Радомир: значення імені Радомир. Доля і характеристика імені

Шляхом злиття двох коренів слов’янських слів «рад» і «світ» утворено чоловіче ім’я Радомир. І хоча в сучасній Україні це ім’я зустрічається нечасто, воно досить популярне в західно-слов’янських країнах: Чехії, Польщі, Словаччини, Сербії, Хорватії, Угорщини.

За першою версією розшифрувати це ім’я можна так: «людина (чоловік) радий миру, злагоди» або «той, кому радий весь світ».

Другий варіант тлумачення імені Радомир такий — «боєць, бореться за мир» або «людина, що ратує за мир».

З врахуванням досить широкої слов’янської географії поширення імені Радомир можна зрозуміти, чому в різних країнах є різні варіації звучання і написання цього імені: Радимир, Радзимир, Радмір, Радомер.

Наприклад, чехи віддають перевагу форму Радим. Сьогодні це окреме чоловіче ім’я, хоча раніше воно вважалося лише зменшувальною формою від імені Радило.

У побуті ласкаво рідні та друзі можуть звертатися до Радомиру як до Радеку, Рацику, Радзимиру, Радушке, Радечке, Міреку, Ратко, Раді, Райко, Радиму, Дімі, Радану.

Треба врахувати те, що Радек одночасно є окремим, самостійним ім’ям.

Синонімічні чоловічі імена — Радим, Народимо, Родимир, Радомер, Радомир.

Існує і парне жіноче ім’я — Радимира (Радміра), Радомира.

Взагалі у слов’ян утворено дуже багато імен з коренем «радий». Достатньо тільки згадати такі відомі імена як Радонег, Радослав, Радогость, Радех, Радко, Радобранд, Радота, Радосвет, Радуж.

Цікаво, що у корені всіх цих імен літера «а» може чергуватися з буквою «о». Але в такому разі змінюється не тільки звучання імені, але і його тлумачення. Адже, як відомо, корінь «рід» має значення «народжувати», «явити на світ» або вказує на приналежність до сімейного клану — роду. В сучасності часто плутають імена Радомир і Родомир, не здогадуючись про те, що наші давні предки дуже ретельно підходили до вибору імені для дитини і точно уявляли, якими достоїнствами, особистими якостями він повинен володіти, нарікаючи його Родомиром або Радомиром.

Ім’я Радомир старовинне, але в церковних календарях (святцях) не зустрічається.

Вплив імені на характер і долю

Малюк з ім’ям Радомир дивує оточуючих своєю енергією та непосидючістю. Радомир кмітливий, але рідко прислухається до порад і зауважень дорослих: пустує і діє по «своєиу сценарію». Тому батькам Радомира доводиться несолодко.

Учень з таким ім’ям володіє відмінною пам’яттю, у нього явно є здібності до вивчення будь-якого предмета. Однак у щоденнику Радомира частенько бувають низькі оцінки, отримані через непосидючості і неуважності.

Подорослішавши, Радомир навчитися концентруватися на важливих, значущих речах, стане більш спокійним і неквапливим. Він буде досить поступливим, готовим до компромісів людиною, але тільки за те, що навчиться контролювати свої емоції. Втім, володарю цього імені добре б ще пам’ятати про прислів’я: слово — не горобець, вилетить — не повернеш. Іноді в запалі Радомир може наговорити зайвого, що потім йому ж гірко «аукнеться».

У справах Радомир постійно проявляє нетерплячість і поспішність. Радомир може миттєво загорітися ідеєю. Іноді це благотворно позначається на кар’єрі і справах Радомира. Колега з таким ім’ям може мобілізувати, наприклад, весь відділ. Товариші по службі, спостерігаючи оптимізм Радомира, немов «підживлюються» його енергетикою.

Правда треба визнати, що Радомир часто кидає розпочате на половині шляху. При цьому відповідальність за скоєні помилки доводиться брати на себе іншим людям.

Між тим, у наполегливості Радомиру не відмовиш. Він вміє досягати цілей. У цьому йому допомагають товариші, яких володар імені Радомир вміє вибирати. Та й вони цінують, люблять його, тому що він здатний привернути до себе людей, викликати щиру симпатію.

У Радомира, народженого взимку, дуже складний характер. Людина з таким ім’ям виявляє недоречну принциповість, погано ладнає з людьми. Хоча, одружившись, Радомир без бою віддасть пальму першості (роль лідера) дружині. Втім, він все ж буде намагатися тримати все під контролем. Що ж стосується власної волі, то Радимир не пожертвує нею навіть заради чарівної дружини.

Людина по імені Радомир прекрасний батько і уважний син. Як правило, він одружується лише ставши на ноги: зробивши кар’єру, купивши будинок, машину. Для Радомира дуже важливо забезпечити своїх близьких матеріально. Зазвичай володар імені Радомир дуже любить тварин.

Професію Радомир повинен вибирати з тих, що не дозволяє йому сидіти на одному місці. Радомир весь у русі, і з нього вийде відмінний адміністратор, керівник, постачальник. Радомир також досягне успіху, якщо стане прокурором, актором, моряком. Радомир може домогтися успіху, розпочавши власну справу.

Езотерика
Додати коментар