Лука: значення імені Лука. Доля і характеристика імені

Іменем Лука батьки називають хлопчиків у православних і католицьких сім’ях Греції.

Ім’я Лука має грецькі корені. Спочатку воно звучало як Лукас, походить від римського кореня «люкс», який на сучасну українську перекладається як «світло». Деякі лінгвісти вважають, що ім’я Лука — коротка форма імені Лукіан. Від цього імені виникло родове ім’я Лукін.

Інші філологи заявляють, що ім’я Лукіан або Лук’ян — самостійне ім’я, співзвучне з Лукою. Те ж саме можна сказати про імена Лукій і Лукіан. Часто ці імена замінюють один одного. Всі вони сходять до латинського родового імені Люцилус, яке сходить до імені Люциус.

Жіночий аналог імені Лука — Люче популярний серед італійців.

У християнській релігійній традиції згадується один з укладачів Євангелії апостол Лука. Згідно з Біблією, саме його пензлю належить перша ікона Діви Марії, так що в православ’ї святого Луку шанують як захисника художників, які малюють ікони. Католики ж поширюють його вплив на всіх, хто займається графікою. У католицькому іменослові вказані наступні числа: 17.02, 2.03, 22.04, 9.05, 30.05, 10.09, 28.09, 18.10 і 25.10. Усі інші числа взяті з православного календаря.

Характер чоловіка по імені Лука

По своїй натурі володар імені Лука дуже серйозний чоловік, який ніколи не забуває про особистий «кодекс честі». Віру Луки в його ідеали дуже важко похитнути. З-за цього Цибулі часто вважають впертим. Найбільш яскраво це виражено у «зимового» Луки. Лука володіє хорошим внутрішнім чуттям, яке дозволяє йому заздалегідь підготуватися до неприємностей. Але все ж Лука намагається керуватися логікою. Лука піддає ситуацію ретельному аналізу, відкинувши емоції. Але навіть у цьому випадку Лука ніколи не піде проти своїх переконань. Часто Лукаша стає успішним у досить молодому віці. Луці легко взятися за реалізацію нового проекту. Однак Лукаша часто не вистачає посидючості, щоб закінчити почате. З-за свого честолюбства Цибулі може більшу частину життя намагатися прославитися.

«Зимовий» носій імені Лука може бути надмірно емоційний. Оточуючим важко дається спілкування з таким Лукашей. Згладжуючим чинником тут може стати сила волі Луки, яку він буде застосовувати для того, щоб стримувати свої негативні пориви. Однак Лука, святкує день народження в один із зимових місяців, все одно здатний на необдуманий вчинок. Лукаша, народжений влітку, часто стає інтровертом і нонконформістом. В якості хобі цей Лука вибирає підлідний лов.

З-за семантичної схожості чоловіка з іменем Лука можуть вважати «лукавим», тобто нещирим. Однак це помилка. Луці мало не фізично неприємно, коли його обманюють або хитрують. До себе ж Лукаша пред’являє такі ж вимоги, як і до оточуючих. Якщо Цибулі вдається до хитрощів, то заради цілі або цінності, яку він підносить у абсолют. Для Луки характерно міркувати над тим, чому люди роблять ті або інші вчинки. Часто Лука читає популярну літературу з психології. Це дозволяє Лукахе вести діалог на мову співрозмовника. Брехня Лукаша легко виявляє по поведінці і мовним акцентам людини. Крім того, Лукас ретельно аналізує все, що сказав йому співрозмовник.

Особисте життя і кар’єра чоловіка на ім’я Лука

Володар імені Лука — дуже горда людина, що прагне прославитися. Якщо десь у Луки не дістає вміння, то його обов’язковий характер дозволяє все ж досягати своїх цілей за рахунок чітко складеного плану дій. Завдяки цьому Цибулі часто чекає успіх. Часто Лука обирає професії, в яких треба не поспішати, а тверезо і вдумливо оцінювати ситуацію.

Носій імені Лука найчастіше знаходить собі таку обраницю, з якою він буде «на одній хвилі». Лукаша нерідко стає батьком кількох хлопчиків. Для Луки немає нічого важливішого, ніж міцна і дружна сім’я. Нерідко Лукою називають хлопчиків у сім’ях, де дуже цінуються християнські традиції. З-за цього Лука вважає, що релігійні настанови непорушними законами. Якщо Лукаха одружується на дівчині, що володіє сильним характером, то життя його пройде без особливих потрясінь. Така дама здатна спрямувати ентузіазм Луки в мирне русло. Дружина Лукахи повинна бути більш інтелектуально розвинена, ніж чоловік, і в іншому бути краще його. Вона ж повинна регулярно хвалити коханого. Якщо жінка зможе відповідати цим вимогам, то Лука забуде про всіх інших особах протилежної статі. Заради неї Лукаха зможе розпочати викорінення своїх згубних нахилів.

Всупереч своїй правильності чоловік з іменем Лука змінює своєї благовірної. Лукаша може мати двох-трьох коханок відразу. Лука може перетворити відносини в романтичну казку, але це буде лише ширмою. При цьому Лукаша дуже ревнивий, і дружину чекає грандіозний скандал, якщо вона дасть Луці привід.Володар імені Лука — господарський чоловік. Лукаша не стане зривати свою злість на інших. Луку рідко можна побачити розлюченим. Замість Цибулі вимагає від сім’ї повної чесності.

Лука розпізнає, якщо спробувати від нього щось приховати. Відпочивати Лукаша намагається разом з дружиною і дітьми. Особливо це стосується «літнього» Луки. Йому не подобаються вечірки, але чоловік починає страждати, залишаючись один. Лука, насамперед, керується логікою, і співрозмовник не повинен про це забувати. Але вступивши в суперечку з цією людиною, легко спровокувати сварку.

У чоловіка, що носить ім’я Лука, іменини припадають на наступні дати: 9.01, 17.01, 11.02, 17.02, 20.02, 23.02, 2.03, 5.03, 5.04, 21.04, 22.04, 5.05, 7.05, 9.05, 30.05, 11.06, 3.07, 10.07, 12.08, 31.08, 10.09, 20.09, 23.09, 28.09, 11.10, 18.10, 25.10, 31.10, 19.11 і 24.12.

Езотерика
Додати коментар