Лана значення імені

Лана — одне з найцікавіших жіночих імен. Хоча б тому, що дослідники досі сперечаються про історію його виникнення. Але факт залишається фактом, здавалося б, таке просте і рідне ім’я і походить від слов’янського «лана», що означає «гарна» чи «мила». Але тоді чому цим же ім’ям називають новонароджених не тільки в Росії та Україні, але і в Англії, а також у багатьох католицьких країнах Європи?

Якщо вірити гіпотезі про те, що у імені Лана слов’янські корені, то треба згадати, що «ланом» українці і росіяни колись називали широке поле. А значить, називаючи дівчинку Ланою («родючою») батьки сподівалися на хороший багатий урожай. Не випадково, що в слов’янських мовах слово щоки (щоки). Напевно малося на увазі, що має людина явно не бідував, їв досхочу, а тому і мав певний «здоровий» овал обличчя.

Іноді Лана могло вживатися в значенні гарна, симпатична і навіть біла. Але остання версія, швидше, більш підходить для тлумачення імені Беляна (Беляница).

У старослов’янські мові були ще досить незвичайні значення слова та імені Лана — «золоте руно», «горда» або «красиво ковзає по хвилях», «чудово плаваюча».

Однак не можна забувати і про те, що корінь лан (ланд) до цього часу зустрічається в назві багатьох країн і континентів. У стародавніх слов’ян слово «щоки» мало значення — «землі» або щедрі орні угіддя, на яких зручно та вигідно було оселитися. Ось звідки, можливо, і з’явилися такі назви як: Шотландія (перш Скотландия або, в дослівному перекладі, земля тваринників), Англія (Інгланд або земля інглів). Корінь «лан» дещо трансформувалася, можна зустріти, як запевняють деякі філологи, в таких словах як селянин або селище, поселення.

Ще одна версія появи імені Лана відносить до Ірландії, де в мові місцевих жителів було слово з схожим коренем і означало «мир» або «миролюбна», «мирна».

Майже синонімічне значення імені Лана підказують дослідники, які стверджують, що ім’я прийшло з кельтських діалектів. Зокрема, від слова «alun», що в перекладі означає «гармонійна», «згодна».

Італійці відстоюють своє право на походження імені Лана, переводячи його як «м’яка», «пухнаста». З латині переклад імені Лана означатиме «миролюбна» або «гарненька».

Лана в різних мовах може трансформуватися і помітно змінюватися. До синонімічних, наприклад, можна віднести такі імена як: Іоланта, Мілана (Мілена), Руслана, Світлана, Євлампія, Беляна і Меланія.

В побуті, пестливо або заради стислості до Лани можуть звертатися як до Ланочке, Ланусе. Ланушке, Лануле.

Сьогодні ім’я Лана часто використовується як короткий варіант таких імен як Роксалана, Меланія, Беляна, Мілана, Алана.

Незважаючи на таку незвичайну історію і поширеність по світу, День Ангела жінка на ім’я Лана не святкує.

Вплив імені на характер і долю

Стороннім здається, що Лана поверхнева і легковажна, але насправді дівчина з таким ім’ям надійний, вірний товариш. Вона привітна і доброзичлива. Спілкуватися з Ланою непросто через те, що вона часто ображається. Причому та сама, часом не завжди згадає, на що і чому раптом «надула губи».

З боку Лана виглядає дещо відстороненою, байдужою і холодною, але у неї відкрите добре серце. Лана завжди готова прийти на допомогу.

Лану відрізняє чоловічий склад розуму. Володарка цього імені практична і розважлива. Але при цьому Лана — романтик. Їй протипоказано самотність, вона обожнює бувати в компаніях.

Лане під силу зачарувати будь-якої людини. Але це трапляється лише при тривалому спілкуванні з нею. Іноді для того, щоб «розкусити» Лану, потрібно не один рік.

Лана не вважає негожим іноді прикинутися беззахисною. Такий фокус панянка з подібним ім’ям любить робити тоді, коли на горизонті з’являється сильний представник протилежної статі. Така поведінка Лани, звичайно, лестить чоловікам.

Насправді Лана хоробра і рішуча. Але ці риси її характеру проявляються лише в певних ситуаціях. Жінка з цим ім’ям схильна до частих змін настрою. Вона знає, як скористатися своїми сильними сторонами. Лана не підкоритися умовностям і чиєїсь волі. Характер у жінки з цим ім’ям незалежний.

Лана природжений командир, керівник, який вміє майже миттєво приймати відповідальні рішення.

Лана воліє стабільність у всьому, бо вона рідко змінює місце роботи, не ризикує. Її не спокусити обіцянками про великий заробіток. Лана завжди діє за принципом «сім разів відміряй…». Як професіонал Лана працелюбна, завзята. У неї чудові задатки творця. Лана захоплюється музикою, володіє витонченим художнім смаком. Володарка цього імені стильно одягається. Її творчі задатки виявляються в оформленні інтер’єрів, хореографії і навіть творі поетичних творів.

Для Лани не існує стереотипів. У жінки з цим ім’ям своя особиста система цінностей, свій погляд на світ.

На жаль, але лінь часом стає головною перешкодою, що заважає Лані досягти мети. Лана прекрасно усвідомлює цю свою особливість, але боротися з цим недоліком не поспішає. Зазнавши поразки, Лана не виправляє помилки, а просто переключається на щось інше, тому не завжди завершує справу до кінця.

Але треба визнати, що ті проекти, які Лана вклала душу, часто виявляються реалізованими, успішними.

Юна Лана не поспішає з заміжжям. Жінка з таким ім’ям намагається командувати партнером. Але не кожен чоловік здатен погодитися на роль «другої скрипки» в парі, в сім’ї. З іншого боку, Лана не терпить слабаків, підлабузників.

Лана влюблива і, на жаль, іноді може не встояти перед спокусою змінити дружину. Але вона зовсім непогана господиня. Вона вміє створити затишок і комфортну атмосферу в своєму гніздечку. Друзі цінують Лану за гостинність. Лана прекрасна мама. Вона любить дітей, і малюки відповідають їй взаємністю.

З Лани може вийти чудова художниця. У неї є шанси прославитися, ставши поетесою, співачкою, режисером або кореспондентом. При бажанні володарка цього імені може стати знаменитою мандрівницею.

Езотерика
Додати коментар