Значення імені Антоніна | Що означає ім'я Антоніна, характер і доля

Антоніна значення імені

У побуті ім’я Антоніна часто скорочують і вимовляють або в зменшувальній, або ласкавій формі: Тоня. Тонечка, Тонюсик, Тонюра, Тонюша, Антося, Іна, Ніна, Антонинка, Тося, Тоні, Антоша.

Походження імені Антоніна

У імені Антоніна давньоруські корені, тому вважається православним. Але сьогодні ім’я досить популярно у греків і католиків. Імовірно походження імені Антоніна пов’язано з давньоримської династією Антоніїв. А ця звучне прізвище, яка є в імені Антоніна, в свою чергу, утворена від слова «антао». В перекладі з стародавнього грецької мови це означає: «протистоїть», «сміливо вплутується в битву», «гідна нагород», «відважна суперниця».

Вчені припускають, що ім’я Антоніна — похідна форма від чоловічого Антонін. Але згадане ім’я має ще більш старі коріння, що зв’язують його з Антоном або Антонієм. Дослідники походження імені Антоніна допускають той факт, що це патронім або, іншими словами, форма по-батькові. Що могло означати, що Антоніна — донька людини на ім’я Антоній.

Повну форму імені Антоніна майже завжди скорочують, вживаючи в розмовній мові: Іна, Тоня, Аня,Тося. Але треба пам’ятати про те, що імена Ніна та Інна, оригінальні, самостійні. А Тося або Аня також варіації дружнього звернення до власниців інших жіночих імен. Скажімо, Іна може бути похідним від Агрипина, Інна, Катерина, Ірина, Сабріна. Іноді так називають Октябрину, Декабрину, Люцину, Діну, Жоржину, Зарину, Інгу, Фаїну, Інокентію, Дионину, Алексину, Віргінію, Целестина або Еліну.

Дитинство і юність власниці імені

В імені Антоніна сконцентровані життєрадісність, оптимізм і доброзичливість. Але помічено, що Тоня іноді проявляється з іншої сторони. У ранньому дитинстві Тонечка весела, привітна. Тоня — зразкова учениця, готова на льоту ловити кожне слово педагога. Разом з цим маленька Тоня часом непосидюча, нетерпелива. А ще дівчатка під ім’ям Тося люблять грати. Це заняття дуже захоплює їх.

Зате в отроцтві Тонечки (Тосечки) стають більш врівноваженими, спокійними, послідовними. Цікаво, що ці зміни не відразу помічають дорослі, яким невтямки, що юну Тоню вже залучають не самі ігри, а результат.

Тонечка в підлітковому віці намагається досягти поставленої мети. Якщо в сім’ї, де росте донька під ім’ям Тоня, є молодші діти, то старша сестриця намагається командувати і керувати «малечею». Згодом з Тонечки виходить прекрасна, турботлива мама.

Кращі професії

Професійних висот Тонечки досягають, стаючи кравчинями, вихователями чи медиками. У дами по імені Антоніна є чудові задатки організатора, тому вона може досягти успіху в якості директора, керівника великої фірми, заводу іншого підприємства.

При цьому Тоня завжди геніально вміє поєднувати розумний індивідуалізм і егоїзм з турботою про близьких і рідних їй людей. Вона докладає всі сили для того, щоб у родині панував лад і добробут. Тоня не полінувався встати раніше, щоб порадувати близьких смачними свіжими молочними продуктами з ринку, або спекти їм млинчиків. Вона може виступати в ролі талановитого дипломата, що дозволяє їй спритно врегулювати виникаючі між близькими конфлікти. Тосечку люблять рідні, за те, що навколо неї панує атмосфера радості, веселощів, свята.

Іноді власниці імені Антоніна бувають надзвичайно прагматичними і розважливими. Але разом з цим у Тоні завжди багато подруг, приятельок. Якщо хочете повідати Тосе один зі своїх секретів, то перш переконайтеся , що вона зацікавлена , щоб таємне не стало явним. Тоня не забуде можливості отримати вигоду навіть їх чужих одкровень.

Тосечка постійно оточена увагою представників протилежної статі. У неї багато залицяльників, кавалерів.

Сподобався запис? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь