розум», в додатку до Афіні — «та, у кого є розум Бога» (теона). Перші записи імені виходили як Етеона, але з часом змінювалися до більш легкої вимови і вийшло сучасне ім’я Афіна.

У сенсі тлумачення імені його аналогами можна вважати кілька імен — Теона, Доротея, Діана, Алана, Феодора, Феодосія, Досифея.

У календар християн ім’я не увійшло, хоча у православних з’явилися чоловічі імена: Афиноген — у значенні «народжений Афіною», Афинодор — у значенні «дар Афіни».

Найчарівніша і найпривабливіша

Чарівності, привабливості і шарму дівчині з цим іменем не займати. Афіна наділена чутливістю, емоційністю, вона добра і турботлива. Афіна піде на все для гармонійних стосунків у родині. Представниця імені знає толк у витонченості і продумує деталі своєї зовнішності, враховуючи дрібні нюанси.

Афіні дуже заважають надмірна чутливість і буйна фантазія, нерідко доводять носительку імені до психологічних збоїв і нервових зривів. Активність і товариськість даються їй легко, адже Афіна чарівна, тактовна і має почуття гумору.

Господиня імені прагне до приголомшливих, дивних відкриттів. Афіні варто для цього спиратися на кращі сторони свого характеру — самозаглибленість, врівноваженість, наполегливість, і навіть при цьому не можна гарантувати стовідсотковий результат. Не досягнувши мети, Афіна замкнеться в собі наодинці зі своїми мріями і фантазіями, лінню і сумнівами. Інший варіант поведінки в таких випадках — прагнення представниці імені сховатися поруч з коханим, щоб не так сильно страждати від нестачі своїх сил.

Будучи маленькою дівчинкою, названа таким ім’ям іноді проявляє темперамент і спритність, але частіше Афіна тиха, сприйнятлива, веде себе по обстановці. Дуже бажано батькам привчати носительку імені до незалежності і відповідальності ще з раннього віку, не приховуючи від Афіни реальності і відучуючи від навіженості і свавілля, що дозволить їй з часом відчувати себе захищеною. Носій імені чекає від батька з матір’ю любові і турботи.

Афіну тягне в колектив для співпраці та спільної роботи, а також щоб відчувати необхідну їй в роботі підтримку і увагу. Оскільки представницю імені переповнюють емоції, хоча Афіна в цьому не зізнається, любов грає для неї особливу роль. Носительці імені належить вибір: віддатися сім’ї і стати відмінною господинею або забути про це і зайнятися тільки роботою, підвищенням по службі.

Афіні дані здібності в гуманітарних предметах і творчих заняттях, в яких вона може прийти до успіху. З іншого боку, носителька імені має можливість звернутися до консультативної роботи, педагогіці, медицині, соціальній роботі. Афіні підійдуть і професії в галузі естетики, мистецтва, управлінська та економічна діяльність, ремесла і праця, що вимагають точності.

Для імені Афіна не передбачені іменини.

Езотерика
Додати коментар