Високосний рік 2020 року – прикмети та повір’я з ним пов’язані

Про Високосний рік ходить безліч легенд і забобонів. Деякі впевнені, що в даний період в буквальному сенсі не можна нічого робити – спіткає невдача. Інші не бачать істотних відмінностей від інших років. У чому ж полягає особливість високос.

Історія виникнення

Час обертання Землі навколо Сонця дещо перевищує тривалість календарного року. Різниця становить 6 годин. Щоб щороку не зміщувати настання Нового року (в іншому випадку, через кілька століть свято довелося б відзначати навесні) прийнято рішення раз 4 роки ввести додаткові добу – 29 лютого, адже відомо 46 ч.=24год. Рік, що містить 366 днів, називається високосними. Виявити його навскидку просто: дві останні цифри діляться на чотири, наприклад, 1996 р., 2012 р. і наступний 2020 р.

Вперше невідповідністю календаря реального часу перейнявся Гай Юлій Цезар. За законом стародавнім римлянам заборонено переносити значущі свята на інший день. У 45 р. до н. е. ввели літочислення за Юліанським календарем, яке передбачало регулярна поява додаткових діб.

Легенди про Касьяна

29 лютого православна церква вшановує Іоанна Кассіана Римлянина інакше – Івана Массалійського, християнського ченця, богослова, який заснував у Галлії кілька монастирів, і автора багатьох християнських текстів.

Серед св. угодників Касьян займає особливе місце. Це нелюбимий покровитель, в деяких регіонах його і за святого не вважають, а ім’я є нікчемним. У чому причина зневажливого ставлення? Існує кілька версій.

Зрада. Коли Касьян вознісся на небо, Господь наблизив його і розкрив плани. Але дідько спокусив святого солодкими промовами, і той розповів, що Бог збирається нечисту силу відправити в пекло. Після Касьян щиро шкодував про скоєну зраду і висповідався перед Господом. Бог зглянувся над ним і дав відносно не важку спокуту. Він наказав закувати винного в кайдани і 3 роки поспіль стукати по лобі молотом, на четвертий – давати відпочити.

Але не відступництво від Бога змусило людей відвернутися від святого.

Гординя і лукавство. Микола Чудотворець і Кас’ян зустріли селянина, у якого віз загруз у багнюці. Мужик попросив допомогти вивезти воза на рівну дорогу. Касьян відмовив, кажучи, що забруднить ризу, негоже йти брудним в рай Господа показуватися. Микола Чудотворець мовчки заходився допомагати витягати воза, повністю забруднившись.

Коли святі прийшли до Бога, той запитав, чому Микола бруду. Почувши, що він допомагав селянинові викотити воза на дорогу, Господь здивовано озирнувся на другого святого: «Чому ти чистий, адже ви разом йшли?». На що той відповів: «Я боявся забруднити ризу». Не сподобалися слова Богу, він зрозумів, що святий лукавить і покарав: «Миколая-Угодника за чуйність і готовність прийти на допомогу люди будуть почитати двічі на рік, а про Касьяне згадувати раз в чотири роки».

Від цього святого допомоги чекати не доведеться, навпаки, він накличе біду, – кажуть прикмети.

Приймак. Немовлям викрали Касьяна у батьків демони, вони і виховували його. Ставши дорослим, він зустрівся зі святим. Василь великий поклав на Касьяна хресне знамення і наділив спроможністю випалювати наближаються бісів. Але відбілити репутацію угодник не зміг, його продовжили сприймати як Касьяна заздрісника і шкідника.

Вплив язичництва. На Русі 29 лютого вважався днем Чорнобога, або інакше Кащея. З урахуванням співзвучність імен, угодника зараховували до нечистої сили. Вважалося, що він охороняє ворота пекла і тільки іноді йому дозволено виходити з посту. Касьян був господарем вітрів, яких тримає на 12 ланцюгах, на 12 замках. В його владі знищити людей і тварин, спустивши морова пошесть.

