Любов значення імені

Офіційне звучання імені Любов вживається вкрай рідко, в основному використовуються скорочення — Люба, Любаша, Любуша, Любаня, Любаха, Любуся, Люся, Буся.

До імені Любов звертаються слов’янські народи православної віри, греки, католики.

Загальне та власне

Власним ім’ям, рівнозначним номінальному поняттю, слов’яни почали користуватися з часів Хрещення Русі, дізнавшись про одній з святих мучениць-сестер з іменами Віра, Надія, Любов. Православні шанують і їх матір на ім’я Софія.

Слов’янська мова має в основі не одне ім’я з коренем — люб – від слова «коханий». Не всі з них застаріли, наприклад, Любава, Любослава, Любомира, Любомила, хоча дівчаткам вже давно не дають імена Любогнева, Любомудра, Люборада, Любуша, Нелюба.

Давньогрецька свята Агапе є основою ім’я Любов, утвореного переінакшуванням, обидва імені вважаються тотожними імені Агапія. Оскільки Любов має мирське призначення у вигляді свого лексичного значення номінального сенсу, в церковних обрядах воно вживалося рідко.

Вплив імені на характер і долю

Дівчина має такі гарні якості характеру як лагідність, лагідність. Любов тверда і товариська за життя. Представники сильної статі виділяють Любу як яскраву, красиву, добру дівчину. Любов не любить конфліктів. Друзями Любов щедро наділена, це і чоловіки, і жінки в рівній мірі. Але Люба не відноситься до людей, відверто зі своїм оточенням. Любов не дуже сходиться до такої міри навіть з найближчими подругами.

Вона за своєю природою егоїстка. Любов звикла вважати, що її справи важливіше справ інших. Любов зовні здається стриманою і спокійною, але всередині вирують емоції.

Саме ім’я передає людям заряд позитивних емоцій при вимові і сприйнятті на слух. Люба з дитинства оточена турботою і ласкою. У навчанні Любов не може пишатися особливими знаннями зі шкільних предметів. З Люби виходить посередня учениця. Володарка імені не надає цьому значення. Любов активна і комунікабельна дівчинка. Своїх вигод вона ніколи не упустить — для їх захисту господиня імені не зупиниться перед розбірками.

По мірі дорослішання дівчина змінює свою поведінку у відношенні навколишніх. Відкритість Любові змінюється замкнутістю, товариськість переходить в відстороненість. Любов відрізняється врівноваженістю і моральними принципами. Іноді власниця імені впадає в лють. Але таке Любов дозволяє собі нечасто. Любов за своєю природою не любить кривити душею, має логічне мислення.

Дівчина з цим ім’ям являє собою складну особистістю. Любов може маніпулювати людьми, не даючи їм цього зрозуміти. Люба іноді буває недоброї і скритної.

При чоловіках господиня імені стає пустотливою і привабливою дівчиною. Любов закохується по-справжньому один раз за все життя. Якщо до Люби прийшла любов, все інше для неї не має значення. Любов не зможе приховати свого почуття, вона зайнята тільки своїм чоловіком. Сильна стать віддає Любі явну перевагу. Не можна не відзначити, що представниця імені при подібному перевагу ніколи не дозволить собі переступити дозволеної межі. Дівчині по імені Любов важко вибрати чоловіка по серцю — їх занадто багато навколо неї. Любов дуже тонко відчуває і переживає найменші образи. Не варто забувати і про легковажності Люби.

Жінка з таким ім’ям не відразу знаходить своє щастя. Деякі представниці імені знаходять його у другому шлюбі. Часом навіть досить швидко Люба виходить заміж знову. Сім’ю господиня імені тримає в строгості. Господарські справи не особливо надихають жінок з цим іменем.

Люба з тих жінок, які дбають про зовнішній вигляд. У цьому господині імені допомагають модні обновки і салони краси. Дівчата, названі таким ім’ям, не забувають про спортивних заняттях і можуть прийти до рекордів. Нетрадиційні методи лікування Люба не заперечує.

При виборі професії Любов робить акцент на різні сторони свого характеру. Носій імені відчуває схильності до творчості, медицині, політиці. З них вона вибере ту область, де потрібно нести менші відповідальності. Оскільки Люба артистична, трудолюбива, товариська, комунікабельна, у всіх професіях досягне успіху.

Секрет поширення імені

У XVIII столітті, коли до влади прийшла Єлизавета Петрівна, Любов стала одним з популярних імен серед знаті та купецтва. У перші роки ХХ століття воно було в числі перших тридцяти імен, хоча в народних масах мало зверталися до нього. Середина 20 століття вивела ім’я на 14 місце у рейтингу столичних жіночих імен — це був період його слави. Як відомо, слава мінлива. Початок 21 століття виявилося для імені періодом приниження, але все-таки до двадцяти новонароджених малят кожен місяць отримували таке ім’я. Хоча воно зараз залишається в списку найпопулярніших імен, але вже серед першої сотні. Не сказати, що серед 10-ти топових імен. Швидше, навпаки, вже може вважатися досить рідкісним ім’ям.

Іменинницею Любов буде 30 вересня.

Сподобався запис? Будь ласка, поділіться з друзями:
Додати коментар