Ім'я Олексій – Значення і таємниця імені Олексій: дізнайтеся що означає ім'я, яка у нього історія походження, характер, доля та інші характеристики імені Олексій

Історія походження і тлумачення імені Олексій

Популярність імені Олексій

Ім’я Олексій стало особливо популярним на Русі після того, як ним був хрещений син царя Михайла Федоровича Романова, згодом прозваний Олексієм Найтихіший. Походження імені Олексій пов’язано з давньогрецьким словом «алексо», що означає «захисник», «помічник». Цікаво, що цей корінь є і в ім’я Олександр. Тому, невипадково основоположник російської науки про імена П. Флоренський розглядав Олексія в порівнянні з Олександром, протиставляючи їх одне одному. В ім’я Олексій немає тієї твердості і закінченості, яка характерна для Олександра. Його звучання плавне і неголосне, схоже на шелест листя. Якщо Олександр сприймає дійсність на рівні свідомості, то на Олексія зовнішній світ діє через підсвідомість.

Похідні форми імені Олексій: Олексійко, Алеха, Леха, Альоша, Альоша, Алі, Алік, Леля, Аля, Алюня, Люня, Лексейка, Лекса, Лекся, Олекса, Лекся, Аленя, Льоня, Алека, Алека, Лека, Лека
Походження: грецьке
Значення: захисник
Відповідні кольори: Помаранчевий, Жовтий
Щасливі числа: 23, 13, 10, 5, 4, 1
Планета: Меркурій, Уран
Метал: Ртуть
Знак зодіаку: ♊ Близнюки, ♒ Водолій
День тижня: Середа

Характер Олексія

Для хлопчика, ім’я якого Олексій, зазвичай буває характерна тонка інтуїція. Він від природи обдарований творчими здібностями, але не завжди може проявити себе через деякій нерішучості. Про нього складається враження як про спокійну, поступливу людину, яка доброзичливо ставиться до людей. У цьому імені приховано і честолюбство, і наполегливість. Тільки вони не завжди виявляються явно. М’яке значення імені Олексій часто змушує чоловіка придушувати свої прагнення. Його вчинки багато в чому залежать від думки і благополуччя близьких йому людей. Іноді сильні якості беруть верх. Тоді Олексій може розлютитися, вперто наполягати на своєму і здійснювати сумнівні вчинки, які всіляко виправдовує перед своєю совістю.

Камені-талісмани імені Олексій: Олександрит, Сердолік, Геліодор, Перідот, Цинкіт.

Сумісність: Кращі імена для шлюбу, яке жіноче ім’я краще всього підходить імені Олексій: Софія, Марія, Дарія, Валерія, Василина, Аліна, Яна.

Олексій, дати іменин: 25 лютого, 30 березня, 7 травня, 2 червня, 23 червня, 22 серпня, 11 жовтня, 18 жовтня, 6 грудня.

Нумерологія імені Олексій і вплив на нього по батькові

Часом Олексія важко зрозуміти. З одного боку він домагається незалежності, а з іншого – шукає захисту і підтримки. Звичайно, з боку матері або дружини. Суперечлива, нестабільна доля Олексія у чому складається під впливом нумерологічного значення цього імені. Число імені Олексій – «5». Люди з цим числом імпульсивні, здатні на непередбачувані дії, примхливий і незалежні. Але вони легко пристосовуються до обставин, вміють знаходити спільну мову з оточуючими і завойовувати їх довіру. Ці якості можуть змусити Олексія часто міняти захоплення, місце проживання, роботу.

Те, які риси характеру, сильні або слабкі, отримають найбільший розвиток у Олексія, залежить і від по батькові. «Жорстке» ім’я батька здатне вивести на перший план вольові якості, надати особистості більше впевненості в собі. Плавне, «м’яке» по батькові згладить гострі кути, зробить Олексія ще більш неконфліктним і згідливим.

Сподобався запис? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь