Анастасія: значення імені Анастасія. Доля і характеристика імені

Зменшувально-пестливі та короткі побутові варіанти імені Анастасія: Настя, Настя, Наста, Наса. Ната, Нана, Анастасія, Настеха, Туся, Стася, Стазу, Настюха, Анастасья, Анастазія. Найбільш популярна колись у Україні форма імені — Настасья.

Історія імені Анастасія

За версіями різних джерел ім’я Анастасія може мати православне, католицьке, давньоруське або грецьке походження. Не так часто, але зустрічається і сінонімічне чоловіче ім’я — Анастасій.

Ім’я Анастасія в перекладі з грецького означає «воскресіння», «воскресіння», «ожила», « народжена знову» або «новонароджена». У православних святцях є день іменин Анастасії. Церква вшановує святу великомученицю Анастасію або, як ще її називають — Узоротешитільниця. За однією з легенд саме вона полегшувала страждання в’язнів-християн. Тому Анастасію вважають покровителькою ув’язнених і вагітних. Є ще одна шанована свята Анастасія (Старша). До неї звертаються з молитвами про збереженість, безпеки худоби.

Характер носійки імені

Дівчатка з ім’ям Анастасія майже завжди довгоочікувані та бажані діти. Оточені увагою і турботою дорослих, маленькі Анастасії ростуть довірливими, добрими, не пам’ятають образ. Навіть крихітні Настусі легко запам’ятовують казки, а при можливості і самі можуть розповісти фантастичну історію, склавши її самостійно, чим немало дивують дорослих. Мрійниці і фантазерки Анастасії часто відволікаються. Тому батьки повинні виховувати у Настусі терпіння, уважність. А працьовитості Настенам точно не позичати. Працездатність часто відіграє визначальну роль у житті Анастасій, які домагаються видатних професійних успіхів.

Насті — майстрині на всі руки, які вміють відмінно шити, в’язати, вишивати. З них виходять прекрасні господині, у яких обхожені чоловіки, діти. Та й вдома у Настасії завжди затишно, чисто. У типовій Насті немає нічого зайвого. Власниці цього імені легко розлучається з непотрібними речами. Але зазвичай Анастасія прагматична і не жадібна. Вона охоче дарує речі.

Жінки з ім’ям Анастасія обожнюють всілякі оригінальні дрібниці. Їх житло, як правило, зі смаком прикрашений живими квітами, вишивками, килимами. Але в підсумку всі ці «дрібниці» приносять користь і радують домочадців, надають інтер’єру унікальність або служать господині.

Характер Анастасії дуже м’який. Вона завжди готова прийти на допомогу ближньому, чуйна, людинолюбна, милосердна. Маючи подругу з ім’ям Анастасія, ви завжди можете поділитися з нею потаємною таємницею, будучи впевненими в тому, що Настуся зуміє зберегти її, а вам дасть цінну пораду або щиро поспівчуває.

Вибір професії

Настя часто обирає професію за бажання допомагати людям, бути їм потрібної у важкий момент. Дбайливі власниці імені Анастасія — це чудові медсестри, психологи, вчителі молодших класів або вихователі.

Серед виросли фантазерок Настенек чимало талановитих актрис, а також представниць романтичних, але ризикованих професій: альпіністок, циркачок.

При тому, що Анастасія — це вольова, сильна людина, вона готова пожертвувати особистими інтересами і часом заради близьких. Але так дама з ім’ям Анастасія надходить лише в тому випадку, якщо твердо впевнена, що її підтримка дійсно комусь потрібна.

Особисті відносини власниці імені

Тим не менше, як будь-яка представниця слабкої статі, Настуня теж хоче, щоб її хтось захищав. Тому чоловік Настасії повинен бути сильним. Їй підійде партнер, який зуміє морально підтримати свою половинку і утримувати сім’ю матеріально.

Настасья, як правило, виходить заміж досить рано. Але вже тоді володарка імені Анастасія — це чудова турботлива мама, дружина.

Залишається лише додати, що Анастасія — це повна «парадна» форма імені, яка звучить досить тривало. Складається з п’яти складів, в яких, на думку опитаних, чути і ніжність, і величність, і сила. Анастасія, Настя — ім’я надзвичайно жіночна і трохи загадкова. Деякі вважають, що воно співзвучно імена Наталя, Неллі і Ксенія.

Сподобався запис? Будь ласка, поділіться з друзями:
Езотерика
Додати коментар