Православне спростування

Церква заперечує легенди про Касьяне, приписують йому безліч недоліків. Вона стверджує, що це забобони, які не мають спільного з реальною особистістю святого Іоанна Кассіана. Не буває невдалих років. Кожна мить, хвилина, година… благословенні Богом, а значить, немає поганого нового року. Якщо повірити у вплив Високос – відкине Господа, в цьому випадку нечистий зрадіє і зуміє нашкодити.

Обережним треба бути з першого дня нового року. Беручись за будь-яку справу, ретельно опрацюйте всі нюанси. Велика ймовірність виникнення неприємностей в самий невідповідний момент. Майте запасний план дій. Не приймайте поспішних рішень. Якщо ви зібралися зробити велику покупку, взяти кредит або позичити грошей – почекайте кілька днів, щоб добре обдумати, чи це дійсно необхідно.

29 лютого

Касьянові іменини вважаються самим нещасливим днем у новому році, коли негативні прикмети набувають особливу силу. Сьогодні намагалися не привертати увагу святого. Існує безліч приказок, що відображають ставлення людей до угодника: «Касьян косою все косою косить»; «Касьян на що не гляне – все в’яне»; «Прийшов Касьян, пішов кульгати, все переробляти-головоломку»; «Злий Касьян на селян» і т. д.

Люди вірили, що 29 лютого можуть відбутися будь-які неприємності. Тому в цей день не працювали. У кращому випадку, доведеться переробляти, а в гіршому – це призведе до біди. Вставали пізно, після сходу сонця, адже уві сні складно привернути увагу Касьяна.

 1. Без вагомої причини до обіду на вулицю не виходили. Вважалося, що якщо сьогодні замерзнеш, то захворієш і помреш. На подорожніх і мандрівників дивилися з підозрою і не пускали незнайомих людей на поріг.
 2. Обов’язково відвідували храм. Щира чиста молитва здатна вберегти від невезіння не тільки сьогодні, але і на протязі всього високосного року. Однак до Господа Бога зверталися після заходу сонця.
 3. Хоча Касьяна не любили, але не сміли забувати про його іменинах, адже святий вважався образливим і міг в помсту наслати нещастя. Напередодні 29 лютого господині готували святкові страви, а на наступний день вся родина збиралася за столом.
 4. Худобу і птицю залишали в хліві, щоб Касьян не наврочив.

Але не все так похмуро, як здається на перший погляд. Вважається, що сьогодні хороший день, щоб очиститися духовно і фізично, позбутися поганих думок, поганих звичок і непотрібних речей.

Погодні прикмети на рік Касьяна

 • Греза, що приснилася на Касьянів день, збудеться.
 • Яскраво-рожевий захід сонця передвіщає сильний сніг.
 • Якщо вночі в будинок хтось зайде – чекай біди.
 • Чути гавкіт лисиці також пророкує швидкий снігопад.
 • Якщо собаки затихли, півні не співають, а над будинками літають ворони – до епідемії.
 • Вночі яскравий місяць – буде мороз.
 • На сході сонце було багровим – чекай заметіль.
 • На вулиці туман або сіє сніжок – буде урожай хорошим.
 • Піднявся сильний вітер – бути біді.
 • Довгі бурульки означають пізню весну.

Хороші прикмети на Високос

Промокли під першим дощем в році – незабаром розбагатієте. Але це повинна бути випадковість. Спеціальний вихід не матиме результату.

Є незвична для нас прикмета, що прийшла із Заходу, – діти, народжені в 2020 році, будуть щасливими, успішними, геніальними або володіти магічними здібностями.

Побачена веселка – дуже добрий знак навіть у високосний рік.

Що потрапив у в’язницю людина вийде на свободу до закінчення терміну.

В дорозі зустріти 3-х ченців – буде супроводжувати удача.

