Ростислав: значення імені Ростислав. Доля і характеристика імені

Сімейні і дружні звернення до Ростислава — Слава, Славік, Ростиславка, Зростання, Ростик, Рося, Ротя.

Ім’я з’явилося в часи Древньої Русі.

Князівське ім’я

Слов’яни склали ім’я з двох слів — «росте» і «слава». Трактують його по-різному: «його слава росте», «зростання слави»… Ростиславами називали хлопчиків у княжих родинах нащадків Рюрика. Хоча ім’я не вважається рідкісним, в столиці його отримують приблизно 10 новонароджених немовлят щомісяця.

Одне їх скорочень — Слава також застосовується і до інших імен, до складу яких входить частина «слав», а жінки-полячки мають його в якості самостійного імені для них.

Вплив імені на характер і долю

Названі цим ім’ям відрізняються твердістю характеру. Ростислав легко дратується, так як сильно збуджується і пристрасний, саме ці якості є причиною, які змушують його переживати. А слід здригнутися, мобілізувати енергію для визначення потрібного напрямку, необхідного для виконання рішення. А буває, що Ростислав виявляється занадто скромним, замкнутим в собі, не схильним до відвертості.

Ростислав завжди відчуває за собою відповідальність. Існують області, в яких носій імені відчуває складнощі, і сам про них знає, тому може вести себе зовсім несподівано. Ростислав іноді досить просто сприймає положення, що створилося, є досить складним і нелегким, або щось приховує, замикається, йде всередину себе, як равлик, всіма силами намагається піти від участі у вирішенні ситуації, що склалася, навіть у тому разі, коли це стосується його самого. Вирішити цю проблему, вступивши в переговори, підключивши такт, проявивши дипломатичні старання, Ростислав не зможе, в цих аспектах він не сильний, хоча від природи має розвинену інтуїцію.

Представник імені наділена життєвою активністю, проте схильний впадати в крайнощі, що може абсолютно перевернути його життя надалі. Буває, що Ростислав весь віддається рішенням якої-небудь шаради, головоломки, не припиняє працювати над цим, поки робота не буде виконана повністю. А буває і так, що Ростислав відсторонюється від усього і демонстративно ледарює, тримається зовсім осторонь. Судячи з таких перепадів настрою, володаря імені відносять до чоловіків, відрізняється непостійністю у всьому, і навколишні характеризують його абсолютно по-різному.

Хлопчик з таким ім’ям прив’язується до оточуючих, намагається з усіх сил сподобатися їм, завоювати авторитет в їх очах. Добре б дорослим подбати про Ростике, навчити діяти іншими методами, здатними дати позитивні результати, тобто показати йому шлях до правильної поведінки, корисного і незалежного. У школі носій імені завдяки своєму розуму здатний випередити в навчанні багатьох, і допоможе йому в цьому прагнення до самостійності і успіху, якщо вони візьмуть гору над його неврівноваженістю.

Представнику імені по душі, коли його помічають, ставлять у приклад іншим. Ростик обожнює загальне захоплення. Для їх досягнення молодий чоловік пускає в хід весь свій артистизм без всякого збентеження і коливання. З боку це здається досить неординарним представником сильної статі, яскравим і самобутнім типом особистості. Природний інтелект Ростислава має напрямок в бік гуманітарних наук — літератури, музики, сценічної майстерності, психології, але вже точно не має відношення до техніки.

Особисті відносини Ростислав будує за умов, коли він залишається на висоті і на його авторитет ніхто не посягає, при цьому він сам палає пристрастю, не вдаряється в романтику, не шкодує грошей. У такій ситуації молода людина не випускає з уваги свої інтереси — обраниця неодмінно оточує його увагою, якщо цього не відбудеться, він починає ревнувати.

Враховуючи багатоплановість натури Ростислава, можна не сумніватися, які у нього багаті можливості для вибору майбутньої професії. Він сам більше воліє звернутися до області, в якій панують влада і гроші, і стати управлінцем, фінансистом, бухгалтером, банкіром, страховим агентом, поліцейським, бізнесменом, промисловцем. Тягне Ростислава і в область прекрасного, де панує мистецтво, і де можна зайнятися акторською діяльністю, музикою, драматургією. А може статися і так, що Ростислав згадає про спеціальності в області техніки, сучасних технологій і захоче працювати інженером, фахівцем з механіки, інформаційних напрямків.

«Весняний» Ростислав відзначає іменини 27 березня і 24 травня, «літній» — 19 червня.

Езотерика
Додати коментар