Марсель: значення імені Марсель. Доля і характеристика імені

Іменем Марсель батьки називають хлопчиків в католицьких сім’ях і сім’ях татар.

Ім’я Марсель є аналогом імені Маркел, який поширений серед французів. Німці, чехи, білоруси використовують варіант — Марцель, французи, крім Марселя, також називають дітей — Марсиль і Марсо. Іспанці — Марселло, португальці — Марселлу, італійці — Марчелло, румуни — Марчел, поляки і угорці — Марцель, греки — Маркеллос, українці — Маркел, голландці — Марсел, а ірландці — Маршиль.

Походження імені Марсель

Ім’я Марсель має латинські корені. Спочатку це було прізвище «Маркеллус», висхідна до імені Маркус. Це ім’я по одній з версій є відсиланням до римського і грецького бога війни Марса, на сучасну російську перекладається як «службовець Марсу» або «агресивний». У Римській Імперії прізвище «Маркеллус» присвоїли плебейським родичам Клавдіїв. Пізніше, в епоху, коли була відновлена республіка, ім’я Маркел вже читалося як Марцел.

Але деякі лінгвісти вважають, що ім’я Марсель є відсиланням до міста Марселю, одному з портів Франції. Це місто 2,5 тис. років тому заснували прибули з Азії одне з грецьких племен — фокейцев. В античну епоху Марсель називався Массалией. Коли в Римській республіці розгорілася громадянська війна між популятами і оптиматами, Массалія підтримала Гнея Помпея і була знищена легіонами, вірними Гаю Юлію Цезарю. Також цей поліс втратив весь флот і торгові представництва. Однак Массалія все ж довго залишалася містом-державою.

Відродження Марселя відбулося тільки в кінці першого тисячоліття нашої ери під впливом прованських герцогів. У 15-му столітті Марсель, як і Прованс, став частиною Франції. Коли в 18-му столітті відбулося повалення династії Бурбонів, Марсель встав на підтримку революціонерів, «Марсельєза» стала гімном нової республіки. Її співали марсельці, коли у складі добровольчого батальйону захопили Париж. 30.07.1792 тепер вважається офіційним днем гімну Франції.

Частина фахівців вважає, що ім’я Марсель арабського походження і перекладається як «той, що славить господа». Ім’я популярне у татар. Більшість представників цієї нації, називаючи так дітей, згадує Марселя Кашена, який просував в Європі ідеї Світової Революції для реалізації планів Леніна і Троцького.

Аналоги імені Марсель: Марціан, Марсій, Марк і Мартін. Крім того, до них можна віднести жіночі варіанти цих імен. Скорочена форма імені Марсель — Мар, на сьогоднішній день є окремим ім’ям.

Ім’я Марсель відсутня в православному іменослові. Всі наведені дати в цій статті взяті з католицького календаря.

Характер чоловіка по імені Марсель

Володаря імені Марсель можна описати як імпульсивної людини, якій важко впоратися зі своїми емоціями. Однак Марселю все ж вдається не переходити грань скандалу. Носій імені Марсель погано переносить самотність. Мар легко знаходить спільну мову з іншими людьми. Проблемою Марселя є його роздута зарозумілість. Часто люди вважають Маркела егоїстом. В зарозумілості Марсель боїться, що його будуть використовувати навколишні.

Чоловік з ім’ям Марсель нерідко стає непоганим представником чужих інтересів. Мар володіє великою працьовитістю і гнучким розумом. Носія імені Марсель вистачає такту і об’єктивності, щоб вести переговори. Від роботи Мар насамперед чекає морального задоволення. Часто майбутньої професії Марсель вчиться сам. При цьому Мар нерідко стає в цій сфері першокласним фахівцем. Стати успішним Марселю допомагає інтуїція і уміння розбиратися в людях. Маркел розвиває те, до чого схильний від народження.

Людина з іменем Марсель володіє певною сміливістю. На свою сторону Мар може схилити людину не тільки в професійній діяльності. Коли Марсель знаходить дівчину, то грає роль чоловіка мрії. Маркел хоче любові, але такий, щоб залишалося вільний час. Носій імені Марсель робить те, що в суспільстві вважається хорошим. Але заради своєї вигоди Мар може зробити негожий вчинок.

У відносинах володар імені Марсель — ранимий і примхливий любитель гарного життя. Мар хоче, щоб його дружина робила все, що він просить, навіть якщо це межує з безумством. Марсель весело жартує, використовує творчий підхід і легко засвоює інформацію. Марселю легко дається керувати іншими. Часто Мар вважає себе володарем світу. Марсель часто використовує це, щоб допомогти близьким. Маркел легко сходиться з новими людьми.

У чоловіка, що носить ім’я Марсель, іменини припадають на наступні дати: 16.01, 19.02, 9.04, 29.06, 14.08, 4.09, 6.10, 7.10, 30.10, 1.11, 16.11, 26.11, 2.12, 29.12, 30.12.

Езотерика
Додати коментар