Ян: значення імені. Доля і характеристика ім’я Ян

Ім’ям Ян батьки називають хлопчиків у сім’ях, які сповідують православ’я, католицизм або іудаїзм.

У професійних лінгвістів немає єдиної теорії щодо виникнення і значення імені Ян. Більшість фахівців вважають, що воно є одним з варіантів прочитання імені Іван, від біблійного Іоан, яке перекладається на сучасну українську, як «божественне милосердя». З цієї причини іменини Івана збігаються з Яном. Це ім’я не надто популярне у східних слов’ян (росіяни, українці, білоруси), а найбільше поширення має у поляків, латишів, литовців, угорців, чехів. Втім, воно зустрічається і у народів північної Європи (німці, шведи, норвежці), але у вигляді таких варіантів як Йоган або Йохан. На сьогоднішній день ім’я Ян отримало самостійність від Івана.

Але є і інші гіпотези виникнення ім’я Ян. У римлян було божество, яке повелівало сонцем і світлом і звалося Янус. Данці і шведи інтерпретують ім’я Ян як «заступник», тюрки – аналогічно. Деякі нації Сходу трактують його як «існування».

В світі дуже багато варіантів прочитання імені Ян: Януш, Юханенес, Йоан, Иоанис, Іан та інші. Крім того, Ян є коротким варіантом таких рідкісних імен як Север’ян або Боян. Особливо на варіанти прочитання цього імені багаті болгари, які називають своїх дітей і Януш, і Янко, і Яні.

Жіночими аналогами будуть імена Жанна, Яна і Яніна.

Характер і доля чоловіка на ім’я Ян

Володар імені Ян відрізняється своєю вихованістю та ерудицією. Незважаючи на свою впертість, Яніс у всьому звик слухати голос розуму. Носій імені Ян не з тих людей, які легко поступляться своїми принципами. Іноді Яник буває надмірно емоційний, але в цілому – це оптимістичний чоловік, що розуміє жарти. Часто у цієї людини бувають проблеми з-за його нонконформізму. Він постійно хоче бути головним і не переносить, коли йому доводиться підкорятися. Яніс впевнений в собі і завжди може кардинально змінитися, якщо знадобиться кинути те, на що витратив багато сил. Яна дуже важко похитнути в його впевненості.

Коли справа заходить про вибір майбутньої спеціальності, то людина з ім’ям Ян не стане слухати ні рекомендацій, а вчинить так, як вважає за потрібне. Яніс може присвятити себе науковим дослідженням, але тоді він не досягне приголомшливого успіху. Часто носій імені Ян стає начальником відділу або власного підприємства. Але тут Янушу може зіграти погану службу його бажання робити всю роботу самостійно замість того, щоб доручити її більш кваліфікованого працівника. Навіть якщо Яник не керує, до його думки все одно будуть прислухатися. Іноді у нього можуть виникати проблеми з начальством.

На шляху до заповітного результату володар імені Ян використовує свої логіку, здатність передбачати події і розбиратися в людях. Яник вважає, що негативний досвід – теж досвід. Яніс обов’язково прийме його до уваги перед наступною спробою.

Людина з іменем Ян відрізняється своєю хазяйновитістю та гостинністю. Яник швидко стає душею будь-якої компанії, так що його часто можна побачити на гучній вечірці. Носій імені Ян любить жіноче товариство, але його обраниця ніколи не буде розпещена зайвою ласкою. Часто перший шлюб Яніса буває невдалим. Все із-за того, що Януш хоче бути головним і ніколи не йде на поступки. Плюсом є те, що цей чоловік – господар своїм почуттям.

Володар імені Ян – типовий екстраверт. Оточуючі люблять спілкуватися з Янісом з-за його оптимізму і жартів. Якщо носій імені Яніс з кимсь подружитися, то буде допомагати цій людині, абсолютно не думаючи про вигоду. Іноді Яник здається настільки ідеальним, що починає дратувати. Януш не завжди говорить те, що думає.

У чоловіка, що носить ім’я Ян, іменини припадають на наступні дати: 24.01, 17.03, 24.06, 1.07 та 2.10.

Сподобався запис? Будь ласка, поділіться з друзями:
Додати коментар