Аделаїда: значення імені Аделаїда. Доля і характеристика імені

Ім’я Аделаїда представлене цілим переліком ласкавих звернень — Аделаидка, Аделя, Аделька, Адель, Ділячи, Пекла, Адя, Адуля, Адуся, Душа, Адюша, Адюня, Іда, Аїда, Ейда, Едела, Делла, Едді, Хайді, Хайда, Алетта, Ельке, Аліда.

Близькі імена — Еделейд, Адельхайд, Адельгейд, Адель, Аделіна, Аделяйда.

Ім’я вважається стародавньонімецьким, адже традиція вибору імен спирається на календарі католиків, в них представлені імена католицьких святих. Святочні календарі католиків і православних місцями схожі, але за умови, що святого канонізували до XI століття, після чого мав місце розкол церков, що дав початок незалежності в канонізації. Католицькі імена зустрічаються в Біблії, Новому і Старому Завітах, і тут же згадані німецькі і латинські імена. Таким чином, ім’я Аделаїда представлено в православному і католицькому календарі.

Будучи німецьким ім’ям, Аделаїда, швидше за все, редукувати як змінену форму одного з найдавніших німецьких імен Адельгейда. Якщо зробити словотвірний аналіз та дослівний переклад, воно включає в себе корені «adal» і «heid» — «благородний», «рід». Виходить — «високошляхетна», «благородного походження». Недарма Аделаїдами часто називали своїх спадкоємиць представники давніх прізвищ, сім’ї аристократів. Воно мало популярність у європейських країнах.

Знайомлячись з ім’ям Аделаїда, потрібно зупинитися на іменах Аделіна і Адель. Деякі висловлюють думку, що вони утворилися від цього імені. Інші впевнені, що це просто зменшені від Аделаїди для ласкавого звернення друзями і близькими. У зв’язку з Аделаїдою згадуються Аліса і Алісія, для яких Аделаїда стала вихідним ім’ям. Те ж можна сказати про імена Пекла і Аїда, хоча обидва з давніх пір отримали статус і використовуються в якості незалежних імен.

За християнським календарем день святої Аделаїди відзначається 16 грудня. Для католиків днем іменин вважається свято Аделаїди Бургундської. Католичка з таким ім’ям захищає овдовілих і позбавлених волі, протегує володіючим титулом принцеси, зарученим дівчатам, людям, які усиновили і удочерили чужих дітей і має багато своїх дітей в сім’ї, а також вступає в нове заміжжя.

Езотерика
Додати коментар