Загальні рекомендації, що не можна робити 29 лютого

 1. Гадати. Заглядаючи в світ духів, ви концентруєте на собі негативну енергію. В результаті кількість неприємностей різко збільшиться. Недарма кажуть, попереджаючи: «Гадаєш – щастя втратиш». Більш того, у 2020 році не можна займатися будь магією, особливо чорної. Відкат накриє всю вашу родину.
 2. Садити і пересаджувати рослини. Проводити будь-які сільськогосподарські роботи – поганий врожай.
 3. Починати нові стосунки. Щастя не принесуть, закохані часто сваритися, а розрив виявиться хворобливим.
 4. Міняти імідж, фарбуватися, робити іншу стрижку – удача може не визнати вас, пройти повз.
 5. Починати нові справи – спіткає невдача або отримане принесе нещастя.
 6. Літнім людям готувати речі собі або близьким людям на похорон, інакше вони не переживуть 2020 рік.
 7. Вирушати в далеку дорогу, неважливо, ви їдете відпочивати або у відрядження.
 8. Підбирати знайдені круглі предмети, наприклад, монети.

Родина

Не можна укладати шлюб – щастя і любов скоро покинуть вас, чоловік змінить. Можливо і більш плачевний розвиток подій – смерть чоловіка або дружини.

Вагітним заборонялося стригтися протягом усього терміну, інакше виникає ризик народити розумово відсталу дитину. Адже волосся накопичують енергетику, дають сили, а укорочуючи шевелюру, ви зменшуєте потенціал дитини.

Існує повір’я, що діти, народжені у високосний рік, нещасливі. Однак, якщо хлопчик більше схожий на матір, а дівчинка, що з’явилася на світло, – копія тата, то прикмета вважалася не збулася.

Не варто кликати гостей, влаштовувати свято, коли у дитинчати з’явився перший зубик. Інакше решта проріжуться дуже важко. Не тільки молочні, але і корінні зуби будуть поганими і почнуть швидко руйнуватися.

Розлучення дуже небажані. Такі відносини не складуться. Ви ризикуєте залишитися до старості самотнім.

Якщо у дівчинки почалися місячні, говорити про це можна тільки матері. Інакше вона своє сімейне щастя передасть тій людині, з яким поділиться важливою новиною.

Любовна традиція

Хоча весілля 29 лютого не грали, вважаючи наслідки шлюбу трагічними, існував цікавий звичай, що прийшов з Ірландії. Коли дівчині подобався хлопець, вона могла, не втрачаючи своєї гідності, зробити весільну пропозицію. Звичаї стверджують, що за традицією панянка повинна надіти червону спідницю. Якщо представник чоловічої статі відмовляв, то закон зобов’язував його заплатити дівчині штраф.

Прикмети, пов’язані з побутом і бізнесом

 • Уникайте розповідати про плани. У 2020 році пристріт і псування надають більш несприятливе дію, ніж зазвичай. Повернути втрачене неможливо.
 • Переїжджати або придбавати житло. Новий будинок не принесе радості, а тільки біди і неприємності. Довго в цьому місці прожити не зможете, доведеться знову пакувати валізи.
 • Продавати тварин, але дозволяється віддати, не взявши символічної плати. В іншому випадку очікує потреба. Коли ріжете птицю, кожну третю тушку подаруйте тим, кому бажаєте добра. Топити кошенят або цуценят в новому році теж не можна. Інакше за загибель невинних Високос покарає мором домашніх тварин.
 • Раз в чотири роки негативна енергія землі збирається і відправляється в небо. Гриби активно накопичують її, тому можна отруїтися навіть підберезники. Дана прикмета має реальні підстави. Дійсно, раз в 4 роки відбувається оновлення грибниці.
 • Відкривати бізнес, вкладати гроші в проекти, міняти роботу – погана ідея, втратите більше, ніж мали намір отримати.

