Історія походження і тлумачення імені Олександр

Значення імені Олександр багато в чому вплинуло на його популярність у слов’янських народів. У перекладі з давньогрецької ім’я Олександр тлумачиться як «чоловік-захисник», «захисник людей». Людству відомо чимало великих Александров, перший з яких – грецький правитель Трої Олександр, носить в «Іліаді» Гомера ім’я Паріс. І все ж історія походження імені Олександр починається з великого полководця, творця світової держави Олександра Македонського, доля якого в повній мірі зазнала впливу потужної енергетики імені. Шляхетність, відвага, самовідданість і великодушність, які лежать в основі таємниці імені, в тій чи іншій мірі формують характер Олександра. У різних народів це ім’я належало багатьом великим правителям і полководцям минулого, звідки походить думка, що будь-Олександр отримає частку царственої слави. Безсумнівно, образи Невського, Суворова, трьох російський імператорів та інших прославлених Александров, посилили престижність імені. Однак величезна поширеність зробила його занадто звичним і покрила нальотом посередності. Свою роль у цьому зіграли і численні зменшувальні форми імені, які обезличили первісну героїчну енергію, розбавивши її приземленістю звичайної людини. Російський філософ Павло Флоренський писав: «Ім’я Олександр хоче бути мікрокосмом і, коли отримує достатній поживний матеріал для оформлення, то стає таким: геній». У повсякденному житті піднесена сила імені Олександр стикається з буденною прозою, що часто породжує конфлікт в характері чоловіка.

Похідні форми імені Олександр: Александрушка, Алексаня, Саня, Санюра, Санюта, Санюха, Санюша, Алексаха, Алексаша, Саша, Сашуха, Сашуля, Сашуня, Сашута, Сашура, Шура, Шурик, Шуруня, Алекся, Алексюха, Алексюша, Аля, Ася
Походження: грецьке
Значення: захисник людей
Відповідні кольори: Червоний
Щасливі числа: 36, 8, 10, 9, 1
Планета: Марс,Юпітер
Метал: Залізо
Знак зодіаку: ♈ Овен,♐ Стрілець
День тижня: Вівторок

Зовнішній вигляд і характер володаря імені Олександр

Люди з ім’ям Олександр, як правило, мають темпераменту сангвініка з деякими рисами холерика. Енергетика імені спонукає їх бути в центрі уваги і виділятися з натовпу, а природний магнетизм допомагає без особливих зусиль завойовувати прихильність оточуючих. Прагнення Олександра представити себе у вигідному світлі може бути навмисним, тому потрібно врівноважити його розумним раціоналізмом, присутніх в імені. Щоб не виглядати претензійно або, навпаки, нудно і сіро, бажано орієнтуватися на класику. Одяг має бути хорошої якості, не сковувати рухів, але підкреслювати достоїнства фігури. Це не означає, що Олександру протипоказані яскраві кольори, модні новинки і цікаві аксесуари. Просто у всьому потрібно знати міру, підбирати підходящі кольори, розбавлені нейтральними відтінками, а стриманий стиль можна доповнити непомітними, але дорогими деталями. Бажано, щоб коректність і хороша якість стали «візитною карткою» Олександра і були помітні не тільки у виборі одягу і взуття, але і визначали обстановку його житла або офісу. Це допоможе дисциплінувати неспокійну натуру Олександра і викликати до нього більше довіри і прихильності.

Сумісність з жіночими іменами

Благородство, відвертість і легкість спілкування характерні для Олександра. Однак навряд чи це означає зверхність у ставленні до слабкої статі. З жінками цей чоловік веде себе запобігливо і люб’язно, викликаючи симпатію своєю сердечністю і добротою. Його інтерес природним чином переходить у залицяння, але часто залишається в межах легкого флірту, який закінчується так само швидко, як і починається. Якщо жінка не зачепить струни душі Олександра, то відносини з нею будуть продовжуватися за інерцією і навряд чи приведуть до шлюбу. Олександр вибирає такого партнера для сімейного життя, який зможе відповідати його життєвим інтересам, проявить готовність розділити його інтереси і підтримає у всіх починаннях. Зовнішня привабливість, чуттєвість і смиренна покірність найменше залучають Олександра. У жінці він найбільше цінує сильні якості, які відповідають її прагненням – вміння йти до мети, честолюбство, організованість і наполегливість. При цьому жінка не повинна придушувати його своїм авторитетом. Це стимулює Олександра рухатися вперед і досягати успіху. Вдала сумісність імені Олександр з іменами: Агнеса, Аліна, Ганна, Варвара, Віра, Дар’я, Єлизавета, Зоя, Інна, Ірина, Любов, Марія, Надія, Наталя, Оксана, Поліна, Тамара.

