Юрій: значення імені. Доля і характеристика ім’я Юрій

Рідними і близькими придумані звернення — Юра, Юрку, Юраня, Юрася, Юрасик, Юраха, Юраша, Юрашек, Юша.

Зарубіжні аналоги імені — Іржі, Джордж, Юрьє, Жорж, Йорген, Йорн, Йори.

По приналежності ім’я можна віднести до українського населення, славянмовних народів, православних віруючих католиків.

Первинним вважається ім’я Георгій, що з’явилося в Давньої Греції і у перекладі дає поняття «возделывающий землю». До цієї думки схиляється більшість дослідників. Від нього утворилися Юрій, Єгор і ще деякі імена, які вважаються варіантами Георгія, але входять в розряд самостійних імен.

Інша група дослідників вважає дане ім’я слов’янського походження. При цьому варіанти перекладів різняться. Одні перекладають ім’я від словосполучення «високе місце» в сенсі пошани, можна сказати по-іншому — «вельмишановний». Іншим здається, що основою імені Юрій є застаріле дія «юрить», що мало значення поспіху, квапливості, спритності, швидкості, жвавості. Якщо виходити від останньої версії, ім’я буде мати багато значень. Є ймовірність, що після хрещення Русі вже існувало ім’я Юрій отримало інші значення.

Не виключена і можливість появи імені на латині. У латинській мові є дієслово «jura» — «приносити клятву». Від цього значення наступне: «вірність клятві».

Запис у формі Yuri служить ім’ям для жінок в Японії та Кореї. На японській мові мається на увазі квітка лілії, тобто типу імен Лілія і Ліліана. Корейці переводять ім’я по-різному, дивлячись на використання при записі ієрогліфа.

Спокійний і зайнятої

Володар імені росте спокійною дитиною. Юрій потайливий, витає в своїх фантазіях. Найулюбленіші заняття Юрія – ловля риби, посадка рослин, догляд за тваринами, колекціонування. Носій імені стриманий, задумливий, повільно приймає рішення.

Представник імені не прагне бути в центрі уваги, проте все одно притягує до себе оточуючих своєю чарівністю. Юрій виділяється і силою характеру.

Юрій завжди акуратний, скрупульозний, від природи гарний – все це привертає до нього друзів. Володар імені вірний дружині і дорожить своїми чадами. В сім’ї будь-які рішення, що зміни в укладі життя, побуту лежать на плечах другої половини носія імені. Юрій не входить у планування відпустки, купівлю машини, житла, виходів у світ та запрошення гостей. Чоловік цього імені турботливий сім’янин, цінує затишок і чистоту в домі.

Володарів імені Юрій можна зустріти на відповідальних постах. Вони займаються політикою, стають зоряними персонами у сфері кіно, літератури, музики.

Іменинником Юрія є 17 лютого.

Сподобався запис? Будь ласка, поділіться з друзями:
Додати коментар