Устин: значення імені Устин. Доля і характеристика імені

Від римського сімейного прізвиська (когномена) Iustinus було утворено старовинне чоловіче ім’я Юстин, яке згодом стало вимовлятися як Устин. В перекладі з латині Iustinus має приблизне значення «справедливий». Це ім’я має один корінь зі словом justus, в український варіанті «юстиція».

Ім’я це християнське. Воно однаково популярне і у православних, і католиків. Але в різних країнах його написання і вимова може змінюватись. Наприклад, англійці назвуть Устина Джастіном, німці — Юстином, французи — Жюстеном, іспанці — Хустином, італійці —Джустино, голландці, шведи і данці — Юстинусом.

Від цього чоловічого імені утворені численні жіночі: Устинья (Устинія), Джастіна, Юстина, Устина. До дамам, нареченим цими іменами, для стислості можуть звертатися як до Тинам. Але Тіна, треба відзначити, окреме, самостійне ім’я, а також поширена зменшувальна форма від інших імен.

Устин — ім’я схоже, але не тотожне з такими іменами як: Жюст, Хусто, Іуст, Джатес, Юстиніан (Жюстиньен).

Рідні та близькі можуть в побуті називати Устина: Устинькой, Устимской, Устей, Устинко, Устимочкой, Юстинкой, Юстей, Юстой, Джасті, Джассом,Тіно, Юстиком, Стейном і Стинусом.

Синонімічні імена: Юстин, Юстин, Устим, Гестин, Йестин, Істин, Жюстен.
Дні ангела Устина вказані як у католицьких, так і православних церковних календарях. Вони випадають на: 1 січня, 7, 13, 14 квітня, 1 червня, 14 червня, 18 липня, 1 серпня, 12, 17 вересня, 5 жовтня, 30 листопада.

Вплив імені на характер і долю

У царській Росії Устинами зазвичай називали хлопчиків, народжених в сім’ях священиків. Сьогодні це ім’я зустрічається рідко, але вважається дуже звучним, оригінальним.

Володар цього імені дуже рухливий і досить самолюбство. Однак він не дуже впевнений в собі, і це доставляє Устину певні проблеми. Він намагається виглядати серйозним, зібраним, намагається бути пунктуальним.

Устин вміє приховувати свої внутрішні терзання під маскою солідності, відмінно контролює свої емоції. Такий стиль поведінки надає йому якийсь шарм і загадковість. Навколишні здогадуються, що насправді він весела і рухлива людина, яка лише зовні сувора і неприступна.

А ось з близькими він веде себе по-іншому. Він відвертий у прояві своїх почуттів та емоцій. Часом це навіть заважає людині з таким ім’ям. Особливо, якщо мова йде про сімейне життя.

Втім, Устина відрізняє відмінне почуття гумору. Він зможе розрядити обстановку, що загострилася жартом. Устин все ж може тримати під контролем свої негативні емоції. До того ж він щиро допомагає іншим, іноді навіть на шкоду власним інтересам.

Все це позитивно позначається на професійних досягненнях Устина. Чоловік з таким ім’ям, безумовно, честолюбний і мріє про побудову кар’єри.
Іноді створюється враження, що Устин повільний. Насправді це лише свідчення його скритності і впертості. При цьому треба врахувати, що людина по імені Устин дуже розважливий і прагматичний.

Будучи маленьким хлопчиком, Устин на оточуючих справляє сприятливе враження. Дорослі помічають, що він покладливий і слухняний. Але батькам з малюком, названим Устином, дуже непросто. Вдома він перетворюється в примхливого крихітного деспота. Мамі і татові хлопчика з таким іменем потрібно проявити залізну волю і мати нерви-канати, щоб правильно виховати малюка і не йти у нього на поводу.

На щастя, подорослішавши, порузумнішавши, Устин вже не такий категоричний і свавільний. Він стає сильною, рішучою людиною. Його напористість іноді навіть ставить компаньйонів і знайомих в глухий кут. При цьому людина по імені Устин досягає непоганих результатів на службі. Він прискіпливо вибирає собі друзів і приятелів. Не любить людей, які намагаються натиснути на нього, чинити тиск.

Перший шлюб Устина зазвичай не довгостроковий. Він розлучається з дружиною, мотивуючи це різницею поглядів і тим, що «не зійшлися характерами».

Йому взагалі складно знайти супутницю життя. Хоча з точки зору багатьох людей Устин зовсім непоганий чоловік. Він бере на себе левову частку домашніх обов’язків по дому, проявляє турботу про дружину і дітей. Правда до обраниці іноді буває дуже строгий, так і мучить її своїми примхами і підозрами.

Роботу Устину треба шукати таку, щоб ніколи було нудьгувати. Він готовий викладатися на всі сто, витрачати свою фізичну енергію. З нього вийде прекрасний керівник великого заводу або процвітаючий бізнесмен. Втім, людина з таким ім’ям може знайти себе, вибравши професію автогонщика, дипломата, хірурга або поліцейського.

Сподобався запис? Будь ласка, поділіться з друзями:
Езотерика
Додати коментар