Маргарита значення імені

Ім’я Маргарита в скороченому вигляді — Марго, Маруся, Мага, Маргаритка, Маргуш, Маргоша, Маку.

Інші варіанти імені Маргарита — Маргеріт, Маргарет, Маред, Маркету, Малгожата, Маргарета, Рита, Ритуся, Ритуля, Ритуша, Туся, Ритуня, Мегі, Меггі, Меган, Гіта, Меггі, Грета, Мегі, Мег, Маргита, Маред, Мерджри.

Походження імені Маргарита

Ім’я використовують в православ’ї та католицизмі, а також греки та українці.

Виключно красива і поетичне значення імені Маргарита у греків. Воно перекладається на українську як «перли» або «перлина». У Стародавній Греції Афродіту — богиню, заступницю закоханим, називали Маргаритос і вважали також покровителькою моряків. Тому перед кожним плаванням і по закінченні його мандрівники і мореплавці приносили їй в дар найкрасивіші перлини і раковини, виловлені з дна моря.

Існує версія, що в часи раннього християнства це ім’я належало святої Маргарити Антіохійської, яку стратили в 304 р. Але зараз неспростовних доказів, що вона реальна людина, немає. Православна церква згадує цю святу під ім’ям Марина. Тому ім’я Маргарита було прийнято вважати другим мирським ім’ям тієї дівчинки, яку хрестили як Марина.

У святцях ім’я вперше позначили тільки на початку 21 століття у зв’язку з канонізированням черниць-новомучениць. До цього часу ім’я Маргарита в них не згадувалося. Православні дівчинки, названі ім’ям Маргарита, святкують свої іменини взимку (15 грудня і 8 лютого), влітку (30 липня) і восени (14 вересня).

Але все ж у православних землях ім’я було рідкістю — лише іноді його давали черницям. Ситуація змінилася з 1960 р. (скасування низки церковних обмежень): з цього часу дівчаткам стали давати ім’я Маргарита. Зараз це одна з найбільш популярних імен.

Зменшувальні варіанти імені звучать не менш красиво: Мара, Меган, Гіта, Марго, Рита, Грета. Тому вони перетворилися в самостійні імена. Рита, яку охрестив в католицькій церкві, 22 травня святкує свої іменини.

У ряді європейських країн дуже популярні синоніми ім’я Маргарита. Так, у Польщі це Малгожата, Ірландії — Маред, Англії Маргарет, Данії та Швеції — Маргарета і Маргита, Чехії — Маркету і Маргита, у Франції — Маргеріт, а в Словаччині, Румунії та Угорщини — Маргита.

Вплив імені на характер і долю

Маргарита відрізняється прямолінійністю. Вона не зважатиме ні на вік, ні на соціальне становище людини. При цьому вона дотримується ідентичної політики і щодо себе. Маргарита правдива, імпульсивно і хоробра, а крім того, має чудово розвинену логіку і здібності до аналітики. Ці особи геть позбавлені як егоїзму, так і гнучкості в поведінці, що призводить до численних сварок і конфліктів з іншими людьми. Оточуючі вважають, що Маргарита розумна і розсудлива жінка з невеликими комплексами.

В обраній професії дама з ім’ям Маргарита може домогтися значних успіхів. Незважаючи на це, отримана спеціальність для неї, в першу чергу — джерело доходу. У цих жінок є здібності до навчання, природничих наук і адміністративних посад. Наявність таких якостей як прагматичність і вміння організувати людей роблять її гарним начальником. Маргарита намагається займатися тим, що приносить їй моральне задоволення, і якщо керівний пост не буде відповідати цим критерієм — вибере для себе щось цікаве. Маргарита старанна, працьовита і нестандартно підходить до вирішення робочих завдань. Це дозволяє їй досягти серйозних кар’єрних висот. Колеги ставляться до таким жінкам з повагою.

Особисте життя у власниці імені Маргарита досить непроста. Перший раз вона знаходить собі чоловіка в ранній молодості. Зазвичай це заміжжя складається невдало — всьому виною поспіх. Переживши розлучення, Маргарита намагається довести собі та іншим, що вона як і раніше затребувана і тому через короткий період часу виходить заміж знову. Чоловіком цієї жінки стане тільки той, хто їй подобається. Але відкрити душу Маргарита зможе лише чоловікові, якому насправді довіряє і щиро любить.

Маргарита — посередня господиня. Готувати їй не особливо подобається, але якщо буде потрібно, блисне талантом. Своїх дітей любить більше усього на світі — це буквально сенс її життя. З представниками сильної статі Маргарита любить і вміє спілкуватися, що нерідко викликає ревнощі у її чоловіка. Однак до зрад ця жінка не схильна, зазвичай вона щиро кохає свого чоловіка і відмінна мати дітей.

Маргарита вміє дружити, вона чесна і надійна подруга. Але близьких подруг у неї одна-дві, оскільки їй це ні до чого. До того ж, вона нерідко надто різка з жінками. З чоловіками вона сама м’якість і делікатність. Дуже старається виробляти враження ніжною і трепетною леді і просто щаслива, якщо за неї спалахує сварка. Не дивлячись на уявну холодність і певну жорсткість у поведінці, Маргарита насправді чутлива і ранима.

Маргарита святкує свої іменини 15 та 30 грудня, 12 і 18 січня, 8 і 22 лютого, 20 і 30 липня, 14 вересня, 16 листопада, 11 квітня, 27 серпня, 17 жовтня і 25 березня.

Сподобався запис? Будь ласка, поділіться з друзями:
Езотерика
Додати коментар