Юліанна значення імені

Звідки походить та що означає ім’я Юліанна

До Юліанни домашні та близькі звертаються з зменшеними іменами: Юлі, Юля, Дзига, Джу, Джулі Джулс, Юлка, Юлике, Ліана, Жуль, Жулита, Хулианита, Літа, Лія, Чи, Ана, Нана, Юліка, Юльча, Ліа, Лула, Юльхен, Джулианина, Яна.

Схожими на нього вважаються Юліана, Юлія, Юлияна, Юліанія, Юліані, Уляна, Уляна, Джуліан, Джуліана, Джуліанна, Джилліан, Жюльєн, Жюльенна, Жулиана, Хулиана, Юлианне.

Появою зобов’язана католицизму.

Цим ім’ям жінок почали називати латиняни. Найбільше зберігається на європейській території, особливо в угорців, датчан, поляків, шведів, норвежців. З моменту виникнення мало форму Julianna, від якого збереглися до нашого часу дві «н».

Можна припустити єдність значень імен Юліанна і Юліана, мають дві форми записів. Аргументом до цього припущення служить подібне написання в країнах, про які йде мова. Там в ходу обидва види: ім’я пишеться і з однією літерою «н», і з двома. Ймовірно, в українську мову потрапили обидві форми: у Україні воно пишеться в таких формах, як за кордоном.

Найбільш синонімічними для Юлианни є імена жінок Уляна і Юліанія, але можна назвати і форми чоловічого роду – Улян і Юліан. Мають відношення до Юлианни і Юлія, Улита, Джульєтта як походження від одного з них кореня. В основі всіх цих імен лежить одне спільне, що належить знатного римського роду.

Первісні імена в обох значеннях Юліанна і Юліана, плюс – форма Юліанія, з’явилися в Україні вже після Жовтневої революції, коли поширилася мода на запозичені із заходу імена.

Таємниця імені, що з’явився в латинській мові, Юліанна тягнеться корінням із Стародавнього Риму, від древнього роду Julianus, в перекладі дає «рід Юлія», «належав Юлію».

Християнські святці на Русі ім’я Юліанна записували спершу Улиана, пізніше Улянія. Воно поступово набуло вигляду Уляна, тоді ж виникла варіація Юлія, до якого вдавався найчастіше дворянство. У наш час збереглися не всі перераховані імена, натомість придбали самостійність, не залежать одне від іншого. Буває, що вони вживаються в зменшувально-ласкавому вигляді, називаючи своїх власниць. Дало всім початок ім’я Юліанна продовжує фігурувати в теперішньому вигляді у католицьких святцях.

У сучасному світі нелегко відокремити ім’я Юліанна від з’явившихся в різних країнах різних форм і синонімів, серед яких Юліана, Джуліана, Хулиана, Джуліанна, Жюльєн, Жюльенна, Жулиана, Джилліан, Джуліан. Парою до жіночого роду імені стало чоловіче – Юліан.

До імені придумано в різні періоди безліч зменшень і ласкавих скорочень: Чи Джулс, Джу, Джулі, Ліана, Юля, Юлі, Дзига, Юліка, Жуль, Хулианита, Літа, Лія, Жулита, Ана, Нана, Юльча, Юлка, Ліа, Юлике, Лула, Яна. При їх вивченні можна бачити в ньому досить багато імен, відомих зараз як окремі і незалежні.

Характер володаря імені Юліанна

Названа цим ім’ям має в характері енергійність і рішучість, не боїться відповідальності і сміливо бере її на себе. Амбіції їй не чужі, володарка імені досить сміла, відвага і стійкість її не покинуть, особливо в той час, коли вона переслідує мету. Настрій у неї мінливе, з м’якої жінки може несподівано стати різкою. Але Юліанна завжди щедра, чесна, не йде на компроміси, любить лестощі і терпіти не може несправедливість в будь-якому вигляді.

Дитиною дівчинка з таким ім’ям чутлива до ласки, однак може забути про компроміси, також ревнувати і ображатися. Юліанна любить спілкування, вона на сьомому небі від радості, перебуваючи у натовпі друзів, слідуючих за нею, слушаючихся її і діючих за її вказівкою.