Камені-талісмани імені Олександр: Халцедон, Камінь Боджо, Хризоберил, Діопсид, Польовий Шпат, Гематит, Малахіт, Фенактит, Піщаника, Тектит, Жовтий Топаз, Блакитний Турмалін, Коричневий Турмалін, Рожевий Турмалін, Полосатий Камінь.

Сумісність: Кращі імена для шлюбу, яке жіноче ім’я краще всього підходить імені Олександр: Поліна, Катерина, Олександра, Аліса, Альона, Таїсія, Ангеліна, Злата, Наталя.

Олександр, дати іменин: 17 січня, 7 лютого, 8 березня, 22 березня, 26 березня, 28 березня, 29 березня, 2 квітня, 9 квітня, 23 квітня, 30 квітня, 3 травня, 4 травня, 6 травня, 26 травня, 27 травня, 29 травня, 31 травня, 2 червня, 5 червня, 8 червня, 11 червня, 15 червня, 22 червня, 23 червня, 16 липня, 19 липня, 22 липня, 23 липня, 7 серпня, 11 серпня, 14 серпня, 24 серпня, 25 серпня, 3 вересня, 12 вересня, 5 жовтня, 11 жовтня, 14 жовтня, 4 листопада, 12 листопада, 19 листопада, 22 листопада, 6 грудня, 7 грудня, 25 грудня.

Основна мотивація імені Олександр

Опис інтелекту Олександра досить точно визначив П. Флоренський: «…це розум самоудовлетворенный своєю гармонійністю, і він боїться питань, що розривають надра і можуть, природно, порушити встановлену рівновагу». Чіткий, тверезий, злегка іронічний погляд цього чоловіка на світ дозволяє йому приймати швидкі рішення. Навіть дитина на ім’я Олександр не боїться поставити перед собою нереальне завдання, а вже дорослий чоловік і зовсім прагне «обійняти неосяжне». Душа Олександра вимагає все, відразу і багато. Тому у нього не залишається сил і часу осягнути глибинну суть, що означає, швидше за все, бажання уберегти себе від потрясінь. Тим не менш, Олександр не в силах відмовитися від тих можливостей, які надає йому життя, ігноруючи всі застереження оточуючих. Він взагалі мало схильний прислухатися до думки інших людей, вважаючи, що всі інші повинні приймати рішення за керівництво до дії.

Характер імені Олександр передбачає владу і контроль над усім, що відбувається, але готовність до співпраці може запобігти великі неприємності і захистити від несподіваних провалів. Інакше невгамовний «героїзм» імені не дозволить досягти бажаного результату. Олександру варто навчитися користуватися можливостями інших людей, щоб уникнути помилок і полегшити собі рішення поставлених завдань. Доведеться змиритися з тим, що за прийняту допомогу доведеться ділитися і успіхом. Якщо Олександр навчиться співпраці, це благотворно позначиться на всій його діяльності.

Характерні риси імені

Називаючи дітей ім’ям Олександр, потрібно пам’ятати, що в потужній енергетиці імені приховано чимало «підводних каменів». В силу своєї царственої природи і самодостатності, Олександри можуть бути щедрими і великодушні. Але за зовнішньою жвавістю й веселістю часто ховається нотка песимізму, з якої може розвинутися невдоволення собою і життям взагалі. Характеристика імені Олександр застерігає від деякої штучності благородства, напускною жертовності і показного героїзму. У ранньому віці Олександр вже відчуває свою винятковість, але не може довести її. Якщо хлопчик не знайде застосування своїм лідерським здібностям і не зможе вибрати правильну лінію поведінки серед однолітків, з нього виросте замкнутий, закомплексований чоловік з набором згубних звичок, від яких буде важко позбутися.

Ім’я Олександр наділяє своїх володарів внутрішньою силою, мудрістю і інтуїцією. Але його величезний потенціал може проявитися не відразу, а багатий набір суперечливих якостей імені стане причиною двоїстості характеру. Великодушний і добрий Олександр здатний раптом егоїстично пожертвувати інтересами близьких людей заради власної вигоди або показати себе байдужим, непрактичною людиною. До тих пір, поки життя не згладить всі гострі кути характеру, Олександр не зможе досягти внутрішньої цілісності своєї натури.

Езотерика
Додати коментар