Людмила значення імені

Близькі люди нечасто називають Людмилу повним ім’ям, зате придумали цілу низку звернень — Люда, Людка, Людочка, Людуся, Люся, Людмилка, Людаша, Людуха, Людуша, Люля, Мила, Миля, Мілко, Милаша, Милуся, Милуша, Міка, Лидка, Ліліна, Лола.

Іменем Людмила дівчаток нарікали слов’яномовні народи, в тому числі і на Русі, католики і християни.

Історія виникнення імені

Наші предки слов’яни, в яких побутував це ім’я, переводили його як «людям мила». Потім ім’я Людмила загубилося, багато часу перебувало в забутті. На початку 18 століття відомий поет Ст. А. Жуковський ім’я вивів на світло, назвавши своє романтичний твір «Людмила». Через 10 років продовжив популяризацію імені великий поет А. С. Пушкін, коли дав його своєї героїні в поемі «Руслан і Людмила». Ім’я повернулося до вживання без особливого поширення. Часто звертатися до нього почали в першій половині 20 століття.

За кордоном до імені Людмила існує синонім Люся (Люсі), в запису Луція. У перекладі з латинської мови означає «світло». Чехи мають свої аналоги цього імені — Міка, Лола, Ляля, Мила, вони в Україні вважаються скороченнями і зустрічаються як окремі імена.

У жителів Чехії особливе ставлення до імені — свята Людмила шанується як заступниця країни. Столиця Чехії 16 вересня служить урочисту месу на честь свята. Християнські святці вказують це свято 29 вересня.

Вплив імені на характер і долю

Представниця імені завжди має мету, відрізняється високою чутливістю, небайдужа до того, що відбувається в житті. Людмила не відноситься до подій байдуже, все бере до серця, навіть при неможливості надати допомогу, підтримає словами, донесе до інших про те, що трапилося, будь то горе або радість. Плітками господиня імені не займається, брехня і прикрашання не поважає. Людмила всією душею любить свій будинок і сім’ю.

Власниця імені мобільна, рухлива, самостійна, обов’язково, виконує свої обіцянки, поважає себе і оточуючих. Людмила любить мир і гармонію, для їх налагодження може піти на поступки. Людмила зуміє заспокоїти, обнадіяти, підняти настрій, в її присутності ніхто не відчуває себе покинутим. Хоча сама Людмила досить нервова натура, відбувається так з-за її постійною, невпинної турботи про інших, адже представниця імені є чудовим організатором.

Людмила не позбавлена дипломатичних здібностей, але її підводять деяка запальність і емоційність натури, які часто дають такі результати, що власниці імені доводиться тільки каятися. Людмила може розлютитися, однак сердиться недовго, не тримає образи в серці, сама намагається помиритися і жити в дружбі, адже вона любить гармонію у всьому.

Представниця імені діє за обставинами. Згідно з ним Люду стає хороброї, рішучої, швидкої для досягнення поставлених цілей. А може бути і так, що Людмила, домігшись результату, заспокоїться і не буде вживати подальших дій для поліпшення або погіршення ситуації. До носительки імені можна звернутися за допомогою при вирішенні складних моральних і життєвих ситуацій. Людмила перевершить всі очікування і надасть допомогу, адже вона обожнює незвичайні і заплутані справи, правда, сама собі таких не створює. Людмила дуже сумлінна, перфекціонізм характеру дає такі передумови, що вона бере на себе всі складне і виконує взяті зобов’язання. Людмила любить повний порядок у своєму помешканні і в розумі.

Дівчина не завжди спокійна, надто рухлива, можна сказати, з надлишком. У дитинстві вона може бути радістю батьків, почавши допомагати по господарству; дуже ласкава, відповідальна. Для Людмили важливо жити в злагоді з самим собою. Дівчинці важко чути суперечки батьків, це травмує Люду і порушує її внутрішній спокій. Людмила допоможе собі, долучившись до світу мистецтва — зайнявшись хореографією або музикою.

Особисте життя Люди починається з вимогливих пошуків обранця. Господиня імені шукає ідеал, тому нищить чоловіка причіпками, створюючи складності на порожньому місці своїм уявленням про скоєний супутнику життя.

Дівчина має амбіції і хоче бути успішною. Людмилі не подобається роль підлеглого працівника. На роботі, де потрібно самостійно приймати рішення, Люда стане відмінним працівником і прикладом для своїх колег. Але їй важко визначитися з вибором: успішно будувати кар’єру або створити сімейне вогнище. Якщо сім’я підтримає Люду в прагненні робити кар’єру, власні плани її будуть під сумнівом. Якщо вибір залишиться за нею, господиня імені звернеться до професій, які вимагають віддавати сили на допомогу іншим людям. Це може бути робота медиком, психологом, адміністратором, юристом. Можлива для Людмили робота управлінцем, керівником. Підійдуть їй професії в музичній, спортивній галузях.

Іменини вказані 28 серпня і 29 вересня.

Езотерика
Додати коментар