Аристарх: значення імені Аристарх. Доля і характеристика імені

Скорочених для споживання в домашньому побуті звернень до Аристарху не дуже багато – Арі, Аря, Арік, Аристаша, Ристаша, Аристя, Старх.

Приблизно стільки ж синонімічних форм — Аристархос, Аристархус, Аристаркес, Аристарко, Алістар, Листар, Листрах, Алистарх.

Появою ім’я Аристарх зобов’язана православ’ю, католицизму, грекам.

Склалося ім’я за змістом слів з мови стародавніх греків, що позначають у перекладі «самий кращий», «найкращий» і «правитель». Мова сучасної Греції видозмінює переклад — «кращий вождь», «кращий начальник». Ім’я «Аристархос» стародавні греки в міфах давали богу—громовержцю. В сучасності такої форми імені немає, воно втратило популярність, застаріло і вийшло з ужитку. Цим ім’ям часто називалися церковнослужителі.

Форма імені Аристарх залишається затребуваною в багатьох країнах, але в кожній з них у імені своє звучання: у греків — Аристархос, у німців —Аристархус, у французів — Аристарке, у англійців — Аристаркес, у італійців та іспанців — Аристарко. Не обійдене ім’я простонародними видами: Аристарх перетворився в Алистарха, Листарха, Алістара, Листара, Єлистраха, Листраха. Хоча багато хто схильні до форм слова Аристарх приписувати ще й ім’я Алістер, це є помилкою — вона від імені Олександр.

При читанні частини біблії Нового Завіту можна зустріти ім’я Аристарх. Його володарі католицького віросповідання святкують іменини на початку серпня — 4 числа, а Аристархи, які сповідують православ’я, в усі інші перелічені дати.

Характеристика імені Аристарх

Чоловік з таким ім’ям найчастіше мовчазний і розважливий, так як не зовсім упевнений у своїх силах. Йому доводиться надягати на себе маску байдужості, і тоді йому приписують зневага, хоча в дійсності Аристарх вкрай чутливий і душевний. Чоловікові потрібно багато зусиль і старання, щоб виявити товариськість. Носій імені завжди недовірливий до раптового і незвіданого. Він завжди дотримується правила: «і тихий вооз буде на горі». Він працює без утоми, бажаючи домогтися похвали своєї праці, для цього Аристарх прикладає всі сили і старання.

Володар імені часто самотній, незважаючи на виражений інтерес до оточуючих, тягу до суспільства. Просто Аристарху необхідно брати участь у проведених заходах, щоб продемонструвати солідарність і відповідальність. Він схильний уразливості й сугестивності, внаслідок чого сильно залежить від матері і взагалі від жіночої статі.

Носія імені цікавлять психологічна, етнологічна, екологічна і величезна кількість різних сфер знань. Йому доступні всі області. Аристарх влюбливий і прагне до спокійних відносин. Він зможе бути ідеальним батьком, який приділяє багато уваги малолітнім дітям та розуміючи їхні проблеми. Але не виключено, що названі таким ім’ям самі залишаться дорослими дітьми, яким хочеться знайти в дружині аналог матері.

Аристарх здатний стати науковим працівником, працювати в бухгалтерії, управлінському апараті, вибрати технічну спеціалізацію, тобто ті галузі, де потрібні точність і методичність. Він впорається з труднощами соціального працівника, який стане консультантом, викладачем, психологом — це професії, де знадобиться інтуїція. Аристарху по плечу робота держслужбовця в галузі безпеки, якщо він сам того побажає.

Езотерика
Додати коментар