Ангеліна: значення імені Ангеліна. Доля і характеристика імені

Короткі, пестливі та побутові варіанти цього імені: Гелю, Гелина, Ліна, Ангеля, Єлю, Їжака, Гелюся, Геля.

Синонімічні імена: Анжеліна, Енгелина, Анджеліна, Анджолина.

Історія імені Ангеліна

Нескладно здогадатися, згадавши знаменитих актрис, політичних діячів, що ім’я Ангеліна в різних інтерпретаціях популярно як у католиків, так і у греків і, звичайно, у православних.

Імовірно, Ангеліна — це різні форми, що виникли від давньогрецького слова «ангелос», що означає «янгол, що приносить благу звістку». Але є версія, що жіноче ім’я Ангеліна все ж походить від чоловічого, але латинського імені ангел господній.

Географія всіх варіативних форм імені Ангеліна вельми обширна. Так, у Португалії та Франції можна зустріти Анжелин, в Італії — Анджелин, у Великобританії — Энджелин, в Чехії — Анделін. У центральній і західній Європі, в східно-європейських державах це ім’я найбільш популярне у варіанті Ангеліна.

Часто ім’я Ангеліна плутають з схожими за звучанням варіантами: Анжеліка, Ангеліка, Ангела чи італійським Євангеліна. У ряді випадків навіть зменшувально-пестливі форми: Ліна, Ніна і Аліна можуть бути оригінальними іменами.

Цікаво, що ім’я Енгелина, колись популярне в СРСР і зустрічається часто і донині в Україні і Казахстані, має досконале інше — революційне походження (похідна від імені одного з класиків марксизму).

У церковних святцях (православних) відзначені дні ангела Ангеліни — 12 вересня і 23 грудня. У католиків днем ангела Ангеліни вважаються іменини Анжеліки.

Характер Ангеліни

Помічено, що дівчатка з ім’ям Ангеліна народжуються в сім’ях, в яких батьки часто сперечаються і сваряться. Це, звичайно, позначається на характері крихти під ім’ям Гелю. Вона, зазвичай, така ж норовлива і вперта як її мама. Ангеліна аж ніяк не лагідного ангельської вдачі. Дівчинка з таким ім’ям любить командувати, бути лідером. Ангеліна часом засмучується через дрібниці.

Школярки по імені Ангеліна рідко відрізняються ретельністю, старанністю. Але вони самостійні, і якщо вирішувати, що їм необхідні певні знання, активно гризуть граніт науки. Навіть юні Ангеліни ніколи не чекають від старших ні допомоги, ні підтримки. Вони впевнені, що тільки самі можуть вирішити свої проблеми.

Жінки з таким іменем не дуже активні і публічні. Вони рідко ходять в гості до подруг, але зате самі відмінні і хлібосольні господині. Ангеліна завжди готова накрити щедрий настільки, розважити гостей.

Ангеліни, народжені в зимові місяці, досить уперті. «Зимові» власниці цього імені мають яскраво виражені чоловічі риси характеру, складно йдуть на поступки і компроміси. Такі Ангеліни дуже прагматичні, спритні, винахідливі. У разі необхідності Гелечка може майстерно схитрувати, обвести навколо пальця.

А ось Ангеліни, що з’явилися на світ влітку, навпаки, м’які і довірливі. Жінки з таким ім’ям рідко щасливі в шлюбі, тому що вірять на слово чоловікам, а потім розчаровуються у своїх обранцях.

Езотерика
Додати коментар