Макар: значення імені Макар. Доля і характеристика імені

Іменем Макар батьки називають хлопчиків в православних сім’ях Росії, України, Білорусі та Греції.

Коріння імені Макар йдуть у грецьку мову. З нього «макаріос» на сучасну російську перекладається як «зазначений Господом». При описі бога Зевса стародавні греки часто використовували цей епітет. У православному календарі є аналогічне за значенням ім’я — Фелікс.

У всіх богословських книгах ім’я Макар пишеться як Макарій. Але з часом у народу прижився саме скорочений варіант. Повна форма залишилася тільки в жіночому аналогу імені Макар — Макарія.

Ім’я Макар має кілька скорочень і зменшування варіантів: Мара, Маку, Макарка, Макарушка, Макарко, Макарочко, Макарчик, Макарцьо. Втім, існує окреме ім’я Мара.

В історії православ’я є декілька особистостей з ім’ям Макар, що жили в різні історичні періоди. Проте воно було популярне і в сільського населення. Існує кілька прізвищ, поширених у російськомовного населення, які сталися від імені Макар. Крім того, існують стійкі вираження і приказки, в яких присутня ім’я Макар.

У словнику, складеному Далем, Макаром називали уродженців Рязані з 18-го століття. Коли Петроградська Рада скинула Тимчасовий Уряд, ім’я Макар стало дуже непопулярно. Складаючи статистику імен, Ніконов зазначив, що в деяких містах в 1961 році Макаров не було взагалі.

У християнській традиції присутні кілька святих, наречених Макарієм. Так, Макарій Великий був затворником в четвертому столітті нашої ери. Цей пустельник став автором деяких богословських книг. А Святий Макарій, який жив у місті Олександрія, отримав титул преподобного. У цій статті приведені дати з православного іменослова. Католикам ж слід читати статтю про ім’я Макарій.

Характер чоловіка по імені Макар

Дитина, яку батьки назвали ім’ям Макар, здається оточуючим дуже обдарованим. Проте ж батьки Макарчика можуть зіткнутися з такими проблемами як впертість і постійні перепади настрою. У більш старшому віці ніхто не зможе напевно сказати, що він добре знає Макара. Юнак по імені Макарко завжди радує своїх батька і матір гарним навчанням в школі або вузі. Їм не доведеться напружуватися, щоб з Макарчика вийшов хороший чоловік. Макарушка льоту схоплює норми поведінки і не боїться відповідати за те, що зробив.

Володар імені Макар завжди спокійний. Часто Макарчик творчо підходить до виконання своїх обов’язків. У багатьох виникає враження, що Макарушка виконує в цьому світі якесь призначення. Макара дуже важко збити з правильного шляху. Це відбувається завдяки сильному характеру Макарчика. Однак їм Макарко користується повною мірою лише тоді, коли обставини заганяють його в кут.

Людина по імені Макарко у всьому намагається слухати голос розуму. Макару здається, що рішення, прийняті під дією почуттів, не можуть бути об’єктивними. У Макара рідкісні спалахи гніву. Можна сказати, що Макарка поставив емоцію собі на службу. До будь-якого питання Макарушка намагається підходити з різних сторін. Якщо Макарка чимось захопився, то буде займатися цим без втоми. При цьому Макарушка ніколи не забуває про інші необхідні речі.

Особисте життя і кар’єра чоловіка на ім’я Макар

Вибираючи професію, володар імені Макар буде дуже серйозний. Макарушка ніколи не зв’яже своє життя з заняттям, в якому є повним профаном. Макарка вважає, що варто працювати не в тій області, де модно, а там, де подобається. Іншими словами, робота всього життя — це, перш за все, життя.

Носій імені Макар завжди ставить перед собою реальні завдання. Щоб домогтися бажаного, Макарка не шкодує сил. Макарушка вважає, що йде правильним шляхом, і це надихає Макара на подальшу працю. У Макара добре розвинені розумові здібності. Макарка володіє приголомшливою пам’яттю, але допитливість йому чужа. З Макаром майже не про що поговорити крім його роботи і повсякденного життя. Макарушка часто займається благодійністю. Доля не готує Макара до якоїсь однієї області професій. Мара може бути і вчителем, і робітникам, і проектувальником, і художником.

Чоловік з ім’ям Макар стає турботливим залицяльником. Макарушка ніколи не стане змінювати своєї обраниці. У цієї людини дуже добре розвинене розуміння того, що добре, а що погано. Завдяки цьому Макарка пригнічує свої згубні нахили або дає їм більш мирний вихід. Він легко відрізняють любов від закоханості. З Макара виходить зразковий чоловік і батько.

Навіть дорогі для серця людини з ім’ям Макар люди рідко бачать його справжні емоції. Зазвичай він показує їх, тільки коли сильно схвильований. Макарка знає, що рацію, але ніколи не нав’язує свою думку. Він рідко стає душею компанії, хоча до Макара ставляться добре. Якщо він підтримує ідею, інші переймаються його впевненістю. Макарка настільки добрий, що нікого не залишає байдужим.

Друзі цінують володарем імені Макар. Однак у Макара рідко буває велике коло спілкування. Для цього чоловіки дружба — не порожній звук, тому він завжди надасть підтримку близькій, але і вимагає того ж натомість. Але якщо знадобиться допомога — Макарушка готовий вивернутися навиворіт.

У чоловіка, що носить ім’я Макар, іменини припадають на наступні дати: 5.01, 12.01, 23.01, 25.01, 27.01, 1.02, 4.02, 18.02, 21.02, 1.03, 4.03, 12.03, 30.03, 5.04, 9.04, 14.04, 14.05, 26.05, 27.05, 4.06, 8.06, 10.06, 23.06, 7.08, 9.08, 22.08, 24.08, 31.08, 4.09, 10.09, 12.09, 19.09, 20.09, 28.09, 2.10, 5.10, 11.10, 18.10, 19.10, 24.10, 25.10, 12.11, 29.11, 3.12, 29.12.

Езотерика
Додати коментар