Абрам: значення імені Абрам, доля і характер.

Скорочені види ім’я Абрам — Абраша, Абрамчик, Абрамка, Абраха, Абрайка, тобто імена з пестливими суфіксами.

У багатьох державах є переінакшення ім’я Абрам. З допомогою зміни складів отримані імена Авраам, Аврам, Эбрам, Абраан, Абраам, Абраму, Абрамий, Аврамий, Авраамій.

З’явилося ім’я Абрам у віросповіданнях — православ’ї, мусульманстві, католицизмі.

Всім відомий жидівський персонаж Біблії, що носить ім’я Авраам. Його ім’я означало «батько звеличений». Спочатку воно породило ім’я Абрахам (Ебрахам). Ім’я вважається виробником імені Абрам, утвореного шляхом зменшення.

Володар імені «батько багатьох народів» став прабатьком юдейського племені. Тоді його ім’я було коротше — Аврам (або Абрам), а змінив ім’я і став Авраамом (Абрахамом) він за велінням Господа.

Ім’я Абрам поширилося у магометан, у них ще раніше з’явилося від імені родоначальника євреїв ім’я Ібрагім (Ібрагім). Пізніше знайшов самостійність тип імені Абрам. Він як ім’я завоював популярність у англійців, французів, поляків, чехів, шведів, ірландців. У ряді держав існують декілька змінені види ім’я Абрам.

На Русі носіями ім’я Абрам, через його біблійного походження як належить Авраамові, були старообрядці. Руські купці підхопили і поширили вживання імені Абрам. До того ж ім’я Абрам придбало у народі хрестильницю форму від імені Авраам. З староруських пам’яток відомі похідні ім’я Абрам: Абрамий, Аврам, Аврамий, Авраам, Авраамій. Видозмінені варіанти імені існують у мовах тих місць, в яких проживають євреї, православні, мусульмани.

Абрами—католики відзначають день ангела у іменини, визначені для Авраама (Абрахама). Шукати такий день для Абрамов — православних потрібно на ім’я Авраам.

Відомості про ім’я Абрам можна дізнатися в історії імен Ібрагім, Арам, Авраам.

Езотерика
Додати коментар