Альберт: значення імені Альберт. Доля і характеристика імені

З різних джерел відомі скорочені форми імені Альберт, часто зустрічаються в житті: Ал, Алік, Бертик, Альбертино, Ел.

Можна згадати і його побратимів з іноземних мов, в основному німецького: Альбер, Альберто, Адальберт, Адельбрехт, Єлбрехт.

Як сталося ім’я Альберт? Воно має татарське коріння, німецьке походження, з католицизму.

У Німеччині дослівно «благородний блиск». З’явилося в результаті скорочення від Адальберта. Повне ім’я Альберт досі знаходиться в користуванні у європейських країнах. Пари складають імена жінок: Альбертина, Адальберта, Альберта, Берта, в яких наголосом може бути виділений будь-який склад.

За одним з припущень ім’я Альберт пішло від позначення білого кольору на латині. Спільнокореневими є імена для жінок Альбіна і Альба. Татарське населення часто звертається до імені Альберт. У європейців воно затребуване у людей католицького віросповідання. В православ’ї ім’я не потрапило в святковий календар і зустрічається рідше. Аристократичні сім’ї Європи повсюдно вживали ім’я Альберт, називаючи ним королівських дітей, синів герцогів, спадкоємців маркграфів.

Характеристика імені Альберт

Носій імені Альберт потайливий, не виставляє напоказ свої переживання та сподівання. Наявні можливості і знання дозволяють йому бути впевненим у собі. Альберт скептично ставиться до питань, в яких не володіє знаннями. Чоловік з цим ім’ям погодиться з розумними, обґрунтованими доводами, для яких є і матеріальне підтвердження, і інтелектуальні аргументи. Не вірить у випадкову удачу, а воліє пробиватися до мети власними силами і неухильною дисципліною.

Альберт має особисті судження, дотримується непорушних моральних принципів, внаслідок чого не завжди тактовний у висловлюваннях і справах. Альберту бажано пристосуватися до оточуючих не тільки в сенсі товариськості. Він не лізе з пропозиціями дружби першим, сам не зав’яже дружніх відносин, але буде гарним другом. Власникові імені однаково добре в шумному оточенні і в самоті у себе вдома.

З дитячих років у Альберта проявляється схильність до впертості. Його нелегко втягнути в пригоду — легковажність не в його характері. Він воліє сталість, самодостатність, грошове благополуччя, вважаючи їх основними в житті. Альберт не рветься в перші ряди, надаючи перевагу золоту середину, але і відставати від подій і шукати тишу і спокій, якусь сільську ідилію, не в його характері.

Альберт знає ціну спокою, затишку, тому хоче мати упоряджене житло, в якому планує влаштувати робочий кабінет. Альберт має думку про порядок, створений його уявою, і хоче все бачити тільки в такому вигляді, як він розуміє, хоча такого порядку не існує ні в кого. З нього вийде турботливий чоловік, ніжний батько, весь час допомагає своїм чадам.

Альберт уважний і зауважує тонкі нюанси, другорядні речі, дрібні штрихи, якими не цікавляться інші. Людина з іменем Альберт стає хорошим працівником, відповідально відносяться до своєї праці, обравши спеціальність інженера, лікаря, економіста, ювеліра. Його покликанням може стати архітектурна річ, літературна діяльність, скульптура, живопис.

Езотерика
Додати коментар