Значення імені Лада | Що означає ім'я Лада, характер і доля

Лада значення імені

Стародавні слов’яни називали самих пригожих, симпатичних, ладних жінок — Ладами. Так і виникло це чисто слов’янське миле, горде ім’я. Крім цього у наших предків, які проживали на територіях нинішніх Росії, України, Білорусії, Чехії в пошані була язичницька богиня Лада, яка вважалася покровителькою доброти і краси.

Згідно з письмовими джерелами — «Слова о полку Ігоревім», слово «лада» могло вживатися відразу в трьох родах. У чоловічому, в значенні — «чоловік», в середньому роді і жіночому, зі змістом — дружина, сім’я або мила, милий.

Згодом стало поширеним прикметник «ладний», що означало: добротний, гарний, хороший. До цієї пори є розмовний вираз: «лади», що передбачає готовність прийняти умови, погодитися. Є ще більш дивне слово — «ладник». Воно практично зникло з сучасної української мови і навряд чи хто згадає, що колись так називали договір про придане. Однак до теми одруження, весілля були застосовні коли-то і слова: «ладканя» — вінчальна пісня, «лади» — заручини.

Самими старими літературними джерелами, в яких є згадки про жінок на ім’я Лада, можна вважати «Словник стародавніх російських імен» під авторством Н. Тупикова. І «Іменослов» під редакцією М. Морошкіна, який описав ім’я Ладка, поширене в Чехії.

Тим не менш, в імені Лада ще більш цікава історія і географія. Коли дорійці підкорили Грецію, в країні еллінів почався культ богині Лади. Ім’я цієї міфологічної дами в значенні «пані» стало популярним у греків. У Лади виявилося відразу два втілення, образу. Перший — Латона (тітаніда — Літо), що вважалася матір’ю Артеміди і Аполлона. Потім ім’я Лади трансформувалося в Леду, і в епосі стародавніх греків жінка з подібним ім’ям стала улюбленою Зевса, матір’ю близнюків Діоскурів. Безсумнівно, між слов’янською Ладою і грецькими Летой і Ледой є чимало спільного. Всі три міфічні дами так чи інакше були пов’язані з білими лебедями. Так Зевс, щоб заручитися симпатією Леди, з’явився перед коханою в образі білого лебедя. У литовців колись був культ жертвопринесення білих півнів. У грецьких Лети і Леди народилися близнюки. А слов’янська Лада також була матінкою двійнят Леля і Полеля.

Вчені припускають, що в Києві на Подолі колись розташовувався чудовий храм на честь богині Лади. Будівля була дерев’яною, а його стіни щедро оздоблені срібними пластинами.

Сьогодні Лада вважається окремим самостійним ім’ям. Воно використовується як звернення до жінок з іменами: Еллада, Мілада, Владислава, Владлена або як скорочений варіант від чоловічих імен: Еладій, Вирилад, Паладій.

Деякі вважають, що Лада — короткий варіант від Ладислави.

У побуті Ладу можуть іменувати: Ладусей, Ладкой, Ладочкой, Ладуськой, Ладусечкой. Іменинницею Лада буває один раз у рік — 22 вересня.

Вплив імені на характер і долю

Батьки, у яких народжується донька з ім’ям Лада, давно мріють і хочуть дитину. Так що дівчинка, названа Ладою, з самих перших днів життя перебуває в центрі уваги і турбот своїх тата і мами. Батьки гори звернуть, аби догодити своєю дорогою Ладочці. На жаль, така сліпа батьківська любов може негативно позначитися на характері Лади. Дівчинка з таким ім’ям звикає до того, що всі її примхи і бажання виконуються, що немає нічого неможливого і недоступного.

Доросла Лада не може звикнутися з тим, що не вона є центром світобудови. Тоді дівчина або жінка з таким ім’ям виявляє упертість і рідкісну наполегливість. Іноді Ладушка діє за принципом: мета виправдовує будь-які засоби, і надходить жорстко або навіть жорстоко по відношенню до оточуючих. Але домагається свого.

Звичайно, рішучість і воля допомагають Ладі досягти успіху. Але одночасно дама з таким ім’ям неприємно вражає людей своєю мстивістю, егоїзмом. Вона незговірлива і примхлива.

Дружити, працювати з Ладою непросто. Але якщо ви змогли ужитися з нею хоча б декілька місяців, то знайте, пані з «добрим», «м’яким» іменем надовго зарядить вас енергією, азартом і силою.

Лада відрізняється чуттєвістю. Вона надзвичайно емоційна. Для власниці такого імені не існує напівтонів. Якщо вона любить, то готова піти на будь-які жертви заради дорогої їй людини. А якщо ненавидить, то нищівно впливає на свого недруга, трощить все навколо, мстить, оголошує справжню війну.

Навіть будучи дорослою зрілої дамою жінка на ім’я Лада залишається в душі маленькою дівчинкою, що необхідні турбота, співчуття, увагу. При цьому майже всі Лади розважливі і при бажанні можуть досягти успіху в бізнесі, домогтися високого положення в суспільстві або стати знаменитостями в будь-якій сфері додатка талантів.

Сподобався запис? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь