Від латинського слова «felix» утворено і найпопулярніше чоловіче ім’я Фелікс.
Воно вважається католицьким і православним (грецьким), але в багатьох мовах світу звучить трохи інакше. Наприклад, синонімічні Феліксу імена це: Феліс, Фініст, Феліче, Філікс, Фил.
Значення цього імені також інтерпретують по-різному. Одна з версій, що співвідносить його з спільнокореневим латинським словом, яке означає «щасливий», «щасливий», «що приносить щастя і удачу», «сприятливий». Багато хто впевнений у тому, що Фелікс в прямому розумінні означає «плідний», «плодоносний». Ще одна варіація тлумачення — «благоденствуючий» або «блаженний».
Комусь ближче інша версія, згідно з якою ім’я Фелікс розшифровується як багатий. І, нарешті, останній варіант трактування цього імені — «радісний», «милий», «відрадний», «освіжаючий».
З історичної точки зору це ім’я могло стати популярним у ті часи, коли в Римі правив диктатор Сулла (на прізвисько Felix). Трохи пізніше так стали іменувати багатьох рабів, пригнаних з інших країн, але згодом отримали свободу. Цікаво, що невільників тоді також часто нарікали ім’ям Фауст.
Серед відпущених на волю рабів, імена яких вписані в історію, є Антоній Фелікс, який пізніше став прокурором (правителем) провінції Іудеї.
На Русь ім’я Фелікс потрапило звивистим шляхом через Візантію, а тому було дещо спотворене грецькою вимовою і озвучувалося як Філікс. Саме так воно записано і в іменословах.
Народні форми цього імені звучали вже як Фил або знаменитий сокіл-наречений — Фініст. Можливо, що фольклорний Фенист був названий на честь безсмертної птаха Фенікс.
При розкопках були виявлені друк, берестяна грамота часів новгородського намісника Филикса, який став відомий тим, що на початку 15 століття уклав договір з німецькими лицарями.
Рідні і близькі для стислості можуть звертатися до Феліксу як до Ледве, Феле, Фелечке.
Тотожні Феліксу імена — Феліціан, Фелицитас. І жіночі — Фелициана, Фелісіті.
За церковним календарем православні іменини Фелікс святкує: 7 лютого, 1 травня, 19 липня, 4 вересня, 1 листопада.
А от у католиків ім’я Фелікс носили багато папи римські і святі, тому, якщо мова йде про католика з подібним ім’ям, то його Дні ангела випадають на: 14 січня, 7 лютого, 23 лютого, 1 березня, 8 березня, 18 березня, 26 березня, 23 квітня, 2, 18 травня, 30 травня, 5, 11, 14 червня, 1, 7, 14, 15, 25 липня, 27 липня, 29 липня, 26, 28 серпня, 4, 6, 9 вересня, 11 вересня, 22 вересня, 12 жовтня, 24 жовтня, 5, 6, 15, 20 листопада, 28 листопада, 4, 5, 29 грудня
Вплив імені на характер і долю
Незважаючи на вроджену інтелігентність і видимий спокій, Фелікс може несподівано «зірватися» і нагрубити. Чоловік з цим ім’ям — особистість складна, непередбачувана. Розлютившись, образивши людину, Фелікс відчуває себе винним, глибоко розкаюється.
Зазвичай він веде себе і ґречно. Але треба знати, що під маскою отакого «ботаніка» ховається непроста особистість — розважлива і навіть зажерлива.
Він вміє подобатися людям, розташовувати їх до себе, особливо якщо при цьому він отримує якусь вигоду.
Несправедливе ставлення до себе Фелікс сприймає дуже болісно. Людині з таким ім’ям не просто протипоказані стреси — вони можуть погубити його. Приміром, Фелікс після чергового скандалу, сварки може пристраститися до алкоголю.
Володар цього імені, безумовно, любить похвалитися. І, на жаль, на Фелікса не можна покластися, він часто порушує дані обіцянки.
Він мріє швидко розбагатіти, тому при виборі професії зупиняється на тих, що престижні або прибуткові. Швидше він вибере спеціальність, пов’язану зі сферою послуг, де можна заробити «живі» гроші, причому швидко.
У Фелікса можливі конфлікти з начальством саме з-за невгамовної користі та безпринципності.
Дружину Фелікс собі обирає не тільки ошатну, але і з хорошим приданим. У родині він прагне зайняти лідируючу позицію, але з думкою дружини вважається.
На думку Фелікса зрада чоловіка — це не злочин. Тому одружений чоловік з таким ім’ям може неодноразово заводити романи на стороні. А ось до дружини у Фелікса інші вимоги — він ревнивий і не потерпить зради.
Дружина Фелікса повинна постійно стежити за зовнішністю і залишатися загадковою і таємничою, тільки так її шлюб з Феліксом буде щасливим.
Фелікс вміє знаходити спільну мову з різними особистостями. Але в компанії не прагне блищати і балагурити. Навпаки, він і з друзями веде себе спокійно і трохи відсторонено, ненав’язливо, але він все ж намагається підкреслити свою незвичайність, інтелігентність.
Але близькі люди давно вже знають, що під личиною такого аристократа криється зовсім інший — «залізний Фелікс, який завжди неухильно рухається до поставленої мети. Рідним і друзям відомо, що Фелікс розважливий і в потрібний момент може випустити кігті, щоб відібрати здобич.
У Фелікса є ще одна особливість. Коли він перебуває в скрутному становищі, Фелікс товариський, відвертий (охоче ділиться своїми проблемами). Але коли його справи йдуть в гору, він ніби забуває, не помічає тих, хто підтримував його у важкі хвилини.
З урахуванням всього вищесказаного, батькам хлопчика по імені Фелікс треба серйозно задуматися про виховання малюка. З дитинства йому треба прищеплювати такі риси як шляхетність, повагу, щедрість. В іншому випадку, виростаючи, перетворюється в егоїстичного, прагматичного суб’єкта, який буде діяти за принципом: для досягнення мети всі засоби гарні.
Ще Феліксу потрібно вчитися бути поблажливішими до людей, вміти прощати їх слабкості і помилки. Інакше людина з таким ім’ям ризикує стати нікому не потрібним, самотнім.