Сонник
Виберіть букву вгорі, на яку починається слово!
Вірити чи не вірити в сновидіння? З одного боку, як було б добре: прокинувся, відкрив сонник, дізнався прогноз на найближче і віддалене майбутнє – і до ворожки не ходи! А з іншого – брешуть адже, мабуть, все. Ще й тлумачі один одному суперечать – точно брешуть!
Тлумачення снів
Але людська цікавість безмежна. І, побачивши яскравий і незвичайний сон, ми відкриваємо сонник – цікавості, звичайно, виключно заради. Одним оком, чисто переконатися, що все це неправда. І раптом бац – сон в руку! Випадковість, звичайно.
А буває і так. Сусідові приснилося, що йому дружина суп пересолила. Заглянув він у сонник, а там прямим текстом написано, що дружина-то, виявляється, на сторону поглядає. Він їй місяць тому новий Getz купив, в борги вліз, а вона – он воно що удумала. Сусід образився, випив сотку і негайно прийняв профілактичні заходи. Тепер вона не тільки по сторонам дивитися, а й себе в дзеркалі одним тільки оком бачить. Навіть на роботу не пішла – куди в такому вигляді підеш? А в обід їй телефонує колега і каже, що, виявляється, на те місце, де вона свій новенький Getz ставить, дерево столітнє звалилося. Теж, звичайно, випадковість.
Або приснився вам істинний кошмар, в якому ви взяли і поставили на свій закордонний паспорт жирну пляму. Прямо на власне фото і перед самою поїздкою в аеропорт. І засмутилися так, що і прокинувшись ледве заспокоїлися. І треба ж такому статися, що саме сьогодні вам належить підписувати договір на великий кредит. Але в сни ви не вірите, тому в сонник заглядати не стали. Однак осад на душі залишився. І закралася думка про те, що це “ж-ж-ж” неспроста, і що важливі папери на те і важливі, щоб приділяти їм належну увагу. І, приїхавши в банк, ви взяли договір і почали ще раз в задумі його вивчати. А там – пунктик! Маленький такий, дрібним шрифтом внизу надрукувати. Згідно з яким ви буквально через дві хвилини готові були підписати собі путівку в фінансове рабство. може, цього пунктика вчора не було? Або у вас пляма на оці була? Але це все теж, звичайно ж, чиста випадковість.
Найпопулярніші сонники унас:
А потім таких випадковостей набирається на цілу дилему: а може, воно і правда працює? Всупереч логіці і здоровому глузду. А сни – вони тільки того і чекають. Як тільки починаєш про їхню соціальну значимість замислюватися, так вони пачками починають збуватися. Та ще й у кожного по-своєму. Але ж такого ж не може бути!
Хто знав, наприклад, що чоловік, покуштувавши уві сні пересоленного супу, прийме підказку сонника всерйоз і вирішиться на такі радикальні заходи? А може бути, хтось все-таки знав? І цей хтось намагається допомогти тим, хто готовий прийняти цю допомогу?
Непізнане – не означає неіснуюче. І цікавий людський розум бажає знати: якщо воно працює, то як? Чи можна це зрозуміти?
А це як будильник полагодити. Майстер розбере і полагодить, а у тата то зайве коліщатко залишиться, то стрілки в зворотну сторону підуть. З стоногою ось, розповідають, теж випадок був: задумалась вона, як у її сорока ніжок виходить так дружно і злагоджено топати – і ні кроку більше не змогла зробити.
І жарти тут вже ні при чому. Сновидіння – це маленька таємниця великого незвіданого. І зазирнути в замкову щілину цієї таємної кімнати сновидінь дано не всім. Але ті, кому це вдається, щедро діляться з людством своїм знанням.
Не потрібно сприймати сонник, як набір готових рецептів. Це спонукання до пізнання себе, підказка до дії, застереження від невірного кроку. Це мудрість, спостережливість, інтуїція і володіння навичками психоаналізу, викладені простою і зрозумілою мовою. Це, якщо хочете, інструкція із застосування підказок долі. Тому що якщо людина бачить сни, значить, це йому потрібно.