Карина значення імені

Красиве звучне ім’я Карина вважається слов’янським. Але цим ім’ям називає дівчаток в країнах Європи, Вірменії, Казахстані.

Походження імені

Ім’я Карина досі загадка. Існує кілька версій появи імені.

Можливо, ім’я Каріна утворилося від родового прізвиська (аналог нинішніх прізвищ) давньоримської сім’ї Carinus. А цей когномен (ім’я роду) утворився від латинського слова «carus» — «коханий», «милий». В сучасній Італії досить поширене жіноче ім’я Кара, що і означає «мила, красива, дорога».

Інші дослідники припускають, що в ім’я Каріна «морське» походження. Воно пов’язане з назвою корабельного кіля. Для римлян флот був стратегічно важливий. Тому кораблебудівники особливу увагу приділяли міцності головною корабельної балки — кіля. Хто знає, може бути, відважні моряки називали своїх дочок так в надії, що дівчатка виростуть здоровими і міцними. А також в знак поваги морському судну.

Слов’янська версія появи імені Карина відносить нас до такого знаменитого твору давньоруської літератури, як «Слово о полку Ігоревім». В цьому джерелі, а також у літописах 17 століття «Слово якогось кристолюбця» згадані давні язичницькі традиції і обряди, зокрема, богиня Карислава. Яка, як свідчить літопис, була «плакальниця», тобто витала за полями битв, де ще не були поховані загиблі воїни, супроводжувала їх похорон. Причому разом з Кариславой оплакувала воїнів її сестра Желя. У давньоруській мові дієслово «карить» означав «плакати», «оплакувати».

Є ще одна гіпотеза виникнення ім’я Каріна. Згідно їй у греків було ім’я Коріна (Корінна), що в перекладі означало — «дівчинка, дівчина».

Є ще й арабський «слід» ім’я Каріна. Воно могло утворитися від Карім (похідного варіанту чоловічого імені Карім), значення якого «щедрий». Для жіночого, відповідно, «щедра», «добра». У Вірменії дівчинку називають співзвучним ім’ям Карім. Батьки, вибираючи їй таке ім’я, сподіваються, що дочка виросте «милою», «красивою». І ймовірно, це ім’я стало популярним у Вірменії в момент прийняття державою християнства, а не через сусідство з арабами.

І нарешті, найсучасніша з версій, має явно агітаційне забарвлення. Ім’я Каріна, нібито, могло з’явитися (або, як мінімум, стати популярним в СРСР) тому, що в 1934 році на пароплаві «Челюскін», затиснутому кригою в Карському морі народилася дівчинка. Ім’я їй вибирали всі члени екіпажу і нарекли, звичайно ж, Кариною.

Для стислості в побуті Карину можуть кликати: Каринкой, Риной, Карою, Інший, Ка, Кариньей, Рининьей, Ринеттой, Ринуччей, Карушкой, Каришей, Кориш. Синонімічні імена: Каріна, Каріне, Кориш, Коріна (Корінна), Каатарина, Кара. Але Рина одночасно визнано і окремим самостійним ім’ям. Від імені Карина (і це рідкісний випадок), утворилося чоловіче ім’я Карін.

День Ангела Карини відзначений в православному церковному календарі — 25 листопада, в день вшанування Киикской (Милостивий) Божої Матерії. У католиків іменини жінок із цим ім’ям випадають на інші дати: 2 лютого, 9 березня, 24 березня, 29 квітня, 11 червня, 2 серпня, 15 вересня, 17 жовтня, 7 листопада, 25 листопада, 31 грудня.

Вплив імені на характер і долю

Маленька Кариночка вперта і часто ображається на дрібниці. А вся біда в тому, що батьки балують доньку Карину, потурають її примхам і бажанням. Зате Карина старанна учениця. Дівчинка з таким ім’ям обожнює уроки музики, чудово і охоче танцює. Їй завжди вдається домогтися свого, і вона послідовна у досягненні мети.

Карина намагається завжди бути в центрі уваги оточуючих. Названа таким ім’ям дівчина егоїстична, кілька зарозуміло. Її вчинки часом є демонстративні і навіть зухвалі. Але зате вона користується успіхом у представників протилежної статі.

Зовнішність Карина, як правило, успадковує від батька. А ось характером більше схожий на маму. Заміж панянка з ім’ям Карина виходить дуже рано. Але, на жаль, швидко розчаровується в сімейному житті. Адже більшість Карін не витримують випробувань «суворого побуту».

Карини, народжені взимку, перебуваючи в поганому настрої, просто дратують чоловіків необґрунтованими претензіями. І не кожен чоловік може стерпіти таке звернення.

Зате Карини, день народження яких влітку, дуже товариські, доброзичливі і поблажливі до оточуючих. Вони гостинні, легкі в спілкуванні. У них, наприклад, відмінно розвинена інтуїція. Жінки з таким ім’ям можуть знайти спільну мову з усіма. Тому літні Карини часто досягають успіхів у таких професіях як педагог, продавець або консультант.

Цікаво, що дитяче захоплення Карини казками в подальшому може позначитися на її долю. Дівчинка Каріна створює у своїх мріях образ лицаря. Тому перша любов Карини — зазвичай милий, соромливий юнак. Але насправді дівчина, жінка з таким ім’ям мріє про те, щоб її підкорив сильний, брутальний, навіть грубий чоловік. Карина впевнена, що тільки з таким супутником вона буде щаслива.

Як не парадоксально, але в дійсності Карина побоюється рішучих, впевнених мачо і рідко зводить близьке знайомство з такими яскравими індивідами. Навпаки, зимова Карина вибере чоловіки спокійного, врівноваженого кавалера, вміє йти на компроміси. І це вірне, може бути, інтуїтивне рішення, тому, що Карина сама володіє яскраво вираженим темпераментом, ініціативна, самостійна, незалежна.

Езотерика
Додати коментар