Лілія значення імені

Вдома до Лілії звертаються з лаковими іменами — Ліля, Лія, Ліла, Ліленька, Лілюня, Лілочка, Лілюша, Лілюся, Лілюха, Ляля, Лілечка.

У деяких країнах є свої варіації імені — Ліліт, Лилике, Ліліана, Лилах, Ліліум.

Особливе ставлення до імені мають татари, іудеї, католики.

Історія виникнення імені

Думок про виникнення декілька. Перша, найбільша життєстверджуюча думка про виникнення ім’я від назви квітки — «lilium». За цією версією до нього спільнокореневим ім’ям стає Ліліана, яка також має квіткове походження.

Наступне припущення говорить про походження від Ліліт шляхом невеликої зміни. Рукописи раннього християнства зберігають ім’я першої жінки раю, на відміну від заповітів із записами про дружину Адама з ім’ям Єва. Єврейський переклад імені Ліліт — «нічна тиша». На івриті є ще одне прозивного значення поняття «ліліт». Так називають деяких сов — сова, недарма на малюнках з Ліліт завжди присутній сова.

Ще одна версія відносить виникнення імені до шумерскої мови, в якій було слово «ліль» з багатьма значеннями — «вітер», «повітря», «дух» в сенсі «привид». Іменем Ліліт часто користуються у Вірменії, причому місцеве населення зовсім не рахується з тлумаченнями про його темних сторонах, навпаки, йому приписуються жіночі риси плодючості, жіночності, господарської вправності.

Четверте думка пов’язує появу імені з біблійним персонажем на ім’я Сусанна, що переводяться як «біла лілія». Слово збереглося стародавньою іудейською мовою, тоді бриніло «шушанна» — Сусанна. При запису текстів в новому вигляді слово «шушаннна» замінюється назвою квітки. Ця точка зору в Біблії підкріплюється одним з додатків до Діви Марії імені Лілія — Мадонна Лілія.

Православні пов’язують ім’я з чистотою душі і праведністю помислів, співвідносять з воскресінням, безсмертям, відродженням. Лілія символізує прихильність, божу милість, заступництво Господа до закоханих, ще — очищення душі від гріхів.

Нерідко звертаються до імені в тюркозичних країнах. У них свої версії про появу імені. Татари створили його для себе скороченням імені Лейла, що має в основі арабське словосполучення «нічна тиша». Іноді вони вживають тільки Ліля. Ім’я Лейла в повсюдному використанні на сході, відомо воно в європейських країнах, але в меншій мірі.

Не виявлено, чи відбулася Лілія скороченням від інших імен, або воно цим іменам родинно, або просто схожі за складом на імена Лілі, Ліліт, Ліліана, Ліла, Лилах, Лилике, Ліліум. В Англії є імена Ліла або Ліля, Лайл, Ділила, Делайла. Від імені Ліліан англійці зробили скорочення Лілі, а у французів це окреме ім’я. Лилах і Лілі належать також євреїв. У Болгарії вживають ім’я Лилике. В США своє ім’я — Ліліа.

Католики користуються іменами Ліліана, Ліліан, Лілліан. Але у них Лілія з’явилася від Елізабет (українською мовою Єлизавета).

Варіації Лілії — Лія, Лілі, Ляля — вживаються у ролі самостійних імен.

Католички відзначають іменини, які вказані для Ліліани. Православні не мають іменин.

Успішна жінка

У дитинстві власниці імені активні. Лілія вірить в успішне майбутнє, вона ширяє в мріях і придумує щось незвичайне. Лілія завжди в пошуку чогось, без цього їй нудно. Лілія знає ціну свого красивого імені, а також про ніжності натури, яка змушує звертати на неї увагу оточуючих. Підвищений інтерес призводить Лілію до егоїзму і самозакоханості.

Надалі Лілія не раз постраждає через свого себелюбства, але кожного разу вона буде викручуватися, пускаючи в хід хитрість, винахідливість, гнучкість. Лілія не нехтує нічим, домагаючись свого. Господиня імені користується особистою чарівністю, посмішкою, сльозами, спритністю. Чоловіки готові на все заради Лілії, вона здається їм однією з найбільш відомих жінок, якій потрібна допомога.

Домагатися успіху Лілії нескладно. До числа моральних цінностей Лілії не входять сімейні відносини, уклад життя, колектив, матеріальний добробут. Лілія приборкує почуття заздрості до чужого успіху, постійно тримаючи свій розум зайнятих навчанням. Лілія легко ранима, швидко ображається. Лілія має темпераментом, хоче сталості, так як обтяжена звичками, з якими важко розлучитися. Лілії треба знайти себе в житті і самоствердитися.

Власниця імені схильна до винахідництва, їй потрібні лише відповідні партнери в цій області. Лілія повинна спиратися на керівника, здатного давати поштовх і тримати в своїх руках контроль за діями команди. Господині імені підвладний науково-технічний матеріал бібліотеки, де вона зможе стати відмінним бібліотекарем, розбирається в літературі. Лілія володіє знаннями в багатьох галузях і цікавиться буквально всім. Володарка імені має уяву, з неї вийде відмінний художник, дизайнер, навіть творець фантастичних творів. Лілія має свій погляд на світ, відмінний від оточуючих. Правильний вибір життєвого шляху допоможе господині імені знайти своє місце в житті.

Власниця будинку імені не вникає в господарські питання. Якщо чоловік займеться цим, власниця імені буде задоволена. Лілія допомагає всім домочадцям в справах навчання або наукової роботи. Якщо представниця імені надумає командувати, вона не зупиниться тільки в рамках свого будинку. Лілія повинна зрозуміти, що якості характеру і природні дані їй слід спрямувати на досягнення успіхів у своїй професійній діяльності.

Носій імені відноситься до людей неоднаково. Лілія думає при цьому про особистий інтерес для себе. Для попередження подібної вибірковості батьки при вихованні маленької дівчинки з таким ім’ям повинні приділяти увагу навіювання їй толерантності. Дівчина з цим ім’ям досить хитра, це може обернутися їй на шкоду. Коли виявиться це якість, Лілія не завоює поваги до себе. Лілія може провести тих, хто погано розуміє жінок. Лілія не розуміє, що краще робити людям добро, ставитися до них тепло і душевно, любити оточуючих. Господиня імені ризикує згодом опинитися в самоті.

Днем іменин для названих цим ім’ям є 27 липня.

Езотерика
Додати коментар