Марта значення імені

Ім’я Марта у скороченому вигляді — Маруся, Марточка, Марті, Тата, Марочка, Тита, Марка, Матьє, Мара, Мартита.

Інші варіанти імені Марта — Мартта, Март, Марфа, Марте, Мархва.

Походження імені Марта

Ім’я має католицькі та єврейські коріння.

Це старовинне єврейське ім’я в перекладі означає «господиня», «пані» або «наставниця». Українська вимова імені — Марфа.

Ласкаво власниць імені називають Тата, Маруся і Мара — ці імена також використовуються як самостійні. Вони застосовуються і до інших імен.

Католики відзначають іменини Марти. Православним жінкам з таким ім’ям протегує свята Марфа, тому вони святкують свої іменини в її день.

Вплив імені на характер і долю

Марта відрізняється діловою хваткою і спокійним характером. Ця жінка має високу самооцінку, вона не терпить лицемірства і знає, чого хоче. Егоїстка, свого домагається практично завжди. Їй притаманні напір і активність. Вона вважає себе особливою, оскільки в Росії таке ім’я рідкість. А ось ім’я Марфа, яке раніше було широко поширене в наш час вважається «не модним» і практично не зустрічається.

Марта в разі потреби зуміє дати відсіч і чітко стежить за дотриманням власних інтересів. Їй властива емоційна холодність і повільність. Вона повністю «вкладається» в досягнення своїх цілей: це 100% матеріалістка, заклопотана фінансовим благополуччям. Духовні аспекти її не хвилюють.

Власниця імені Марта комунікабельна і мислить логічно. Вона не замкнута і при нагоді вміє пожартувати. Але по відношенню до себе жартів не розуміє, тому часто ображається на інших. Її характер не можна назвати легким, але вміння вирішувати конфліктні ситуації допомагає їй як в особистому житті, так і в професійному зростанні.

Марта горда і самодостатня, тому, бажаючи отримати щось від дами з цим ім’ям, краще вибрати дипломатичний підхід. Компроміс — єдиний шлях. При спілкуванні її не треба сприймати надто серйозно і уникати в розмові надмірної емоційності. Останнім жінки з таким ім’ям не виносять. Затяжні сварки вкрай небажані: цим можна назавжди зруйнувати відносини. Марта не злопамятна, хоча нічого не забуває, з близькими людьми не буває підступної і лицемірною.

Марта — не тільки володарка красивого імені, але і чоловічого характеру. Вона не сумує у важких ситуаціях і не звертає ніякої уваги на те, що про неї говорять інші. У професійному середовищі прагне до повноцінного спілкування з колегами. Марта дуже вимоглива до себе та інших — це відштовхує від неї людей. Власницям цього імені треба бути більш терпимими до недоліків оточуючих. Якщо вона не приділить увагу цьому аспекту свого характеру, може зіпсувати про себе найсприятливіше враження.

Марта вміє об’єктивно і розумно відповісти на всі «нападки». Вона працьовита і наполеглива, не відволікається на другорядні цілі. Задумавши що-небудь, буде прагнути отримати бажане. Дівчата і жінки з таким ім’ям мають здібності до самих різних сфер діяльності: викладання, медицині, театральної майстерності, співу, роботі з рослинами і землею. Нерідко Марта володіє кафе чи рестораном.

Їй легко даються мови. При бажанні та належної ретельності, з неї вийде хороший перекладач. З колегами по роботі вона дружелюбна і контактна — але рівно до тих пір, поки не порушуються її інтереси. У цьому випадку в її обличчі можна знайти непримиренного ворога.

Марта розважлива і прагматична: вона явно не «витає в хмарах». Перед тим як йти на певний ризик, переконається, що інші змогли домогтися успіху на цьому шляху і обов’язково розгляне їх методи. Ім’я вказує, що ця жінка цінує комфорт і намагається забезпечити собі гідний рівень життя. Свої моральні аспекти Марта повністю адаптує під тих, хто її оточує.

З чоловіками буває різка і напористі, аж до неприкритої агресії. Але шлюб для неї дуже важливий. Вона докладає всіх зусиль, щоб якомога міцніше прив’язати до себе чоловіка. Жінок не любить в принципі — вони для неї всі потенційні суперниці. У гніві Марта здатна на багато що.

Іменини власниць цього імені припадають на 20 жовтня, 23 лютого, 19 січня і 29 липня.

Езотерика
Додати коментар