Тарас: значення імені. Доля і характеристика імені Тарас

Скорочення імені Тарас – Тарасик, Тарасунчик, Тарасьо, Ася, Тараска, Тарасуня, Тарасуньо, Тараско.

Інші словоформи імені Тарас – Тарасиос, Тарасій.

Ім’я Тарас здавна відомо в Україні, а також Греції. Його використовують і католики, і християни.

Християнські церковні джерела несуть згадку про старовинну імя Тарасій. А ось сучасне ім’я Тарас бере початок від грецького імені Тарасиос. Значення досить «войовниче» – «баламут», «бунтівник», «неспокійний».

У міфах Стародавньої Греції спадкоємця Посейдона (повелитель морів і океанів) і смішної красуні-німфи Сатирион звали Тарент. Через століття ім’я «перетворилася» в Тараса. Деякі населені пункти і водойми назвали аналогічним чином.

Цікаву версію пропонують деякі історики. Вони вважають, що ім’я Тарас – похідна від «taurus» (лат. «вол», «бик»). Таурусом також названо сузір’я Тельця. У давнину Кілікію і Каппадокію розділяла глибока прірва Тавр. Також Тавр – назва гірського кряжа.

З часом ім’я Тарас модифікувалось у поширене прізвище Тарасов. Зате у чехів, українців, болгар і білорусів Тарас – і зараз затребуване ім’я.

Ласкаве звернення Ася підходить як до імені Тарас, так і до інших імен чоловіків і жінок. До того ж Ася – повноцінне жіноче ім’я.

Вплив імені на характер і долю

Дитиною Тарасик не дає спокою своєю непосидючістю. Його неможливо контролювати – він все одно зробить так, як вважатиме за потрібне. Але перед цим переконає батьків, що надійде, як його просять. Це талановита і обдарована дитина. Щоб він не розтратив природні здібності даремно, йому необхідно прищеплювати цілеспрямованість і наполегливість у досягненні цілей.

З однолітками йому важко знаходити спільну мову, тому друзів у нього мало. Це інтроверт, поглинений власними думками. Йому подобаються книги і фільми. Тарас чудово бачить «сутність» людини, і якщо новий знайомий (чи знайома) здадуться йому цікавими – перший почне знайомство. При цьому зробить вигляд, що йому, в принципі, все одно.

Народжений взимку Тарас холодний і відлюдьком. Тараси, народжені навесні, відрізняються чутливістю і схильні до перепадів настрою. Тарас, який з’явився на світ влітку, активний і рухливий. А немовлята з таким ім’ям, народжені восени – справжні «живчики». Вони знають, чого хочуть від життя і докладають всі сили, щоб цього домогтися.

В обраній спеціальності Тарасу не вистачає мотивації та сили волі, щоб досягти професійного успіху. Замість цього він охоче розповідає іншим про свої плани на кар’єрне зростання і майбутнє. Причина – в низькій самооцінці і недостатній амбітності. Це призводить до того, що він втрачає масу відмінних шансів. По натурі Тарас – виконавець. Лідерські якості йому не притаманні. Він губиться, коли треба вести ділові переговори і не вміє справлятися зі страхом перед можливими проблемами і поразками.

Тарас, народжений взимку або восени, буде хорошим педагогом або медичним працівником (стоматологія, епідеміологія). Тараска, народився в липні, червні або у серпні має всі шанси стати прекрасним журналістом, педагогом, перекладачем або тренером.

У дружини такому чоловікові треба вибирати сильну, працелюбну і впевнену в собі жінку. Вона стане ідеальною «половинкою» м’якого і поступливого Тараса. Обравши роль домогосподарки, вона дасть Тарасу можливість повністю присвятити себе роботі і вдихне в нього сили на «трудові звершення». Нерідко Тарас одружується на жінці, яка вже побувала замужем. При цьому її діти ніяк не впливають на його рішення. Тарас воліє вести здоровий спосіб життя, зокрема, майже не вживає алкоголь. Домашнє господарство його мало цікавить за винятком фінансової сфери. Але його обраниці треба стежити, щоб чоловік не перетворився на скнару і жаднюга.

День ангела Тараса припадає на 15 серпня, 9, 10 та 22 березня, 25 лютого і жовтня, 26 травня і 20 червня.

Езотерика
Додати коментар