Значення імені увазі, що Юліанна не відступить перед ризиком, а лідерство її взагалі притягує, адже вона владолюбна, не відмовиться взяти на себе функції командира. Жінка наділена лояльністю і відвертістю. Правда, тактовною і дипломатичною її не назвеш, надто сильно і несподівано реагує, бо невідомо, як поведе себе у ситуаціях, які здаються їй несправедливими або обмежують її інтереси.

Юліанна займається спортом, хоча любить здаватися жіночною і витонченою, намагається допомогти собі стилем вбрання, підбором кольорів, додатковими дрібницями. Дівчина прагне до загального замилування, бути в центрі уваги. Таке трапляється в атмосфері тепла і дружби, а також в обставинах, коли добре помітили зовнішність власниці імені. Дівчині неважко кокетувати, фліртувати, вживати розкішні прикраси, стильний, вишуканий одяг. Юліанна не відмовляється блиснути на людях шиком багатства.

Які професії вибирає

Юліанна отримує задоволення у дружній компанії, радіє новим знайомствам, їй подобається об’єднуватися і співпрацювати з ким-небудь. Юліанна вміє розумно радити, терпляче слухати, у неї тонка психіка, тому вона прониклива.

Носій імені доб’ється успіху в бізнесі, діловій сфері завдяки своїй прагматичності і практичності. Їй подобається, що обрана кар’єра допомагає отримувати прибуток, хочеться рухатися до мети вперед і вперед, користуючись своїм успішним становищем у суспільстві. Юліанна може зайнятися консультуванням у фінансовій, економічній, управлінській, ділових областях, також у творчих професіях у сфері стилістики, парфумерії, дизайну. Оскільки Юліанна дуже активна, їй підійде робота, зв’язана з нерухомістю, дизайном в промисловості, громадським харчуванням та продуктами, а, можливо, і в сфері усного мовлення або комунікацій.

Шлюб і сім’я

Романтика витримується дівчиною з працею, адже їй важко відмовитися від владності, хоча Юліанна піддається переконання у вірності зворотного. За характеристикою дівчина не відступає від своїх вимог, хоче бути успішною у відносинах. В іншому випадку Юліанна задає собі питання: чи потрібні ці відносини взагалі. Їй притаманне прагнення до ідеалу, хочеться охопити неосяжне. Вона може проявити толерантність, але в основному тільки в теорії. Вади свого обранця дівчина помічає і не хоче миритися з ними, прийнявши його з ними.

Треба сказати правду, що Юліанна непохитно вірною коханому, незважаючи на іноді трапляються прояви кокетства і ревнощів. Її чарівність, чуттєвість, витонченість допомагають стати відмінною господинею домашнього вогнища, чудовою матір’ю. До такої міри, що чоловікові незрозуміло, як обійтися своїми силами без допомоги і участі дружини.

Іменинницею носителька імені стає і взимку – 7 і 16 лютого, і навесні – 20 березня, 13 травня, і влітку – 19 червня, 12, 14, 18 серпня, і восени – 11 жовтня, 1 листопада.

Відомі носії імені

Серед відомих особистостей, отримали ім’я Юліанна, в різні періоди і століття можна назвати:

Караулова – виконавиця пісень на радянській естраді;

Шахова – диктор телебачення кінці минулого століття, журналіст, артистка театру, авторка музики, виконавиця пісень;

Авдєєва – піаністка, яка виступає в конкурсах з дев’ятирічного віку, займається концертною діяльністю в багатьох країнах світу;

Ганна Федорівна Романова, уроджена Юліанна-Генрієтта-Ульріка Саксен-Кобург-Заальфельдская; німецька принцеса, вступила в шлюб з цесаревичем великим князем Костянтином, сином Павла I;

Лукашева – солістка популярної групи «Блискучі»;

Джуліан Шенк – німкеня, спортсменка, вид спорту – бадмінтон;

Джуліана Вурм – німкеня, альпіністка.

Сподобався запис? Будь ласка, поділіться з друзями:
Додати коментар