Марфа значення імені

Згідно з біблійною легендою, Ісус Христос гостював у будинку, що належав Лазарю Вифанскому. У нього було дві дочки: Марія і Марфа. У Новому заповіті зазначено, що дівчина на ім’я Марфа помітно відрізнялася від сестрички. Марія була любителькою подумати, зайнятися спогляданням. А ось названа Марфою була натурою діяльною, енергійною.

Так і сталося під час описаного в Старому Завіті примітного візиту Христа. Марфа поралась по хаті, намагаючись зробити гостю приємне, нагодувати. Марія ж спокійно слухала візитера, слухала його.

Можливо тому тлумачення імені Марфа в перекладі з мови іудеїв означає — «господиня», «пані». Ім’я це популярно сьогодні в іудеїв, католиків і слов’ян. День Ангела (іменини) Марфа може святкувати кілька разів у році: 8, 19 лютого, 16 березня, 25 квітня, 3 травня, 17 червня, 22 червня, 17 і 19 липня, 3, 14 вересня, 21 листопада. Це числа, зазначені в православних святцях!

Вірну дату свята потрібно вибирати в залежності від приналежності жінки з ім’ям Марфа до тієї чи іншої конфесії і днем її народження.

В побуті, в розмовної мови до Марти звертаються як до Марфоньке, Мафрвеньке, Марфуша, Марфуте, Марфухе, Маре, Маруше, Марфене. Існує синонімічне жіноче ім’я — Марта, більш популярне зараз в західній Європі, зокрема, в Німеччині. А ось Мара — це не тільки коротка форма звернення до Марти, але і самостійне ім’я.

В ім’я Марфа цікава історія. На Русі воно стало популярним ще в часи Середньовіччя. Але з початку 18 століття дворяни все рідше стали іменувати своїх дочок Марфушами. Хоча це ім’я вживали для наречення дівчаток купці та селяни.

З невідомої причини ім’я Марфа після революції 1917 року в Росії ледь не стало прозивним. «Марфушками» називали недалеких, неписьменних жінок або тих, хто дотримувався «старорежимних» поглядів. Так поступово це ім’я майже вийшло з ужитку. Наприклад, в 1961 році в СРСР Марфою не назвали ні одну новонароджену. Більш того, в Ленінграді з середини 20-х до 80-х років минулого століття цим ім’ям не назвали ні одну дівчинку, яка з’явилася на світ в північній столиці!

Таким чином, Марфа на сьогоднішній момент просто унікальне рідкісне ім’я. Варто згадати про те, що серед православних святих особливо шановані дві Марфи — Персиянка (мучениця) і Каппадокійська (преподобна).

Як ім’я може вплинути на характер і долю

Маленька Марфочка — це чудова, безпосередня, але дуже непосидюча, галаслива і примхлива дівчинка. Маля з цим ім’ям завжди прагне довести свою правоту. Вона вчиться добре, але не може утриматися навіть від суперечок з педагогами. Думка батьків для Марфи не важливо — вона рідко прислухається до їхніх порад. Зате її тато і мама можуть похвалитися тим, що їх доченька допомагає по господарству.

Майже у всіх Марф характери подібні чоловічим. Вони сильні духом, вперті, стрімкі. Ось тільки в суперечках власниці такого імені часом виявляють зайву імпульсивність, емоційність. Знайомі цінують Марту за те, що вона прекрасний співрозмовник. Вона вміє розташовувати до себе оточуючих. Марфа завжди різна. І вона не втрачає самовладання навіть у скрутних ситуаціях. Марфа вірить у свої сили. Але іноді буває злопам’ятною і надзвичайно зарозумілою, гордою.

Стаючи старше, Марфочка вчиться бути більш стриманою, великодушною. Дама з ім’ям Марфа вже не стане гарячиться по дурницях, сперечатися.

Марфочка суспільство обожнює чоловіків. Володарка цього імені прекрасно знає, як привернути увагу представників протилежної статі. Марфа не пробачить зради партнера. І якщо буде нагода, то вона відверто висловить йому всі претензії. Чоловіків іноді навіть лякає, насторожує агресивність Марфи.

Треба визнати, що у відносинах з коханим вона ставить на перше місце тверезий розрахунок. При цьому Марфа досить спокійно ставиться до компліментів і ніколи не пред’являє завищених вимог до партнера.

Марфа однолюбка, вона воліє стабільність у відносинах. Однак дівчина з цим ім’ям не прагне під вінець, її влаштовує так званий цивільний шлюб без взаємних зобов’язань.

Марфа товариська, любить компанії. Але на неї неможливо чинити тиск, вплив. Навпаки, дама з таким ім’ям сама спритно маніпулює людьми і ніколи не втрачає здорового глузду і не втрачається в найскрутніших ситуаціях.

На характер Марфи впливають обставини. Вона продукт соціального середовища, в якій виросла або обертається. Але в будь-якому випадку, Марфа — це на рідкість відданий друг, товариш, який без зайвих слів і роздумів прийде на допомогу близьким, друзям.

Езотерика
Додати коментар