Віталія (Віталіна) значення імені

Рідкісне сьогодні ім’я Віталія (Віталіна) утворено від назви давньоримського роду, сімейного клану — Vitalis, що означає «повний життя», «життєствердний».

Правда, в Римі колись жили представники ще одного не менш славного роду Vitalianus, що у приблизному перекладі означає «стосовний до Віталиям». Можливо, що від цього сімейного прізвиська і було утворено більш відоме зараз чоловіче ім’я Віталій і жіноче Віталія.

Тому й жіночі імена Віталіна (Віталія), і чоловічі Віталій і Віталін прийнято вважати ідентичними. Невелика різниця полягає лише у вимові та написанні цих славних імен.

Звичайно, в різних країнах люди віддають перевагу тій або іншій формі імені. Приміром, в Україні популярні обидва варіанти. А ось французи частіше вживають ім’я Віталіна, іспанці, італійці та португальці — Віталія. Серби вимовляють це ім’я як Віталії.

Імена Віта, Виталиана споріднені Віталіні.

Для стислості в розмовній мові власниць імен Віталія та Віталіна називають Талинами, Линами, Витями, Вітамі, Виталями, Виталинками, Виташами,Виюшами, Витюнями. Хоча такі варіанти як Вітя, Віта, Ліна — це самостійні, окремі імена.

Вплив імені на характер і долю

Доля жінки з ім’ям Віталіна, як правило, складається незвично, дивно. З самого раннього дитинства крихта Віта надзвичайно смілива і рішуча, і, разом з тим, названа так дівчинка вже вміє міркувати наче доросла дама. Віталіна з перших років життя проявляє самостійність. Вона прекрасно знає, що їй потрібно, і вміє досягати поставлених цілей.

Віталіна не дуже старанна учениця, але вона самолюбний, намагається отримувати похвалу вчителів та високі оцінки. Школяркою Віта захоплюється казками і пригодницькими романами. Дорослішаючи, Віталіна шукає в оточенні жінку, що нагадує їй ідеал, риси якого почерпнуті з романів. На цю жінку і хоче бути схожим зовні (або внутрішньо) Віталіна.

Якщо це не виходить то Віта — підліток може замкнутися в собі. Часто дівчина з таким ім’ям не ладнає з матір’ю. Однією з причин розбіжностей з матір’ю є те, що Віталіна більше любить хлопчачі, чоловічі заняття.
Подорослішавши, володарка імені Віта може стати відмінною соратницею, помічницею свого обранця. Особливо, якщо її чоловік буде займатися бізнесом. У цій сфері дама на ім’я Віталіна зможе діяти впевнено, рішуче, грамотно. В жіночому колективі співробітниця з ім’ям Віта (Вітя) швидко займе позиції лідера.

Віталіни, що народилися взимку, відрізняються терпінням, посидючістю. А власниці цього імені, що з’явилися на світ восени, на рідкість розважливі і практичні. Серед осінніх Віталій (Віталін) багато успішних юристів, адвокатів, економістів.

Весняні Віти можуть розкрити свої таланти, вибравши професію перукаря, педагога. Але треба зауважити, що жінки з таким ім’ям, народжені навесні, досить легковажні, легковажні.

Зимові Віти на рідкість самолюбні, вони звикли завжди бути краще інших.
Віталіна зазвичай рано вступає в шлюб. Так відбувається тому, що у дівчини з цим ім’ям куди більше приятелів серед юнаків, до того ж вона дуже влюблива. Зате Віта постарається вибрати собі чоловіка не з числа однолітків. Однолітки зовсім не приваблюють її. Вона відчуває щиру симпатію до більш досвідченим, зрілим, сформованим чоловікам.

З матір’ю чоловіка Віталіни навряд чи вдасться знайти спільну мову. Про що володарка цього імені не стане тужити. Її мало приваблюють розмови про рецепти, вона воліє чоловічу компанію, ніколи не вдасться до традиційних хитрощів з жіночого арсеналу: плітків, сльозей, інтриг.

Віта може з часом перетворитися в розумну, енергійну, економну господиню. Її діти і чоловік не будуть обділені турботою. Однак повністю розчинятися в домашньому господарстві Виточка не стане. Схоже, що левову частку турбот по дому чоловікові доведеться взяти на себе.

У Віточки завжди багато друзів як жінок, так і чоловіків. Вона розумна, але при цьому дуже довірлива. Дізнавшись про зраду, зраду дама, названа Віталією (Віталіною), переживе цілу гаму яскравих емоцій. Для неї будь-який обман — справжнє горе, трагедія.

Сподобався запис? Будь ласка, поділіться з друзями:
Езотерика
Додати коментар