Оксана значення імені

Скорочено Оксану називають Ксана, Оксанка, Сану, Сюня, Ксюня, Ксюра, Ксюта, Ксюша.

Близькі за вимовою імена — Ксенія, Аксінья, Аксенья, Оксинья, Оксенья, Сенья.

Ім’я Оксана найбільше поширене в російського і українського народів.

Ім’я Оксана, можливо, утворилося від слів «чужинка», «мандрівна» в Стародавній Греції, що у греків називалося словом «ксенос». Іноді стверджують, що Оксана означає «гостинна».

З іншого боку, швидше за все, дане ім’я утворилося як просторічне скорочення імені Ксенія. Але лінгвісти не згодні з такою версією. Чому не навпаки — Ксенія стало народною варіацією Оксани? А може, ім’я від Аксіньі, яка, в свою чергу, вийшла від Ксенії.

Життєздатна версія, що всі ці імена не мають спорідненості. Якщо припустити, що Ксенія має грецькі корені і перекладається як «чужоземка», то доречно згадати, що давно греки називали Чорне море Аксейнос — негостинний і Юксейнос — гостинний. Тоді Ксенія і Оксана отримали свої імена від цих слів, друге ім’я із зміненою приставкою — замість «ю» стоїть «о». З ім’ям Ксенія Оксану ріднить значення «гостинний». Аксенію з Ксенією не ріднить нічого. Про ім’я Оксана можна посперечатися.

Вплив імені на характер і долю

Вже в дитинстві у носительці імені є щось особливе, яке не підтверджується згодом. Зблизька вона здається звичайною дівчинкою. Володарка імені любить звичайні дівчачі ігри, лялькові сценки. Чим менше шуму при грі, тим краще для дівчинки з таким ім’ям. Тихі ігри Оксана протиставляє біганині.

Господиня імені може здатися дивакуватою, коли діє під впливом щохвилинних поривів. Оксана переслідує лише ті цілі, які цікаві їй самій. Надавати допомогу іншому Оксана не вважає за потрібне, вона зосереджена на своїх справах. Для їх успішного завершення Оксана застосовує всі відомі їй прийоми. Найкращий серед них — Оксана управляє іншими. Маніпуляції Оксани з людьми проходять успішно, адже вона грає на їх почуттях, хоча сама ранима і злопамятна.

Власниця імені дуже любить дітей, для яких здатна навіть вести себе по-іншому. З дітлахами Оксана проявляє терпіння, ставиться до них чуйно, уважно. Можливо тому серед вихователів дитсадків, педагогів, працівників соціальної служби, медиків так багато Оксан.

Володарка імені відрізняється хазяйновитістю, з любов’ю ставиться до супутника життя, хоча не втомлюється робити спроби його перевиховання. Оксана займається цим тонко, ніжно, обережно. Якщо Оксана розуміє марність спроб, залишає їх.

Іменини передбачені майже для всіх носіїв імені, народжених в різні пори року. «Зимова» Оксана відзначить їх 31 січня та 6 лютого. Літня» Оксана — 26 серпня. Для «осінньої» Оксани день іменин 15 вересня.

Сподобався запис? Будь ласка, поділіться з друзями:
Езотерика
Додати коментар