Як уникнути неприємностей

Є способи пом’якшити негативний вплив 2020 року. Існує багато прикмет і звичаїв, які допомагають зберегти здоров’я і благополуччя.

Зустрічаючи Новий рік, коли годинник б’є північ, вихлюпніть за вікно стопку коньяку, горілки, віскі або іншого міцного алкоголю.

Загадуючи бажання під бій курантів, пийте шампанське, не цокаючись з оточуючими. Якщо цього зробити не вийшло, перед тим, як пригубити ігристе вино, поставте фужер на стіл.

Попросіть близьку людину подарувати вам круглу прикрасу. Дана форма захистить вас від дії нечистих сил. Можна купити такий ювелірний виріб самостійно, але його енергетика виявиться в кілька разів слабкіше.

Якщо можливості перенести будівництво та ремонт немає, то виконуйте все максимально якісно, прагнучи передбачити будь-які випадковості.

Від’їжджаючи з рідної домівки, щоб уникнути неприємностей і повернутися, перед тим як вийти з квартири скажіть: «Іду і їду Високосному сліду, високосному поклонюся. З порога зійшла і сюди ворочусь. Амінь».

Щоб не боятися можливих неприємностей і почистити себе або родича від негативу, в новому році опівночі з 29 лютого на 1 березня проводився такий ритуал: людини обкатували яйцем, після яйце тиснули в руці, випускаючи його вміст в ємність з водою. Отриману суміш виливали в помиї, а посудину викинули. Касьяна часто порівнювали з Кащеєм, а як відомо, його смерть була саме в яйці. Розбивши його, людина перешкоджає нечистій силі впливати на себе. Ще цей обряд символізує закінчення темного часу зими і прихід весни.

Запашний і свіжий запах ялівцю відганяє нечисту силу. Висадіть його у вигляді дерева або чагарнику на своїй ділянці чи дачі. В квартирі використовувати аромалампу з ефірним маслом даної рослини.

Почувши перший грім, схрестіть пальці і промовте: «Вся сім’я при мені (назвіть імена рідних людей). Амінь».

Під час городніх робіт, щоб врожай був гарним, слід промовляти слова: «У високосний рік сажу, померти погожу».

Збирання трав, грибів, ягід в лісі і полі вважається несприятливим. Але на Івана Купала можна відступити від того заборони, якщо примовляти: «Високосний рік, візьми негатив, дай мені позитив».

Буває, змінити дату весілля не виходить. Захиститися від згубного впливу допоможе освячення шлюбу в церкві. Перед початком служби скажіть: «Вінчаюсь з вінцем, не високосним кінцем».

Перенести пологи на інший рік і зовсім нереально. Щоб не прирікати дитини на важке життя, як можна раніше проведіть обряд хрещення. Важливо, в ролі хрещених повинні виступати кровні родичі дитинчати.

Підказати або запобігти розлучення буває складно, а жити з людиною, яка дратує – нестерпно. Багато пар приймають рішення не чекати зручного моменту і розривають шлюб у рік Касьяна. Щоб ця напасть не притягнула інших бід, віднесіть в храм новий рушник і вручіть жінкам, які займаються там прибиранням. Одночасно подумки промовивши: «Віддаю данину, ангел сімейний зі мною встань», 3 рази «Амінь».

Порушив закон і потрапив у в’язницю чекають гарні новини. Суд його виправдає, а якщо ні, то вирок буде м’який, і висновок триватиме не більше року. Але для цього рідним потрібно регулярно відвідувати церкву, щиро молитися і кожен раз ставити свічки 3 святим. Йдучи з храму, сказати: «Високос піде, а раб (ім’я людини, за якого прийшли просити) додому прийде. Амінь».

Найбільш несприятливим періодом вважаються перші 2 місяці зими, з кульмінацією 29 лютого.
З настанням весни, пробудженням природи вплив високосного року кілька слабшає.

Езотерика
Додати коментар