Скорочення імені Тихон — Тиша, Тихонька, Тихо, Тихоня.
Інші форми імені Тихон — Тико. Це старовинне російське ім’я, їм хрестять християн і католиків, використовується воно і в греків.
Переклад імені — «випадок», «доля» (грец. яз.). Витоки імені йдуть від давньогрецької богині Тюхе (Тихе), яка дарувала людям удачу. Тюхе — «жереб», «удача», «випадковість». Таким чином, власник імені Тихон просто приречений на успіх.
Спочатку ім’я було візантійське — лише після воно з’явилося в Росії. До прикметника «тихий» ім’я не має абсолютно ніякого відношення. Тим, хто названий ім’ям Тихон, протегує святитель Тихон (він же — Тихон Задонський або Задонський чудотворець). За переказами цей святий був здатний здійснювати чудесні діяння, допомагаючи подолати всілякі життєві проблеми.
До 1920 року ім’я Тихон було «типово народним». Але потім воно «прижилося» в чернечому середовищі.
Вплив імені на характер і долю
Володар такого «щасливого» імені урівноважений, педантичний і не боїться взяти на себе відповідальність. З боку Тихон виглядає надзвичайно спокійним і навіть трохи флегматичним. Але насправді він володіє глибиною почуттів. Дитиною Тихон мріє втекти з дому і стати флібустьєром або розбійником. З роками мрії починають перетворюватися в реальність така людина буквально притягує до себе пригоди. Тихон знає собі ціну і ніколи не буде намагатися комусь сподобатися, лише б його взяли в певне оточення. Він дуже тверезомислячий і завжди обдумує свої кроки. «Літній» Тихон позитивний і товариський, а зимовий — чутливий, добродушний і не злопам’ятний.
Наполегливість у досягненні цілей дозволяє Тихону стати прекрасним працівником. У нього багата уява, завдяки чому він може спробувати себе в ролі художника, артиста кіно або естради, скульптора. По досягненні 30 років у Тіко прокидається пристрасть до винахідництва. Але без належної наполегливості всі ідеї залишаться лише у нього в мріях. Причина криється в невмінні подати себе. Тихон повинен вчитися бути помітним.
В особистому житті для Тіхоні головне — стримувати прояв емоцій. Тоді у нього буде міцна і любляча сім’я. Господар з Тихона виходить чудовий: домовитий, працьовитий і терплячий. Він завжди радий гостям, але сам бувати в гостях не прагне.
Тихон — типовий домосід, якого цілком влаштовує перебування у власному будинку, любить домашні будні і свята. У Тихо вроджений дар травника — хлопчик з таким ім’ям у дитинстві любить збирати трави, квіти і корінці. З віком стезя цілителя-травника стає його хобі. «Літній» Тихон обожнює риболовлю, причому для нього дуже важливо повернутися з уловом.
З дитинства до похилих років Тихон оточений приятелями і знайомими. Але справжнього друга, з яким він буде довіряти на 100%, у нього немає. В спілкуванні з людьми Тихон стриманий і небагатослівний. Йому більше по душі авантюристи і мрійники — іншими словами, ті, хто наділений багатою уявою. Близьким йому за духом людям Тихон охоче розкриває «прожекти», що виникли в його уяві. Тихон повний загадок: його справжню натуру можна зрозуміти тільки тоді, коли завойовано його довіру. У глибинах аж ніяк не тихої душі Тиші приховані думки і бажання, здатні викликати подив навіть того, хто його добре знає. Однак Тихон ніколи і нікому не розповість про найпотаємніше.
Володар імені Тихон знайде своє щастя з жінкою на ім’я — Тетяна, Ірина, Ірина, Юлія, Ганна, Ольга, Анастасія, Катерина або Марія.
Іменини Тихона припадають на 9 грудня, 9 січня і 9 липня, 27 травня, 16 і 29 червня, 1,2 і 26 серпня, 17-18 жовтня, 5 березня та 27 травня.